Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor én egy gonosz,...

Most akkor én egy gonosz, lelketlen, irígy nő vagyok a babkocsim miatt?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kisfiunk, a sógoroméknak egy 3hónapos-édes, meg egy 7éves-fogadott gyereke.Anyósoméknál szoktunk össze jönni,vagy csak mi ha elmegyünk ott vagyunk.

Anyám által szereztünk egy babakocsit az én családomból-amiért én látatlanba közel 5000ftot fizettem....Lestrapált egy példány ,de arra jó,hogy nekünk nem kell 250km-ről haza húzgálni a mienket is.Valahogy úgy jött ki a lépés,hogy anyósoméknál tettük le először,mert anyám akkor nem volt otthon-szomszéd településen él ő..Erre anyósom kapott az alkalmon ,még fél órája sem volt ott a kocsi,mire rákérdezett,hogy a Zsombika használhatja e...sógoromék 30kmre laknak és hetente többször is ott vannak náluk.Falhoz lettem állítva a kérdéssel,nem akartam bunkó lenn,mondtam száj húzogatva,hogy használják.

Ezzel nem is lett volna gond,mert arról volt szó,hogy a kertben kitolják a babát és annyi.De kezdett felmenni a pumpa mikor már azzal szembesültem,hogy 2hetente mennek haza a babával egy egy hétre "csövezni"anyósomékon.És mikor mentünk haza vinnünk kellett a babakocsinkat,mert a saját babakocsink amire engedélyt kértek ,hogy néha használják-foglalt volt.De ez még hagyján,gyalog több kilométeres sétára mennek vele a másik faluba.Erre én mivel már napok óta forogtam a dolgon ,az első adandó alkalommal hazavittem anyámhoz és otthagytam a kocsit,természetesen most mindenki azon forog,hogy hol a babakocsi-mintha ez lenne a legfontosabb(apósomnak aki mindig mindent..le szr...,és anyósom akinek tudom,hog ymindig szúrja minden a szemét.

De én úgy érzem,hogy ne kelljen már a saját babakocsimról amiért én fizettem és nem is igazán használom,engedélyt kérjek,hogy hol tartom.sztem most irígynek tartanak és már érzem az érzékeltetést,de mindenki nagyon jól tudja,hogy akarunk még egy babát és a sógoromék,nemhogy soha semmit nem tettek értünk,de még igazán egy normális szava sem volt hozzám soha,nemhogy megköszönték volna,mikor még ott volt a kocsi a lehetőséget.És ez engem baromira dühített.Lehet ha annyit mond,köszönjük,hogy használhatjuk leszarnám az egészet és használják,de így,és ráadásul mikor megérkeztünk sem az volt,hogy tessék itt a kocsitok hanem mint marci hevesen ,belakva használták...most akkor én irígy vagyok,mert tökre bánt a dolog,de az igazságtalanságot még nehezebben viselem el...

ja és még ami dűhített,hogy anyósom mivel a másik gyerek volt ott egy hétig ,mikor elmentek folyamatosan a Zsombika nevét mondta az én Dániel fiamnak...És ez egész nap ment...és qra bosszantott,hogy miért nem figyel rá mivel nekem sem a sógornőm nevét mondjda,nemde.Na meg mikor közöltük,hogy a nyaralásunkhoz elhozzuk a babakocsinkat,akkor mondta jól van persze a ZSombika úgy sem használja most..azt hittem felrobbanok,hogy még engedélyt kell kérjek a saját dolgomra.Legközelebb már az lesz,hogy ez a ZSombikáé,amiért én dolgoztam meg,hogy nekünk könnyebb legyen....most akkor én rosszul látom ezt???


2009. aug. 2. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Komolyan egy nyamvadt agyonhasznált babakocsin majrézol?

Ha ennyire félted a többiektől akkor hagyd Anyukádnál és nem fogja használni senki.

Szerintem inkább picit irigy vagy.

Miért nem mondtad meg szépen, hogy mentek haza és szeretnétek használni a babakocsit, de ha nem vagytok ott akkor nyugodtan használhatják.

2009. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Teljes mértékben igazad van! Még Te kérj engedélyt a saját dolgod használatához?!Vannak pofátlan emberek!A kocsi a Tiéd, a Te babádé. Használhatták, megengedted, de azért nem kellene ennyire visszaélni mások jóindulatával. Vegyenek ők is!
2009. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nos az első kérdezőtől kérdezném,hogy miért kellene a saját babakocsimra engedélyt kérni??? AZ egész szitu úgy zajlott,hogy nem is ott akartam tárolna,csak anyósom rám támadt a kérdéssel,mert neki a másik unoka a fontosabb mivel nap mint na vele találkozik-had ne mondjam,hogy mikor az a baba jött nem is örültek neki,mert egy idegen kis csaj az anyja-aki nem is köztünk való-és gyerekes,de nem vált el.Nem is a sógorom nevét kapta és én kibulizom magamnak,meg jópofákat vágok másoknak egy használt cuccért ami nekem könnyíti meg az életemet ,hogy ne 250km-ről húzogassam magammal a kocsit erre ők strapálják szét.Kölcsön adtuk a kis kádunkat is,tök karcos ,meg koszos az egész-már bánom,hogy oda adtam.Nekünk a férjemmel mindenért meg kellett küzdenünk és a saját kontónkra vállaltuk a babát-nem az anyóséra.Mert hát ugyebár az a legegyszerűbb ha egy hetet otthon vagyok egyet meg náluk,mert ezt csinálják-miközben én szívesen oda adtam a babakocsit,hogy használják,na de nem úgy gondoltam,hogy hetekig ott laknak és úgy,meg kilométerekre mennek vele gyalog..én meg húzgáljam magammal ,mert ők kiközösítik az én dolgomat....hát ha irígység nevezzük annak,de nekem a saját kényelmem fontosabb mint az övék,és állandóan oda vannak attól,mennyi barátjuk van,meg mennyit keresnek,akkor keressenek maguknak is egy lestrapált kocsit.Nekem szükségem van még erre,mert akarunk másik babát és neki is kell,de mit érek el vele,ha más elhasználja-csak mert én önzetlenül próbálok segíteni és kihasználják...
2009. aug. 2. 22:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nehogy már! Feltétlenül mondd meg nekik, hogy a babakocsit csak akkor használhatják, mikor Ti nem vagytok ott, és akkor is csak a kertben, ne tegyék tönkre, mert nektek is fog még kelleni!
2009. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Elolvastam a történetedet.Úgy érzem,neked az egész pereputtyal gondod van,megjegyzem,jogosan.Nem is igazán a babakocsin van a lényeg -hiszen te magad is írtad,hogy egy régi,lestrapált darab- hanem inkább az anyósod és a sógornőd viselkedése zavar...nem?!Hmmm,hát ami a te tulajdonod,az a tiéd...ezt nem kell túllihegni.Ha elkéri a kocsit és megköszöni a szívességet,egész más a helyzet....de ha amúgy nem vagytok idilli kapcsolatban,nem is értem,hogy van bátorsága!

