Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzáértők! TGYÁS, GYED kérdés?

Hozzáértők! TGYÁS, GYED kérdés?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult leszek.

A kérdésem:

2011.januárjában szültem.2012 júniusig GYED-en voltam (persze tgyás meg minden volt), aztán a munkáltatóm vissza vett 2012 június 1-től 4 órában dolgozni, de már akkor ismét terhes voltam.Most szülök November 28-án elvileg.Ugye most kapom a 4 órás bérért a 30ezer forint körüli összeget, plusz a gyest.Ha most az utolsó hónapban befejezem a munkát, akkor a szülés előtti hónapban mire vagyok jogosult, és mennyiért?És szülés után mennyi lesz a TGYÁS-om?

Ha valami nem világos válaszolok szívesen csak nem értek hozzá!!!

köszönöm


2012. okt. 5. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
A Tgyásod a négy órás béredből lesz számolva, és a szülés várható időpontja előtt 28 nappal már igényelheted. Ha tényleg 30 ezerért dolgoztál, lehet, gyessel jobban jársz :(
2012. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tgyásod a 2011. 01. 01-2012. évben elért pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmed napi átlagának a 70 %-a lesz. Ha 2011-ben nem pénzbeli eb. járulékalapot képező jövedelmed, csak a 30 körüli fizud volt 2012-ben akkor 21 néhány ezer ft-ot fogsz kapni.
2012. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!