Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a keresztelőről? Ti mit tennétek az ilyen nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Szombaton volt a 2. kis fiúnk keresztelője. Minden meg volt szervezve szépen, minden a maga rendjében zajlott. Elmentünk a templomhoz, ahol megjelent apósom és rögtön bement a paphoz. És elkezdte hajtani neki, hogy ennek a gyereknek János a 2. neve. Az apukája János a gyereknek, de én kikötöttem, hogy a családban már létező nevet nem adok a gyerekemnek, mert soha nem felejtem el azt a Veronika napot, amit először nagyi nélkül ünnepeltünk, mert ugye anya is Veronika. És azóta sem volt egy igazi vidám névnapja anyának és ettől a fájdalomtól akartam megkímélni a gyerekeimet. Ezt mindenki tudta. De ő ment és csak hajtotta, hogy János nevet be kell írni. Anyukám és apukám ment utána, és hallották ezt, apukám meg azt mondta, hogy mindegy az, mert csak a keresztlevélben van benne és az sehová nem számít. Aztán kijött apukám és közölte, hogy Ő beíratta a János nevet. A férjem nem szereti a nevét és nem akarta soha, hogy az ő nevét bármelyik gyerek megkapja. Én már ott ki voltam akadva ezen, de aztán jött a többi hideg zuhany. Anyósom elengedte a nagyobbik fiú kezét és azt majdnem elütötte az autó, mire én kaptam a fejemre, hogy minek kiabálok a templom előtt, mert a 20 emberből egyedül nekem tűnt fel, hogy a gyerek rohan ki az útra. Na mennénk be a templomba, mikor kijön a pap és megkérdi, hogy na akkor ennek a gyereknek János is a neve? Azt hittem elsüllyedek a szégyentől. Pláne mikor kiderült, hogy a védőszenten is módosítani akartak. Magyarán szólva apósom, apám, szövetkezett a hátunk mögött, mert ők ezt megbeszélték, és anyósom is tudta ezt. Senki nem szólt semmit. Csak rendezkedtek.
2012. okt. 8. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ütős sztori. Nem semmi felmenők.
2012. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is valószínűleg kiakadtam volna.

Szerencsére nálunk mi intéztük az egészet a férjemmel és senki nem szólt bele.

Amúgy akkor lett a János is, vagy nem?

Én leülnék velük és megmondanám, hogy ez a mi gyerekünk, mi neveljük, ha tanácsot szeretnének adni vagy elmondani a véleményüket, azt nyugodtan megtehetik, de ha mi nem az szerint cselekszünk, akkor azt pedig fogadják el. Ha nem, akkor sok összezördülés lesz még köztetek.

2012. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szegény, sajnállak.e
2012. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, egyébként sem lehet velük súrlódásmentes a családi élet. Egy normális nagyszülővel ilyen nem fordulhat elő. Ki az a nagyszülő, aki úgy érzi, joga van az anya beleegyezése nélkül dönteni a gyerek keresztnevéről? Mitől érzi magát feljogosítva erre? Állatira ki lennék akadva. Pap ide vagy oda, kerek perec előálltam volna és mindenkit elhallgattatok, ennyire már ismerem magamat. Nehogy már a csík húzza a repülőt.


Az meg, hogy a nagymama nem figyelt a nagyobbikra: szintén embere válogatja, anyósomból simán kinézném, anyukámmal sose fordulna elő. Szóval, gondolom, ez sem érhetett túl nagy meglepetésként. Máskor nem bízod rá a gyereket, gondolom.

2012. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krisztivan ***** válasza:
100%

Én először is a pappal beszéltem volna meg,hogy akkor akit a nagypapák szültek gyereket annak lesz a neve János.Akit Én szültem és én vagyok a törvényes képviselője annak a gyereknek pedig xy lesz.

Utána pedig szépen megköszöntem volna a nagyszülőknek a részvételt és haza is mehettek volna:-))

De én ilyen szempontból nem vagyok szívbajos.A gyerek az apa és anya felelőssége,mindig,mindenben és pont.

2012. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szépen megmondanám a véleményem! A papnak meg mondtam volna, hgoy nem, nem János a neve!

Nálunk hasonló sztori volt, nagyszüleim házában éltünk két hónapig kb. (ők 100km-rel arrébb, mégis hetente 2x-3x se szó se beszéd feltűntek) amíg mamám ki nem jelentette, hogyha a gyerek (akivel kb 4-5 hónapos voltam) nem lesz megkeresztelve, akkor őt felejtsük el. Hát el is költöztünk és el lett felejtve. Nekem senki ne mondja meg mit csináljak a gyermekemmel! Szerintem neked is ezt kellene tenned!

2012. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én hazaküldtem volna őket, tudom, hogy nem szép dolog. de akkor is.

Hogy végződött a keresztelő?

2012. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Édesanyám azt mondja, hogy mindenki jól érezte magát. Egyébként mindent mi ketten szerveztünk le a férjemmel, senki nem szólt bele semmibe, csak a végén csinálták meg a fesztivált. Közben még volt 1-2 olyan dolog, amitől totál kiakadtam. Pl.: A sógorom (görög pap) keresztapa lett és az ünnepség közepén úgy döntötte kimegy a templomból, majd a végén megjelent. Akkor az egyik unokatestvér (a fiaim) rávert a nagyobbik fiamra, mert az valami olyat csinált. Mivel én épp akkor az ebéddel foglalkoztam, erről már csak akkor értesültem, mikor elmentek. De ha látom, olyat adok neki, hogy a fal adja a másikat. Mert ő 15 éves és elég nagy, hogy neveljen.
2012. okt. 8. 14:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért, csak A kis fiam segített gépelni.
2012. okt. 8. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja mindenki jól érezte magát csak te nem!
2012. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!