Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ha a volt élettárs...

Szerintetek ha a volt élettársam szült egy gyereket és azt mondja, hogy biztosan az enyém, mégsem indít apasági pert pedig már 4 hónapos a gyerek, akkor valószínűleg nem is olyan biztos benne, hogy az enyém?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 22:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,persze baromi fontos,hogy tiéd a gyerek vagy sem,azt akartam ezzel,hogy nem azért nem indítanék,mert nem a tiéd a gyerek.Bocsánat!
2012. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És hogy tartanád el a gyereket egyedül utolsó amíg picibaba? inkább a gyereked sínylődje meg, hogy el kell menned dolgozni egy éves kor alatt, mint a gyerek apja? Én nem hiszem, hogy ne lenne szükségük a pénzre, mert gyesen van az anyuka, abból a 40 e ből pedig semeddig se lehet eljutni. ezért gondolom, hogy ha biztos lenne benne, hogy az enyém, már rég lépett volna. Büszkeség, meg tisztelet ide vagy oda. Rosszul gondolom?
2012. okt. 1. 14:22
 13/19 anonim ***** válasza:

Figyelj. Én sem indítottam pert, pedig biztos vagyok az apában. Elhagyott terhesen én meg el költöztem. Nem akarom, hogy az életem része legyen. (apuka) Inkább szűkölnék. Igaz én GYED-et kapok a fizetésem után, de ha nem kapnám, akkor se tartanék igényt apukára és a pénzére. Az én gyerekemnek ne egy szar alak legyen a példaképe. Inkább ne is tudja ki az. Szóval sok oka lehet az exednek.

Ja itt tévesen informáltak. Ha nincs a neveden és nem vagy benne az anyakönyvben, akkor NEM indíthatsz pert. Kivéve ha házasok voltatok a fogantatás alatt, de akkor meg automatikusan a te neveden lenne. Szóval kérdezd meg te vagy e az apja. Ha igen kérd megy hagy legyél az életük része( ha el akarod ismerni a gyereket) Ha ő ezt nem akarja akkor nincs mit tenni. Mert a végén fel jelent zaklatásért. Ha meg nem akarod a gyereket, örülj, hogy békén hagy.

Ja 3 éves koráig bármikor megnevezhet téged mint apa.

2012. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ha ő ezt nem akarja akkor nincs mit tenni. "


Na hát azért ilyen sincs. Elmehet bíróságra ott elrendelik a DNS tesztet amit az anyuka nem tilthat meg. És ha bebizonyosodik, hogy ő az apa akkor, ugyan úgy jár neki a láthatás.

2012. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
"Utolsó" vagyok.Hogy tartanám el?Hát a maximum gyedemből,meg a spórolt pénzemből tartanám el.Én mondjuk így vállaltam a két gyermekemet,igaz van apukájuk is,de ha válásra kerülne sor,akkor is simán eltartanám őket gyerektartás nélkül is.Bár a gyermekeim apja vérre menne a lányaiért,még akkor is,ha válnánk.Gondoskodna róluk és látogatná őket.Nem emlékszem,hogy vázoltad volna pontosan a hölgy anyagi helyzetét.Kérdeztél,én pedig válaszoltam,hogy én miként reagálnék.Látom,hogy nem minden válasz tetszik neked.Tudod,ha a párom nem akarna tudni a gyermekéről,akkor nem nevezném meg apának,pont azért,hogy az ilyen ember hagyjon békén minket és az teljesen mindegy,hogy miként jött össze a gyerek,mert hát bizony könnyű mondani,hogy az anya a hibás,csak hát ugye kettőn áll a vásár.
2012. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves 14 es! Nem kérhet DNS tesztet, akkor sem ha ő magát az apának gondolja! Ez a törvény. Szar, de ez van!Az apa kérhet (aki el ismerte a gyereket, az anya a feltételezett apától, a gyámhivatal, különös engedéllyel (szerintem én vagyok az apa nem elég!)

Majd később a gyerek!

2012. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"- Gyermek

- Az, akit a vélelem alapján a gyermek apjának kell tekinteni (akit anyuka megnevezett, vagy el is ismerte a gyereket ám kételyei vannak)

- A gyermek halála után annak leszármazója (gyerek utódai), leszármazó hiányában az ügyész

- Az anya volt férje (amennyiben házasok voltak a fogantatás ideje alatt)

Más nem. Ha ezektől eltérő személy ad be keresetet, azt a bíróság érdemi vizsgálat nélkül utasítja el.


Még az sem indíthatja meg az eljárást, aki önmagát a valódi apának gondolja."

Utolsó voltam. Így helyesbítenék. Rá kerestem.

2012. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
38. § (4) Az apaság bírósági megállapítását maga az apa, a gyermek, a gyermek halála után leszármazója kérheti.
2012. okt. 1. 21:06
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Maga az apa, azt a személyt takarja, akit az édesanya megnevezett, és teljes hatályúan magáénak ismerte el a gyermeket. Vagy még a gyermek születése előtt tett apasági nyilatkozatot! arra, hogy "tudni akarom én vagyok e az apja vagy sem, mert lehetséges, de nem vagyok benne biztos" az nem elég hidd el. Attól, hogy te így gondolod,a két szép szemedért nem csinálnak DNS-tesztet, mert akkor bárki kérhetne aki annak gondolja magát. Na ez egy kicsapongó nőnél, igen kellemetlen lenne a gyereknek. Ne sértődj meg, én nem akarok állást foglalni. A törvényi lehetősségeidet vázolom. Amik nincsenek, mert a mai magyar törvények alapján te senkit nem érdekelsz. Ha anyuka azt mondja nem te vagy az apa, akkor hiába csinálsz bármit. Esetleg bemehetsz a gyámügyre, ha szerencséd van akkor anyuka nem íratott még be fiktív nevet, vagy nem nevezett meg más lehetséges apát. Akkor talán lehet esélyed. De még akkor is letagadhatja. :S Nem egyszerű ez. Ha pedig az apa meg van nevezve az anyakönyvben, akkor is ha fiktív, veled senki nem fog foglalkozni. Fogadhatsz egy nagyon jó ügyvédet, de kevéske eséllyel indulnál neki. Gondold végig, megérné ez? Inkább anyukát próbáld kérdezni, hátha. De azért a zaklatás fogalmát nem kimerítve! :)

Arra készülj hogy magas és kemény falakba fogsz ütközni! Ha bele vágsz, sok sikert!

2012. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!