Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a nevelés tanácsadóba...

Milyen a nevelés tanácsadóba a beszédindítás?

Figyelt kérdés
Mit csinálnak ott?
2012. okt. 9. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy volt, hogy a logopédus játékos feladatokkal felmérte a gyerkőc beszédértését, tornagyakorlatokat csináltatott vele, meg egy könyv segítségével elkezdett foglalkozni vele. "Én is tudok beszélni", ez volt a címe, de végül én foglalkoztam a fiammal otthon a könyv alapján, az is elég volt. A könyv segítségével fel lehet építeni egy alap szókincset, 1000 szóból, elején csak hangutánzó szavak vannak, meg a nyelvtanra rá lehet vezetni a gyereket példamondatok segítségével. Olyan sorrendben vannak nyelvtani formulák a könyvben, ahogyan a természetes beszédfejlődésben meg szokott jelenni. A könyvben egyébként csak képek vannak, de van hozzá egy segédlet: "A megkésett beszédfejlődés terápiája".

Meg tudtam figyelni, hogy a logopédus hogyan foglalkozik a fiammal, nem javítgatta a kiejtését, ilyenkor még az a lényeg, hogy legyen közlésvágya, kedve beszélni, minél többet beszéljen. Egyébként minden gyereknek hasznos ez a könyv, ha lesz következő gyermekem, biztos ezekből fogok foglalkozni vele.


Mielőtt elvittem a gyerekemet, azt mondtam neki, hogy játszani megyünk egy nénihez, ami igaz is volt, mert játékos formában történt a foglalkozás. A fiam mai napig mondja, ha emlegetem neki a logopédus néni nevét, hogy akar menni játszani oda.

2012. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként 3 év alatt a Korai Fejlesztőben történik a beszédindítás, biztos oda fognak irányítani titeket.
2012. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Már 4 éves a fiam.Az ovit most kezdte szeptemberben.Nyáron voltunk a nevtanba, de elküldtek hogy majd az ovi küld ha szükséges, ők így nem foglalkoznak vele.


Na ma mondta az óvónő hogy kell vinnem.Mond sok szót, de szinte kivétel nélkül hibásan. :(

pl.: most-moft, óvónéni- omémi


Azokból a szavakból amiket mond (már ahogy) két-három szavas mondatokat is mond, de azokat is helytelenül.

pl. Fúj a szél- Fú szél, Nem fúj a szél- Nincs i(tt) fú szél


Szóval minden játékosan zajlik?Attól tartok hogy pl a védőnő semmit nem tudott rajta megnézni, se a látás se a hallás vizsgálatot, mert nem hagyta a fiam. :(


Az az érdekes hogy tudja a fiam hogy nem mondja helyesen, de még se mondja.Ha valamit mond és egyáltalán nem értem hogy mit akar, akkor vissza kérdezek ugyan azzal a szóval amit ő használ hogy mi az és javít hogy nem.De ő csak azt a szót használja.Ha rá jövök hogy mit akar és mondom akkor helyesel.

2012. okt. 9. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:

A "Fú szél." Már majdnem helyes, csak egy hang, meg egy névelő hiányzik belőle. Érdekes, hogy a fiam sem nagyon használ névelőt. Ő most volt 3 éves egyébként, szintén most kezdte az ovit. Mostanában összefutottam a logopédus nénivel, mondtam, hogy a ragozásban még vannak hibák, meg vannak hangok, amiket nem mond, vagy felcserél, de azt mondta, hogy ez abszolút nem gond. De ugyebár mi fiatalabbak vagyunk, mint ti.

Egyébként azt olvastam a beszédfejlődésről, hogy van olyan szint, amikor még nem tudja a gyerek, hogy ő rosszul mondja, aztán a következő szint, amikor már tudja, hogy rosszul mondja, de még nem tudja jól mondani. És, végül, amikor már felismeri, hogy mit mond rosszul, és ki is javítja magát.

Ha teheted, csak értelmes szavakat mondjál neki, ne nagyon ismételgesd a hibás szavakat, mert a helyes beszédminta nagyon fontos.

Szerintem jó, ha látja logopédus, mert akkor legalább megnyugodsz, vagy ha valamire szüksége van a gyerkőcnek, akkor célzottabban tudsz segíteni neki.

2012. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a hallás- és a látásvizsgálatot úgy sikerült megejteni, hogy előtte adtam neki egy túrórudit, és utána már nagyon együttműködő volt. Nem szoktam ilyen lekenyerezéshez folyamodni, de bevált. Nála az viszont nem válna be, ha azt mondanám, hogy tedd meg, amiket az védőnéni kér, akkor kapsz majd túrórudit. Nem. Őt előre le kell kötelezni.

Meg azt is mondtam neki, hogy nem fog fájni semmi, csak a védőnéni kérdezgetni fogja, hogy melyik füledben hallod a hangot, meg mit látsz. A rendelőben hagytam, hogy a védőnő mondja el neki a feladatot, én inkább a háttérben maradtam.

2012. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg olyan is van, hogy rosszul mondja valamelyik szót, aztán rá tudom venni, hogy helyesen kimondja, de utána a beszédben helytelenül használja. Azt mondják, ez azért van, mert idő kell, amíg automatizálódik.
2012. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!