Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változott az életetek...

Hogyan változott az életetek a baba születése után? Milyen lett a kapcsolat a család többi tagjaival, a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem érzem hogy megváltozott volna az életünk a férjemmel, pedig az első babánk született meg 14 hónapja. Az egy dolog hogy az ember mindenben az ő igényeihez igazodik / evés, alvás stb./ és hogy már kimozdulni sem csak úgy csettintésre megy, de szerintem ez nem változás, csupán egy állapot aminek előbb-utóbb vége lesz. A férjemmel viszont sokkal bensőségesebb lett a kapcsolatunk, azt nem tudom hogy magának a lányomnak köszönhetjük vagy az apás szülésnek, de úgy érzem jobban megbecsüljük egymást.

A család nálunk a közvetlen családot jelenti, tehát a testvéreim / a férjem egyke/ és a szüleim, illetve az anyósom. Mivel mind egy településen lakunk ezért sokszor jönnek unokázni, aminek én kifejezetten örülök, sokkal többet látjuk így egymást és sokkal jobb így.

2010. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Férjemmel amúgy is jó volt a kapcsolatunk, de még jobb lett.

Anyukámmal és apukámmal jobb lett. Annyi volt a probléma, hogy állandóan ide akartak jönni, és jó párszor megsértődtek, mire rá tudtam vezetni őket, hogy ez a mi lakásunk, a mi életünk, a mi babánk, és nem átjáróház... De ezen már túlvagyunk, már jó minden.

Anyósomékkal semmi, olyan mint előtte, ritkán találkozunk, de az pont elég is.

2010. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A párommal úgy érzem még jobban szeretjük egymást, mint előtte! :)

Anyáékkal nem változott a viszonyom.

Anyósékkal megromlott... Ők ugyanis kifogásolták, hogy nem vagyunk összeházasodva, és így nem örültek az unokának. Na azóta gyűlölöm őket!

2010. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyukámékkal nem változzot,a kislányom előtt is ugyan olyan jó volt a viszonyunk mint most:)

Az anyósomékkal teljesen megromlott.

A párommal (ennek is köszönhetően)szétmentünk.

2010. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok,nem véletlenül kerestem fel ezt a kérdést és a válaszokat amiket irtatok.Hát nekünk van egy csodaszép 7 hós kisfiunk,8,5 éve tartó jó-stabil kapcsolatba érkezett,jó anyagi körülmények közé.Sajnos az anyósomék annyira a fejünkre másztak h a kisszoba is kevés volt h elbujjak valahová szoptatni legalább,igy is nehezen ment a picinek a szopi,2,5 hónap után a tejem el is apadt végleg.Azóta is a fejünkre nőve jönnek 2 naponta,már legalább nem minden nap,estére,mert emberi időben dolguk van,nem érnek rá,az anyósban segiteni szándéknak még parazsa sincs,csak esténként idetolni a pofáját,mikor hosszu napokat vagyok egyedül a kicsivel,hát bizony elég nehéz,szeretnék lepihenni de ez őket nem érdekli.Beleszólni h mit hogyan kellene,na azt tud! Kezdek én is belecsömölni a helyzetbe,mert a párom jogosnak tartja a szülei látogatását,mert őt nem zavarja,sőt van h ő hivja ide őket estére.Én naponta jelzem,sokszor fennhangon h nekem ez igy nem tetszik,de a párom nem akarja megsérteni a szüleit! Ki hallott még ilyen hülyeséget!50 éves meglett embereknek el kell magyarázni h ne este 19 h kor jöjjenek ide mikor már lepihennék... A Nagyszerű anyós jelezte h anyukám társaságában ők nem jönnek ide mert ugy már sokan vagyunk :),itt megjegyezném h anyukám nekem csak egyedül van,ők 3an járnak fel esténként.Az anyósom aki műkörömmel,magassarkúban és vasalt ingben brilliroz a 7 hónapos unokához,bizony nem teszi tisztába,ilyenkor jön a "pont most akartam",mielőtt bejöttél.vagy pl leteszi büfi helyett h a vasalt ingjét össze ne hányja.és itt vagyok én a kellős közepén aki a bambaságától megrészegedve ugy vagyok vele h hogy szóljak most nekik?ha eddig sem szóltam?!?! De itthon minden napos veszekedés van rajtuk,és az esti látogatásuk is mindig jópofizással telik,mert ha az anyós megszaglássza h feszült a helyzet,akkor addig nem hagyja az embert mig bele nem avatkozik! Szóval egyszerűen 7 hónap alatt megutáltam az anyósomékat,és ez bizony felemészti a jól müködő kapcsolatot is! Erre rástrompfolva a párom neki ált az én anyukámat kritizálni,mostmár az ő itthonléti idejét is kikerültetem anyukámmal,hát igen,egyedül élő kiskeresetű anyukám nem illik bele a társaságukba!Ugyh mi most itt tartunk,nagybetűsen mondom,ELEGEM VAN!
2014. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!