Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek szül, aki nem tud...

Minek szül, aki nem tud főzni? - egyetértesz?

Figyelt kérdés

Ezt mondta ma nekem egy anyuka a játszótéren.

Én sem igazán tudok főzni. Anyukámnak mindig láb alatt voltunk ezért nem tanított, miután elköltöztem csak gyorskajákat meg rakott dolgokat főztem.

Ettől még nem gondolom, hogy rossz anya lennék.


Nem megerősítést várok, szóval aki egyetért az anyukával, nyugodtan írja le :-)


2012. okt. 4. 14:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez mekkora hülyeség már bocsánat. Ugyan miért függne ettől a jó anyaság...Én pl. sok dolgot meg tudok főzni de nem szeretek főzni, nekem ez nem kikapcsolódás meg hobbi (tudom valakinek az!). Ha tehetném szívesen másra bíznám.

Pedig anyukám egy konyhatündér volt, tanítgatott is szegény de mindhiába nem érdekelt a dolog.

Ebből is látszik hogy ez nem CSAK ettől függ. Barátnőm anyukája egy kanalat nem vett a kezébe, barátnőm mégis imád kísérletezgetni szépen minden trükköt megtanult és felváltva főzögetnek a férjével.

Ettől szerintem senki se lesz jó vagy rossz anya.

2012. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%
Az egy dolog hogy nem tud vagy nem tanította meg az anyja de az idő során igazán elsajátíthatta volna...hisz nem egy nagy ügy és lehet ha kicsit jobban odatenné magát még arra is rájönne hogy JÓL tud főzni...ettől függetlenül szerintem az anyaságnak és a főzésnek sok köze nincs egymáshoz mert attól hogy nem tud lehet jobb anya lesz mint az aki tud...
2012. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Ez megint egy bölcs beszólás, amivel rúgni lehet a másikba. Manapság ettől érzik egyesek jól magukat, sajnos!

Ne vedd magadra!

2012. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Egy müsorban volt hogy a brit nők fele nem is tud főzni . akkor ők ne is szaporodjanak. .. buta általánosítás mert nem ettől lesz jó a gyerekkor és stabil a család.
2012. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Amióta itthon vagyok, azóta tanulok. Főleg főzelékeket ugye :-)

Szóval próbálom behozni a lemaradásomat.

2012. okt. 4. 14:33
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

Én se tudok főzni, a gyerek meg mégis él.

Ha éhes, akkor biza enni fog. És mit fog megenni?! Persze, hogy azt, amit elé rakok.

Ennyit erről!


Ajánlom figyelmedbe a Magyar lányok hozománya c. szakácskönyvet.

2012. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Minek oszt észt az, akinek amúgy sincs miből?!


Én szeretek főzni, sütni, tudok is, számomra tényleg hobbi. Ettől még nem érzem magam több, jobb anyának, mint más anyuka, aki nem konyhatündér.

Ennyi erővel ezt sok mindenre le lehetne bontani, varrásra, horgolásra, kertészkedésre, autóvezetésre, tűsarkúban futásra...

2012. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 gabszem ***** válasza:
32%
Hülyeség. De amúgy a gyerek miatt megtanulhatnál főzni, legalább neki, mert nem nagy dolog krumplit meg répát pucolni és megfőzni. A baba ételeit nagyon könnyű megfőzni, nem kell hozzá főzőtudás. A családnak meg apuka is főzhet, ha szeret főzni :) Én szeretek főzni, és a babának megfőzök szinte mindent, hogy ne kelljen üveges kaját venni egy vagyonért.
2012. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%
Én is a gyerek mellett tanultam meg főzni.
2012. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen szv. ez már régóta nem arról szól hogy ha nem tudod megsütni a mamutot akkor éhen halsz.


aki próbálkozik dícséretes amúgyse hal éhen senki annyi alternatíva van rengeteg szinte félkész étel és rendelni is lehet már millió helyről lehet olcsóbban is jön ki aki így jár el mint aki veszi és főzi. szv . lehet teóriákat gyártani a szaranyaságról de nem ezen múlik ...

2012. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!