Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éves gyereket elvinnél egy...

9 éves gyereket elvinnél egy rokon temetésére?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt.
2009. aug. 5. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

semmiképpen sem.

nagypapám temetésén 13 évesen voltam, nekem is az első volt, de olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy a mai napig is sokszor eszembe jut.


22/L.

2009. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
ne okozz ilyen maradandó sérülést.Engem is 9 évesen vittek a nagyanyám temetésére, és majdnem elájultam, nagyon kikészültem tőle.
2009. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Annyi idős voltam, amikor meghalt az egyik nagypapám, és én ott voltam. Nem volt semmi gond.
2009. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem vinném el.
2009. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Keresztfiam 8 éves volt, amikor nagybátyámat temettük. Elvittük és nem volt semmi gond. Elmagyaráztuk neki, hogy ő meghalt és így búcsúzunk el tőle.Megértette.

Persze azért a ravatalozóba ne vigyétek, főleg ha koporsós lesz a temetés! Nálunk hamvasztásos volt, de így sem mentük be a ravatalozóba.

2009. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
attól függ mennyire közeli rokon. én 11 éves koromban voltam elöször temetésen, de igazából nem is ismertem a halottat.
2009. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

2hete voltam temetésen sajnos.Apum unokatestvéreinek anyukája halt meg.Apum unokatestvéreinek összesen 5gyerekük van.15,10,9,9,8 évesek,mind eljöttek.Elmagyarázták,hogy a mami meghalt,és elbúcsúznak tőle,mert megérdemli.Nem volt semmi gond.

Ha a gyerek már tudja,hogy meghalt az illető szerintem elvihetitek.

14/L

2009. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
ha nem muszáj,ne vigyétek el,borzasztó élmény neki,ha felfogja mi a halál.
2009. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen a gyereknek már van fogalma a halálról. Szerintem itt az idő, hogy szembesüljön is vele. Én szerintem még nem voltam iskolás, mikor először elvittek. Valamilyen félelemmel vegyes tisztelet, véglegesség az, ami megmaradt bennem. A dédi temetése volt.

Nem kell a halált és a temetést úgy előadni a gyereknek, hogy ez valami titok, amit ő nem láthat, valami félelmetes. El kell mondani, hogy xy a mennybe ment, mert meghalt és a testét eltemetjük, tiszteletünket lerójuk. Ha vallásosak vagytok ez még könnyebben fog menni, mert lesz "háttér".

2009. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Az a válasz hasznos aki azt mondja,vigyétek,aki félti a gyereket az meg 0%? Nemsemmi....
2009. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!