Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után lehetek még...

Szülés után lehetek még ugyanolyan? Akár beavatkozás árán is!

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogyha egy bizonyos testtömeg-index felett voltál szülés után, akkor a TB finanszíroz egy hasplasztikát.

Ebből mi az igaz? Tud erről valaki valamit? Vagy csak legenda?


Egyébként 110 kilóval mentem szülni (magas vagyok, 183 cm), 8 hónapig voltam anyatejleadó, napi 1,5 liter többletem volt, el lehet képzelni, hogyan néztem ki....


Lefogytam 20 kilót, de mindenem a földig lóg, ocsmánynak érzem magam, ha nem muszáj, nem megyek emberek közé :(


2012. szept. 28. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem van ismerősöm, akinek csináltak TB finanszírozott hasplasztikát pár évvel szülések után, de azért, mert sérvként diagnosztizálták. Nem túlsúlyos. Szerintem menj el sebészetre, kérdezz rá.
2012. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok,de én ugyanígy érzem magam.114el mentem szülni ebből 8kiló lejött másnapra,nagy része víz volt,mert toxémiás voltam.Amúgy +20-25kilóval kezdtem a terhességet.Most tartok majdnem a kezdő súlyomnál,de többet képtelen vagyok fogyni,pedig muszáj lenne.Én is borzalmasan érzem magam...mondhatjuk hogy utálom ahogy kinézek.Engem is érdekelne a műtét,ha támogatott lenne.

Lányom 14hónapos.

2012. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen a TB-s hasplasztikán én már öt éve kattogok, egyszerűen gyűlölöm a hasam, pedig a terhességem előtt teljesen ki voltam vele békülve.

Párszor már utánanéztem, hogy mi kell hozzá, de elég ellentétes információkat kaptam. Egyrészt nem is csinálják meg minden városban, csak bizonyos kórházakban pl. Budapesten, másrészt a legnagyobb súlynak kell egy bizonyos testtömeg-index fölött lennie, illetve ennek valamennyi százalékát kell leadni is x idő óta tartani is. De ezeknek orvos által rögzítve kell lenniük.

2012. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tudom hogy nagy BMIről ha lefogysz (meg van szabva hogy azt hiszem 30as BMI kell hozzá min.) akkor csinálják csak meg a kötényhas műtétet tb.re. Hülyén hangzik de te túl magas vagy ehhez a súlyhoz, tehát ha 160 centisen lettél volna ennyi kiló akkor az oké, de így nem elég szerintem.

Tudom mert ennek én is utánakérdeztem, én "csak" 96 kiló voltam és csak 176 cm, most pedig vagyok a 3 gyerekem után 63 kiló, de sajnos mindhiába, mert nem csinálják meg tbre...:((

2012. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csajok, sajnos nem lettem okosabb :(
2012. szept. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!