Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért javasolják itt a legtöbb...

Miért javasolják itt a legtöbben a fiataloknak hogy szüljenek, aztán majd a nagyszülők úgyis eltartják őket a rokonoktól, ismerősöktől meg lehet kunyerálni ruhákat, babakocsit stb?

Figyelt kérdés

Ír egy 18-23 éves lány hogy bár nem élnek együtt a pasijával, de úgy babáznának. Erre 10-ből 8-an biztos azt tanácsolják hogy persze, nem kell dolgozni, majd a szüleitek megszeretik és eltartanak titeket. Meg ott lesz a csp meg gyes is.


Tényleg ez a normális vagy csak ezen az oldalon van így?


2012. szept. 26. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyeneket csak becsúszott babáknál olvastam, ha fiatalok babvállaláson törik a fejüket, akkor inkább mindenki próbálja lebeszélni őket a dologról.
2012. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem normális. Én azt sem tartom normálisnak, hogy itt mindenki szinte azt írja, hogy fiatalon kell szülni. Még akkor is ha a kérdősből látszik, hogy nem tehetik meg. Mintha valami bűn lenne 30 felett szülni.
2012. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is furcsa ez a mentalitás!

Ráadásul mindenki azt gondolja,hogy a ruha a legnagyobb kiadás egy babánál! Na azt pl. turiban kétezerért lehet venni, akár egy kilót!

Ennél jóval többe kerülhet!

Én mondjuk eleve nem voltam híve annak,hogy mondjuk csak GYES-re szüljek. Dolgoztam annyit,hogy legalább GYED-et kapjak és akkor is meg tudjak neki mindent, ha nem kapok senkitől semmit!

Nálunk pl. nem is igazán volt olyan a rokoni-baráti körben ,aki sok mindent tudott volna adni!

2012. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En is inkabb olyanokrol olvastam itt ahol becsuszott a baba es a legtobben azt tanacsoljak, hogy ne vetesse el. Ahol csak vagyakoznak a babara annyi idosen, de nincs meg a szukseges hatter ott inkabb azt olvasom, hogy a valaszadok azt tanacsoljak, hogy meg varjon mert fiatal es probaljon meg dolgozni elotte...

De, hogy oszinte legyek, aki babavallalassal kapcsolatban feltesz egy kerdest az 90%-ban mar ugyis tudja a valaszt es el van dontve, hogy mi lesz, csak neha jo kiirni magabol azt amit gondol es ahogyan erez.

2012. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

nem bűn 30 felett szülni, de jobb fiatal testtel végig csinálni akár a terhességet

igen a gond az hogy az ember agya akkor még akárhogy is gyerek agy

én 33 évesen szültem első babámat

tény hogy sokkal több türelmem van, de örülnék ha nem lennének szarkalábak, és feszesebb lehetnék itt-ott :(

természetesen a baba mindenért kárpótol nem erről van szó, csak mire leérettségizik én már hűűűűűű...

2012. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

Én is annál olvastam ahol már ott van a baba...nem annál aki tervezi. Sőt én inkább azzal találkozom itt (lehet csak más kérdéseket olvasunk épp, vagy ki mit vesz észre a válaszokból) ahol beszólnak annak aki albérletbe vállal gyereket, vagy kisebb lakásba mint amekkora az "elvárt" lenne vagy vállalnak második vagy harmadik babát úgy hogy nem dőzsölnek és nem több százezerből élnek.

Egyébként engem is fel tud háborítani az amikor előjön ez a téma hogy a nagyszülők majd úgyis megenyhülnek és tartsák csak meg a gyereket, én rohadtul sajnálom szegény nagyszülőket mert amelyik nem rosszérzésű az nyilván segíteni fog ha ott egy pici baba de ezt így ráerőltetni ocsmány dolog...

Én azt mondom ha 18-20-22 évesen volt esze szexelni akkor oldja meg a megélhetését, menjen el a kedves apuka jelölt dolgozni (mindegy hogy mit de melózzon!! ) ha pedig ez nem tetszik akkor lehet jobb az ab. szörnyű, borzalmas, lelki teher??? Igen az biztos, de felnőtt emberek könyörgöm tanulják meg hogy ők a felelősek.

Így hogy majd anyukám eltart minket is, ez nagyon gáz.

2012. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyszer egy 18 éves csaj írt,hogy terhes.Persze mindenki azt írta neki tartsa meg.Én meg azt hogy ne.Erre mi volt jól lepontoztak+a 18 éves kérdező még meg is akarta magyarázni hogyan kell gyereket nevelni.Én is azt tapasztaltam hogy itt mindenki arra ösztönzi őket hogy tartsák meg.

Itt valaki azt írta gyesre nem szülne gyereket.

Erre viszont írnék néhány szót.Nekem nem volt munkahelyem mikor terhes lettem,előtte kb fél évvel szűnt meg.Így én is csak a gyest meg a cs.pótlékot kapom+a férjem fizetése.Én se így terveztem de ha már így alakult akkor el kellett volna vetetnem?Én se kunyeráltam senkitől semmit.A nővéremnek volt babakocsija de ő csak kölcsönbe adta oda amíg nem jött meg a miénk amit netről rendeltünk.Megkapott/megkap a kislányom mindent újonnan,már 2,5 éve.

2012. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az más ha volt már munkád, munkatapasztalatod. Azért úgy esélyesebb gyerek mellett is munkát találni, mint munkatapasztalat nélkül.
2012. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!