Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így a...

Miért viselkednek így a fiatal anyukák a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy amikor hallom vagy tapasztalom,hogy a már nem pici babák,hanem kislánykák,fiucskák az anyukákon kívül más közeli rokonnal is nagyon élvezik a mesehallgatást/nézést, miért zavarja az anyákat?

2012. szept. 16. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk például ez nem így van.Én 25 éves vagyok.A fiam 21 hónapos a mamák 50 és 57 évesek.

Én kifejezetten örülök ha ők is foglalkoznak a fiammal hiszen másként játszanak vele mint mi;a szülei.Ha jönnek vagy megyünk hozzájuk én mindig hagyom kibontakozni őket,ilyenkor tudok én is egy kicsit pihenni.

2012. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukákat nem ez zavarja, hanem ha a nagyi a szülői nevelés ellenére neveli a gyereket. Pl ha 9ig van mesenézés, akkor a nagyinál is 9ig van. Pont.
2012. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak egy példa: ha ugyanabban az időben,mint odahaza akkor nézünk mesét nálunk,na az már úgy is mondhatjuk "függőséget okozhat a gyerkőcnek". Van ilyen, vagy csak azért mert nem az anyukával történik a mesenézés és még élvezi is a gyerkőc!
2012. szept. 16. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem értelek:


1. Azt mondod, hogy az okoz a gyereknek függőséget, hogy minden este 9kor lámpaoltás??? Ugye ezt rosszul értem?


2. Hiába élvezi a gyerek, hogy anyával vagy apával 9kor van mese vége, nagyival meg fél tízkor, de ne élvezze, mert a gyerek lekenyerezhető, és a maga kis világában egy utolsó szemét zsarnoknak fogja tartani az anyját, míg a nagyi lesz a kedvenc - holott semmi extrát nem tett, csak kielégítette az ő kontrolálatlan vágyait. Vagy ez jó lenne???

2012. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jajj, nehogy félre értsétek, nem az esti meséről van szó, hanem nappal, játék közben.
2012. szept. 16. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Én örülnék, ha a nagyszülők mesélnének neki időnként, azt csak jót tesz a gyereknek. Jobb, mintha a tévé elé ültetnék.
2012. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagyszülők meséjénél jobban el sem tudnék képzelni a gyerekeimnek! Megmozgatja a fantáziájukat,élvezik!

Ezeknek a fiatal anyukáknak a nevében nem nyilatkozhatok,szerintem csak irigyek,mert Ők nem tudnak,vagy nincs türelmük mesélni a gyereküknek,esetleg a nagyszülőkkel van/volt valamiféle konfliktusuk,amit nem tudnak lenyelni.


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!