Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli lettem és...

Gutiné P Mária kérdése:

Ha munkanélküli lettem és terhes vagyok, kaphatok gyedet vagy valami jár ilyenkor ha nincs munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem csak gyes és családi. de nem vagyok kompetens.
2012. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben,ha a szülés időpontjában álláskeresési járulékban részesülsz(vagy élő munkaviszonyod van).Nem tudom mennyi van hátra a szülésig.Ha kevesebb,mint 3 hónap,akkor viszonylag könnyen tudsz ezzel sakkozni(persze csak ha megvan a kellő munkaviszonyban töltött időd,hogy a maximális, 3 hónap álláskeresésit igénybe vehesd).Elmész munkanélkülire,a szülés előtt(várható időpontja előtt)igénybe veszed a TGYÁS-t(addig vissza mondod az álláskeresésit),majd amikor az lejár visszamész álláskersésire,és megigényeled a GYED-et.

Ha ez nem megoldható családi pótlékot és GYES-t fogsz kapni(az alanyi jogon jár)

2012. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
már értem,köszönöm!
2012. okt. 11. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
munaknélküli lemondása után csak akkor tudsz visszamenni ismét munkanélkülire,ha az első alkalommal leszámolt 365 napon túl is van még plusz 356 nap leszámolatlanod. én úgy jártam,hogy dolgoztam háromszáz valamennyi napot,elmentem 22 nap munkanélkülire,aztán dolgoztam 343 napot és már nem így nem vagyok jogosult,mert hiányzik 22 nap a 365 höz. hiába van már összesen hatszáz valamennyi napom. nem tom értd e. okosan csináld! sok sikert! :)
2012. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem tudom még mi lesz, még nem vagyok terhes, legalább is nem tudok róla, csak ha most az lennék akkor gondolom nem járna gyed, mert a szülés időpontjában nincs munkaviszonyom
2012. okt. 13. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos én sem igazán értem ezt az egészet,akár hányszor eszembe jut,kétségbe esem...
2012. okt. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!