Tudod,a legjobb,amit tehetsz,hogy kerek-perec megmondod a rokonságnak,hogy mi zavar és hogy szerinted mi lenne illő.Erélyesen közölni,hogy ez nem Zsombika kocsija,nem neki hoztad elsősorban,de nyugodtan használják,HA szükséges és HA kaptak rá engedélyt.

Ne legyél bátortalan,nyisd ki a szád és mondd meg a véleményedet.

2009. aug. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is kiakadtam volna.Szerintem teljesen jogos a harag.

Akármennyibe is került a kocsi,teljesen mindegy,az a te babádé.Szerintem amúgy mindegy milyen kocsit hagytatok volna ott,ha vadi újat,azt is elvitték volna.Az,hogy anyósod leZsombizza a babádat...önmagáért beszél.

2009. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy az,hog ykaptak rá engedélyis sem igazán úgy volt ahogy,hanem kész tények elé lettem állítva,mert megérkeztünk a frissen szerzett babakocsival és kb fél óra után anyósom előállít,hogy de ugye Zsombika is használhatja?..Az egész úgy indult,hogy a kocsit anyukámnál fogjuk tartani,de mivel neki akkor el kellett utazni így ott maradt anyósoméknál.Úgy voltam vele,mivel mondta,hogy a kertben használják,jó mondom attól semmi baja nem lesz még.De már mikor azt halottam ,hogy 2hetente mennek haza egy egy hétre és már a másik faluba tolják át akkor már bedagadt a fejem.a babakocsinak amúgy semmi baja,nem egy mai darab ,nem a legdivatosabb-pierre cardin babakocsi ,de tökéletesen használható még a célnak-bár a kerekei gyengék sztem..,de ha már ilyen használatnak van kitéve,nem tudom nekünk milyen lesz mikor kelleni fog.És az dühít,hogy mikor megszereztem én örültem,hogy végre nem kell több száz km-reket húzgálni a kocsit magunkkal,hanem könnyebb lesz,erre az elsődleges probléma az volt ,hogy de Zsombika használhatja e...aztán mikor megengedem kiderül,hogy szinte egész napos használatokról van szó ,nem csak alkalmankéntiről-és nem is csak a kitolom a kertbe esetről..Persze mikor el akarjuk hozni az első reakcó meg az,hogy jól van Zsombika most úgy sem használja..hát azt hittem felrobbanok...mikor ezt meghallottam-mikor elvileg az nem is a Zsombika kocsija és van a Zsombikának is kocsija,hozhatnák azt is magukkal-egy fél órára laknak anyósoméktól és ha ilyen sokat vannak ott és ez gond,miért nem gondoskodnak maguk a dolgaikról.azért mert nekem ott volt és használhataa,most szembesültem azzal,hogy attól még vinnem kellett ugyan úgy,mert épp akkor mikro megérkeztünk és ott voltunk Zsombika használta...na mindegy az eszem eldobom a szitun mégha sokan irigynek is gondolnak.Nekem semmit nem segítettek soha ,hogy könnyebb legyen,még egy köszönetet sem kaptam soha semmiért a Zsombikának meg ki van nyalva két hetente a feneke,meg el van halmozva mindennel,mert heteket vannak anyósoméknál-aki nekem panaszkodik,hogy mennyi pénzbe kerülnek...de közben én vagyok a gonosz,hogy nekem is szükségem van a babakocsim épségére és állapotára....
2009. aug. 3. 09:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Van egy bergon babkocsinak az esernyőn kívül amit el akarunk adni,nem is nagyon használtuk-állandóan azon megy a vita,hogy "elvinnék,hogy nekünk a panelba ne foglalja a helyet"hát nem jó fejek az apósomék....vajon hol kötne ki a szinte új babakocsi...
2009. aug. 3. 09:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a mondást ,,hogy jó tett helyébe, jót ne várj,, na sajos nálatok ez a helyzet. Állj a sarkadra és magyarázd meg nekik ,hogy eddig nagyon szivesen odaadtad a kocsit, de nem nekik vetted ,hogy örökösen ők használják még akkor is mikor nektek lenne szükségetek rá. Annak nem örülnek ,hogy eddig is használhatták? Még az fáj nekik ,hogy elvitted a babakocsit .
2009. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nemhogy fáj,fújtatnak de sztem a sógoromék még nem is tudják ezt mind anyósomék teszik.......
2009. aug. 3. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!