Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves fiataloknak mit...

17 éves fiataloknak mit engednétek meg szülők?

Figyelt kérdés
nekem kb semmi nincs megengedve, és már elegem van, hogy más velem egykorú Balatonra megy egy hétre, esetleg máshová nyaralni, én meg kb a városba nem mehetek el, és még a strandról is fel kell hívnom anyukámat. Megbízható vagyok, jó lett a bizonyítványom, elég értelmesnek érzem magam, vannak barátaim, méghozzá nem drogos/alkoholista barátaim, és még se mehetek sehova..már megőrülök. Alig várom hogy 18 éves legyek, és elmehessek amerre szeretnék. Mit beszéljek anyukámmal? Már ezerszer próbáltam, kompromisszumokat is kötni, de még a barátnőimnél se aludhatok..és családi nyaralásra is KÖTELEZŐ mennem, úgy hogy 10-14 éves korosztály lesz meg 40+...:( Mit mondhatnék még anyukámnak..?
2012. júl. 17. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt, hogy börtönben érzed magad, és engedjen ki.
2012. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
még a laptopom is elveszi éjfél körül, hogy aludjak..nyáron..
2012. júl. 17. 18:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én megmondanám neki, hogy rendben, de arra készüljön fel, hogy engem 18 éves korom után 2-3 évig nem fog látni, ugyanis inni fogok, füvezni, dugni, és megpróbálom bepótolni a kimaradt éveket.

Persze amúgy ezt nem bírnám megcsinálni, de néha drasztikusnak kell lenni, hogy megértsenek.

2012. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
mindig azt mondja, hogy 18 éves koromban se fog semmi változni...amíg ott lakok..és ebben igaza van, de én tényleg megőrülök
2012. júl. 17. 18:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez érthető, ezért is írtam, hogy 'nem fog látni'. Gondolom szeretnél továbbtanulni. Keress valami koleszt, és hajrá!
2012. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szegénykém !

A lányom lassan 17 lesz , neki pedig szinte minden meg van engedve. Igen, ez sok lány esetében rossz de mi ketten nagyon jól tudjuk ezt kezelni. Mindent megbeszélünk, ő is magától tudja a képzeletbeli határokat.

Szerintem ne haragudj meg de ha idáig semmi nem hatott rá akkor most sem fog :-(

Reméljük hogy a te gyermekeddel majd jól ki fogsz jönni, és emlékezni fogsz a te kamasz éveidre !

2012. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy miért jó neki ez így, ahogy bánik veled. Aztán mondd el neki, hogy már elég érett vagy ahhoz, hogy elmenj ide-oda és nem fognak ellopni, mert olyan baráti társaságod van, hogy figyeltek egymásra. És modd el neki, hogy több szabad ideje lenne, ha nem a pobódba lenne gyógyulva, hogy mikor mit csinálsz. Közöld vele, hogy lassan életképtelen leszel a normális emberi kapcsolatok kialakítására, ebből adódóan egészséges párkapcsolatod sem lesz, vagyis lőttek az unokának és kihal a család. Ha még ez sem hatja meg, reménytelen megfűzni.
2012. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szia! Erre a kérdésre egész jó válaszok születtek. Hátha találsz te is megoldást a problémádra ezek közül: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2012. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne várd a 18-at, semmi nem fog változni, az ilyen szülők idióták már

bocs. Főiskolára jelentkezz jó messzire koliba, az az egyetlen menekülés. Mellette meg próbálj dolgozni és félretenni, hogy miután végeztél albérletbe mehess.

2012. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon szigorúan fogtak. Pedig jó tanuló voltam, megbízható, nem csináltam hülyeségeket, de még 17 évesen is este 8-ra otthon kellett lennem, ha csak a másik utcába mentem a barátnőmhöz, ha jött egy vihar, még a vihar előtt haza kellett érjek. Egyszer a vihar elejére értem csak haza, mesélem apámnak, hogy majdnem beestem az ajtón, úgy megijedtem a dörgéstől, erre durván odaszólt, hogy már rég itthon kellett volna lenned.:(

Aztán valamikor 17 és fél éves lehettem, amikor szerettem volna elmenni 2 barátnőmmel egy szilveszteri házibuliba, a lakóhelyünktől 10 km-re. Közölte velem apám, hogy nem mehetek el, pedig próbáltam a józan érvekkel jönni, hogy vigyázok magamra, stb., de nem engedett.

Talán nem ez a követendő példa, de fogtam magam, felöltöztem, bevágtam magam mögött a kaput és elmentem a buliba és csak másnap reggel mentem haza. És mivel épségben, egészségben hazaértem és végre felfogta apám, hogy tudok magamra vigyázni, ezért többet ebből nem volt gond.

Sajnos némelyik szülő túlságosan félti a gyerekét és egyszerűen nem tud és nem is akar megbízni bennük. Én elhiszem, hogy nagyon sok problémás gyerek van, meg sok erőszak, stb., de mindentől úgysem tudják megvédeni a gyereküket és ha eljön az idő, el kell őket engedni.

2012. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!