Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mennyi az ideális...

Kinek mennyi az ideális korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Ameddig nem volt gyerekem, úgy gondoltam, hogy az én gyerekeim között bizony nem lesz nagy korkülönbség max. 1-2év. Én is elég késői gyerek vagyok(két bátyám van az egyik 9, a másik 10évvel idősebb tőlem). Viszont most hogy a lányom már nemsokára 1 éves lesz, úgy érzem várnom kell még a második babával.

Számotokra mennyi az ideális korkülönbség?


2012. szept. 22. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek más. És én úgy vélem, sokszor a körülmények is beleszólnak, nem csak az, mit gondolsz Te ideálisnak. Én 2-3 évet szerettem volna, és mindenképp 2 (vagy több) gyereket. Mivel nem volt hova visszamennem dolgozni, számoltam, osztottam-szoroztam, és úgy döntöttünk, bevállaljuk a másodikat. De akkor mielőbb, hogy ha már itthon vagyok, legyek itthon kettővel. 22 hónap sikerült köztük (egyből összejött mindkettő), nem bánom. Most 13 hónapos a második :) Egy fiú és egy lány anyukája.
2012. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Számomra is 1-2 év.
2012. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: én igazából az 1-1,5 évet keveslem, szerintem annál több kell a regenerálódásra a 9 hónap és a szülés után. De ha a véletlen igy hozta volna, biztos megtartom. Én kb. 2 évet lőttem be, ebből lett a 22 hónap.
2012. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ideális korkülönbség (így hogy van már 3 gyerekem közel 2-és pont 2 év korkülönbséggel) 3-4 év. Minden sokkal egyszerűbb úgy. Nekem nem jött be a "milyen szépen eljátszanak együtt mert azonos korúak" elv, nekem "szépen" rivalizálnak egymással és állandóan veszekednek. És mivel hasonló korúak így nem igazán jó ér a te vagy a nagyobb és okosabb. Egyenlőre az 1 és 2 között látom ezt lehet hogy 5 év múlva jobb lesz de valamiért nem hiszem:) Biztos attól is függ, milyen személyiségek, de nekem mindkettő nagyobb határozott, aktív , türelmetlen, barátkozós, hangoskodós "nekem ide mindent" típusú szóval 2 dudás egy csárdában.
2012. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ideális. Mindenkinek más jön be, és mindegyiknek van előnye és hátránya.


Nálam a gyerekek között 1,5 év van.

Az eleje iszonyatosan nehéz és kiborító, most, hogy nagyobbak viszont szuper. Egy szinten van a két gyerek a programokhoz, a társasokhoz, játékhoz.


A barátnőméknél van kicsi és nagy korkülönbség is a 3 gyerek között.

Ő is azt mondta, hogy a kicsi korkülönbség azért jó, mert a gyerekek már nagyon jól eljátszanak. Nálam is sokkal nyugodtabbak, mert mindig van játszópajtás, egy gyerekes szülőktől sokszor hallom a panaszt, hogy a gyereket (még a 10 évest is) nehéz magukról levakarni pár percre is, sokszor unatkozik. Na nálunk ilyen nincs.


A nagy korkülönbségnél hátrány az együtt játszás, nehéz a nagyobbnak tanulni ha ott nyüzsög a kicsi, a cuccaikat tönkreteheti és emiatt sok az összezördülés. Más az életritmusuk, stb.


Előny viszont, hogy az elején könnyebb közlekedni (békávézni egy 2,5 és egy 1 évessel rémálom!), a nagy nem jelent veszélyt a kicsire, hogy odacsapna, sőt inkább segítség. Egyszer a váróteremben mesélte egy anyuka, hogy ő a fél éves babáját egy hete nem tette tisztába, mert a 7 éves lánya azonnal ugrik (iskolaszünetben volt ez persze) és tökéletesen megcsinálja.


Szóval tökéletes "recept" nincs, ami mindenkinek egyformán jó.

2012. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban nagyobb különbséget terveztem, de nagyon nem jött be az első 4-6 hónap. Most attól félek, hogyha ezen a pelenkázós-nembeszélős korszakon végre túl leszek, sosem fogom újra rászánni magam. Szóval egyre többet gondolkodok rajta, hogy max 3 év legyen. Most 1 éves a lányom.
2012. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3 év után már nem igazán tudtam újra rávenni magam, hogy éjszaka keljek, pelenkázzak, 24 órás készenlétben legyek...

Most már 6 éves a lányom, új kapcsolatom lett, a páromnak nincs még gyereke és nagyon szeretne sajátot, így be fogom vállalni - bár most már tudom, hogy mire számítsak, szóval nem olyan nagy a lelkesedés részemről, mint a lányomnál volt. :)

2012. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én elképzelhetetlennek tartottam/tartom a kis korkülönbséget. Holnap lesz a kislányom 4 éves, nálunk most jött el az az idő, hogy nagyon vágyunk kistesóra, mostmár a kislányunk is sokat emlegeti, hogy szeretne kistesót. Most hagytam abba a gyógyszert, néhány hónap - múlva próbálkozunk :) - remélem hamar összejön :):):) - így, ha minden jól megy 5 év lesz köztük.

2012. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6: na igen, ha nekem nem jön szinte rögtön a másik kérdezés nélkül, csak úgy bónuszként, akkor lehet, hogy nem is lett volna még egy gyerekem. Azóta valahogy mindig lett volna kifogás.. új állás, költözés, stb... Jól is keresek, jó elmenni programot csinálni..
2012. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
számomra minél kisebb korkülönbség az ideális, de én még csak most kezdem az elsővel, szóval ez egyelőre elmélet :) tudom hogy 2 pici gyerekkel nagyon-nagyon nehéz, de én szeretem a kihívásokat, bízom benne hogy meg tudom majd oldani, és így annál hamarabb vagyok túl a két kisgyerekes korszakon, és térhet vissza az életem olyan irányba, amit már én is tudok majd élvezni. Szóval én inkább letudom a szenvedést duplán/triplán, de rövidebb idő alatt, minthogy hosszú évekig csináljam.
2012. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!