Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk kisbabát, én is és...

Szeretnénk kisbabát, én is és a párom is. Belevágjunk?

Figyelt kérdés

22 éves hallgató vagyok, jövőre végzem. Párom 20 éves, és pár hete megfogalmazódott bennünk a gyerekvállalás kérdése. Beszéltünk szüleinkkel, mindenki örült, és támogat minket (nevelőapám azt mondta várjunk még).

Ház van, egyedül az anyagiak miatt aggódom. Párom jelenleg is munkát keres, de bízunk benne, hogy a terhesség alatt már lesz munkája. Félek egy kicsit, de a babát én is nagyon akarom.

Aki volt hasonló vagy akár rosszabb helyzetben babavárás előtt kérem írjon, és segítsen néhány tanáccsal.

Köszönöm


2012. okt. 2. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

én várnék. mert te így csak gyest és családit kapsz,párodnak meg munkája sincs. ha ez így marad,akkor szted h éltek meg 3-an 38e ft-ból?


az nem tisztességes h anyuék majd támogatnak. diplomázz le,dolgozz 1 évet,aztán vágjatok bele így meglesz a pénz neked is és a párodnak is. én nagyon család és babacentrikus vagyok,de ebben a helyzetben várnék

2012. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Légy felnőtt! Magatokat sem tudjátok még eltartani!

Arról nem is beszélve hogy friss diplomásként végzés után közvetlenül könnyebb elhelyezkedni mint ha otthon töltesz utána 3 évet.

Szerintem még ne vágjatok bele!

2012. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Mi voltunk, vártunk. Nagyon jó döntés volt.


Úgy tapasztalom a környezetemben, hogy ahol a nagyszülők anyagi támogatására apellálnak a szülők, ott bizony ennek keserves ára van: a nagyszülők mindenbe beleszólnak, úgy érzik ehhez joguk van.

Szóval csak óvatosan, az anyagi függés elég szar dolog :-(

2012. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Én is várnék és vártam is 25 évesen diploma után 2 év munka viszonnyal vállaltam babát és nem bántam meg mert van hová vissza menni dolgozni... és van miből élni mert a 25000 gyes + a 12000 ft családi pótlék nagyon kevés!!!
2012. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Én azt mondom legalább 1-2 évet dolgozzál hogy rendesen kapjál,Tgyást,Gyedet és Gyest.Mert ha most szülsz akkor csak gyest meg cs.pótlékot kapsz ami 37 ezer pár száz forint.És hidd el nem mindegy.Én is csak a gyest meg a cs.pótlékot kapom és nem sok.És ami nem mellékes a párodnak sincs munkája,arra nem adhatsz hogy terhességed alatt talál.Mi van ha nem?Az szép és jó hogy a szüleitek támogatnak,de egy baba sokba kerül.
2012. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
A szülőség nem arról szól, hogy Nektek jó legyen, meg, hogy Ti mit akartok. Arról, hogy a gyermeknek mindent meg tudjatok adni, nem csak anyagilag , hanem érzelmileg is. Jelenleg két olyan szülőt kapna, aki bár szereti őt, feszült, mert nincs elég pénzük az alapvető dolgokra sem, plusz munkahelyi stressz, mert nem találtok megfelelőt, a családi feszültségek is nőnek majd, ha folyton segítségre szorultok, és még sorolhatnám. Szerintem a szülői lét a felelősséggel kezdődik. Jelenleg a saját életedért is alig tudsz felelősséget vállalni. Ezzel én még várnék. Ráadásul az időből sem szaladtok ki, bőven szinte mégegyszer annyi időd van, mint amenynit már éltél összesen! Még egy tucat gyerek belefér! Türelem!
2012. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Valakinek itt nagyon haszontalanok a válaszok,mert mindenkit lepontozz.

Ezúton üzenem tehet egy szívességet!

2012. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!