Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éves gyereket elvinnél egy...

9 éves gyereket elvinnél egy rokon temetésére?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt.
2009. aug. 5. 16:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen!!! A saját szintjükön el kell nekik magyarázni, mi is történik! Mondjuk erről halottak napja környékén gyerekpszichológusok is nagyon sokat beszélnek. Nekem pl a férjem édesanyja halt meg, mikor még egész picik voltak. És úgy csinált az egész család, mintha titok lenne, nem is beszéltek róla,a gyerekek sem kérdezhettek, pedig biztos biztos sok minden kavarog ilyenkor egy gyerek fejében. A mai napig nem dolgozta fel, pont ezért!! És máig nem is beszélnek róla, csak úgy kérdezi "megyünk a temetőbe"?

Jó tudom, ez most más, de szerintem nyugodtan el lehet vinni.

2009. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Egy 9 éves gyerek már megérti, ha elmondod neki, hogy mi történt. Az, hogy meghalt pl. a nagyi és az a szokás hogy el kell temetni (ha vallásosak akkor hozzájöhet a mese, hogy a mennyországba jut a temetés után stb) és így búcsúzunk tőle.Majd elmagyarázni, hogy halottak napja az a nap, amikor kimegyünk gyertyát gyújtunk és megemlékezünk róla. Persze nem csak ezen az egy napon emlékezünk. Egy 9 éves ezt már megérti, és nem kell előtte titkolózni, meg hülyének nézni szegény gyereket!
2009. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
9 éves gyereket el lehet vinni, ha fel van rá készítve. Kezeljétek a dolgot természetesen, mondjátok el neki, mi fog történni, és hogy miért történik ez. Trauma nem lesz belőle, ha így álltok hozzá, persze valószínű, hogy elgondolkozik a dolgon, de egyáltalán nem kicsi ahhoz, hogy eltöprengjen azon, hogy mi a halál.
2009. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
66%

9 éves, nincs mitől félteni, csak le kell vele ülni normálisan az ő szintjén megbeszélni. Semmi baj nem lesz belőle, ha a szülők természetesen állnak hozzá, hiszen a halál nem egy örök veszteség, hanem csak egy kapu (pontosabban senki nem tudja, mi van azután).


Azokból a gyerekekből lesz aztán töketlen nyámnyila felnőtt, akiket a szüleik minden ilyentől óvnak.


Egyik kedvenc rokonom is akkor halt meg, amikor én még kicsi voltam, nagypapám előtt valamivel, őt akkor már gépek tartották életben, az ő temetésére nem vittek, de tudtam, mi történt, hiányzik, nagyon szerettem, de jobb neki, sokat szenvedett, és ezt tudtam, elmondták, és nem ártott semmit, hogy tudtam.

2009. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Nekem mind HASZNOS, mert fogalmam sincs, mi lenne a jó, de sokat segítettetek!
2009. aug. 5. 22:59
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

én hat évesen voltam a kisöcsém temetésén, és már semmire sem emlékszem belőle. Ő is túlteszi magát rajta.


Amúgy csak azért írok, mert eszmbe jutott, amit a jómúltkorában hallottam, azt hiszem, éppen dr. Ranschburg Jenő pszichológustól. Megpróbálom leírni. Szerinte a gyermeknek igenis ott kell lennie a temetéseken, mert így tudatosul benne, hogy az ember minden cselekedetének következménye van, és az ember, ha meghal, már nem kel fel. A televízióból csak azt látja (ha még nem, akkor látni fogja), hogy az emberek, akár filmben, akár rajzfilmben, halomra gyilkolják egymást (Sajnos ilyen a média, ilyen filmek a kelendőek). Ha nem tapasztalja meg testközelből, hogy mit jelent a halál, nem tanulja meg azt, hogy amit lát, csak fikció, és akit lelőnek, az tényleg meghal.


Nincs itt szó arról, hogy most el kell búcsúzni a halottól vagy sem, egyszerűen pszichológiailag annak a gyermeknek igenis meg értenie, hogy a halál ugyanolyan természetes rendje az életnek, mint a születés. Régen, ha falun meghalt valaki, gyakran egyik szobában aludt a kisgyermek, másikban virrasztottak a halott mellett. Nem kell „burokban” nevelni egy 9 éves gyermeket, sajnos látnia kell ezt is.

2009. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 8 éves volt amikor a dédije meghalt és elvittük a temetésre. Semmi rossz élménye nem volt ebből. Nem egészen értem aki nem engedné el a gyerekét pontosan mitől félti? Nem kell a gyereknek megnéznie a halottat, az enyém nem is foglalkozott azzal hogy pontosan mi történik.

Előbb utóbb ezt is meg kell tapasztalnia mindenkinek. Legalább tudja mi történik ha valaki meghal.

2009. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. aug. 8. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!