Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 9-10 hónapos baba emlékezh...

Egy 9-10 hónapos baba emlékezhet felnőttkorában az akkor történt autó balesetre? Vagy válthat ki nála felnőttkorára pánikot, depressziót félelmet?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmire nem emlekezne. A lanyom 14 honapos volt, mikor egyszer tatajanal tortent vele egy borzaszto baleset. En nem voltam ott. Arra ertem oda, hogy apukam poloja verfoltos, es mondja nekem, hogy semmi baj....gondolhatod. Aztan elmondta, hogy felultette a pultra, es onnan esett le, beutotte a fejet, de szerencsere kirakta a kezet. Az allat uthette be, mert fel centi hosszan az alla alatt felrepedt (a mai napig ott van a csik, habar senki eszre nem venne) Verzettt kicsit a foga, vagy inye, de nem lotyogott meg a foga (en ovodas koromban ugy estem el, hogy lotyogott a fogam) Sirt kegyetlenul, zavart volt, de szerencsere nem volt lazas, es ugy tunt, csak nagyon megijedt. Egesz ejszaka nem aludtam, sirtam, ott fekudtem mellette. Valoszinu enyhe agyrazkodasa volt. Ha belazasodik vagy durvabb tuneteket produkal, beviszem korhazba. Soka sirt. Vegul elaludt, masnapra kutya baja sem volt. Mintha nem is emlekezett volna ra. Ugy tunik elfelejtette. Kesobb probaltam felemliteni a dolgot, hogy lassam emlekszik e, de tok kiesett neki. Most 26 hos, semmi jele annak, hogy maradando karosodas erte volna akar fizikalisan, akar mentalisan, nem emlekszik semmire, ugyanugy mar par napra ra, keredzkedett volna fel a pultra....na hat azota nem ult ott.
2012. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan baleset volt ahol az anyukám és a nagymamám halt meg, tehát ez nem csak egy kis bibi. Semmire nem emlékszem, de lehet h bennem van, csak nem találom, nem tudom megkeresni.Nekem a baleset során csak egy kis karcolásom lett. Hipnózisra gondoltam hogy az előhozhatná-e?
2012. szept. 26. 11:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert akarod elohozni? Hidd el, csak rosszul jarnal, ha elo tudnad csalni az emlekeket. Nagyon fajdalmas lenne. Gondold el, milyen rettegest elhet at egy ilyen idos baba.

Ne tedd ezt magaddal. Megbannad.

2012. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amugy nagyon sajnalom, hogy anyuka nelkul nottel fel, tudom milyen az, az en anyam elhagyott, soha nem keresett, es mindig hianyzott. (Most, hogy 2 eve mar anyuka vagyok nem is ertem, hogy volt ra kepes. Ha teheted, legalabb a masik oldalt ismerd meg, ha mar azt nem ismerhetted meg, hogy milyen, ho van anyukad. A szuloi oldal karpotol mindenert!)
2012. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

elvileg az agy 2éves kor előtt nem nagyon raktároz emlékeket. oka van. a lelked is ekkorra "fejlődik ki" ..vagy nem tudom hogy mondjam


talán hipnózissal, de én attól félnék :)

2012. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3/5 nem élne át rettegést, nem véletlenül nincs a gyerekeknek ennyi idősen félelemérzetük sem.... hiszen az sincs még kialakulva, kifejlődve. 2-3 éves kor körül vagy utána.

csak nézett valószínüleg hogy mi történik, ennyi.

2012. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm h írtatok.Azért akarom hipnózist, mert pánikbeteg vagyok és lehet h ez az alapja az egésznek.

Remélem azért megkerested a anyukádat!Én megkeresnem a helyedben!!

Persze fájdalmas lenne de lehet h elmúlna a pánik...

2012. szept. 26. 12:33
 8/10 Bence_ ***** válasza:

Emlékezhet.

Kineziológus neked is tud segíteni. Pontosabban meg tudjátok nézni, hogy sérültél e lelkileg. Ha igen akkor segít.

2012. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
erről még nem sokat hallotam de utána nézek köszi
2012. szept. 26. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:

tesómék autóbaleseteztek- durván, 20hónapos fiukkal. (szülők sokáig voltak kórházba, a pici csak pár napot utána velünk volt)Nekünk is azt hajtogatták, hogy de jó, hogy nincs két éves nem fog rá emlékezni....

Nem tudom, de szegény nagyon érzékeny, borzasztó szélsőségesen viselkedik, megmagyarázhatatlan félelmei vannak... pedig azóta már 4év eltelt, szülei is szerencsére felépültek. Sokat járnak vele pszichológushoz még mindig. :(

2012. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!