Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülőknek ez miért nem...

Egyes szülőknek ez miért nem evidens?

Figyelt kérdés
Levágni a gyerek körmét, naponta fürdetni, rendszeres hajmosás, fogmosás, krémezés, tiszta ruha, stb. Az alapvető higénia. Egyes szülők miért nem figyelnek ilyenekre?

2012. szept. 18. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem krémezem a gyerekeim. Akkor velem is baj van? :)))

Ha nekik nem evidens gyerekkoruk óta, akkor nincs min csodálkozni.

2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem krémezem a gyerekeimet, de a többi alap nálunk is.

Hogy miért nem evidens? Mert még saját magukra nézve sem igényesek, miért lennének azok a gyermekik felé?!

2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én se krémezem egyiket se egyszerűen nem száraz a bőrük. Hajmosás hetente van persze ha tiszta homok vagy egyéb akkor mosom (dacára annak hogy 3ból 2 ordít tőle).

A körömvágásnál a "maradék" 1 ordít aki a hajmosást jól viseli viszont. Így neki volt már hogy egy két napig hosszabb volt a körme mint ahogy én látni szeretném, mivel igyekeztem valami nyugodtabb állapotában "elkapni" körömvágáshoz. Ha akkor látja valaki biztos azt hiszi hogy elhanyagoló szülő vagyok, akinek ez nem evidens...

2012. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem testápolás, hogy ne legyen cserzett, kiszáradt, már-már pikkelyes bőrük. Egy csomó kisgyereknek felsebbzett a bőre a kiszáradástól és szenvednek, mert fáj.
2012. szept. 18. 15:01
 5/17 A kérdező kommentje:
Én olyanokra gondolok, akiknek fél éve csak nő a körmük és korpás a hajuk. Meg a koszos ruhában járnak oviba.
2012. szept. 18. 15:02
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom ide nem fog olyan írni, h "ja, Ti nem 2-3 naponta cserélitek a ruháit, nálatok nem hetente egyszer van fürdés, 2 hetente hajmosás...?"

Továbbá szerintem aki értelmesebben hozzá tud szólni ehhez a kérdéshez, biztos nem hagyja koszosan, büdösen, ápolatlanul a gyerekét....

2012. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen krémezés? Ez nekem sem evidens :-)


Azért, mert magukra sem figyelnek.

2012. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
A koszos ruha: nem mindegy, hogy reggel abban megy vagy délután látod. Én engedem a lányom, hogy másszon a játszótéren. Gondolom engem is jól megszólnám, ha hazafelé találkozunk.
2012. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsò: Itt nem arról van szó h játék közben koszos lesz a gyereked ruhája, haja, körme. Hanem hogy még jóformán el sem kezdődött a nap de már reggel piszkosak az oviban.


Erre csak annyi kedves kérdező , hogy nézd meg a szülőket. Vagy azok is igénytelenek és el sem tudják képzelni miért is kéne többször fürdetni, "hisz nem büdös". Vagy azokról a nagyon fiatal "anyukákròll" van szò akik időközben rájöttek h nem is olyan jò muri gyereket nevelni. Inkább a fiatalságukat élik,

2012. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem játszóterezésre gondoltam. Az nyilván más. Azokra gondolok, akik ÁLLANDÓAN ilyenek, mert a szüleik az ilyen dolgokat egyszerűen nem végzik el. Nem is tűnik fel nekik, hogy a gyerek állandóan vakarja magát, meg hogy az előző nap leevett ruhában jön újra oviba. Amúgy nem nézek le senkit, főleg nem olyanokat, akik az utcán jönnek velem szembe, de nekem furcs, hogy valaki ezt ennyire ne tartsa fontosnak.
2012. szept. 18. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!