Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első kisfiam most töltötte a...

Első kisfiam most töltötte a 2 évet és terhes vagyok és újra táppénzre mentem vissza a párom aki munkanélküli igényelheti a GYESt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kap munkanélkülit vagy álláskeresési támogatást, akkor igen.
2011. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kap semmit ma voltunk az állami kincstárnál és azt mondták nem jár a védőnőm is azt mondta hogy jár most akkor miért mondták azt hogy mégsem jár én úgy tudom jár addig amíg meg nem születik a második pici
2011. nov. 22. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én nagyobb fiam 15 hónapos volt, mikor terhes lettem. Én kivettem a szabikat, utána táppénz, apa pedig GYES-re ment. A GYES jár a gyermek 3 éves koráig, illetve addig míg a kisebbre nem kapsz ellátást, tehát amíg meg nem születik. Mit mondtak miért nem jár???
2011. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert fogalmuk sincs a dolgokról...

Te magad miatt vagy táppénzen, a párod a kisfiad miatt van gyesen. Ennyi. Nem ütközik egymással a két dolog.


A párod nyújtsa be a gyes igénylőt, de ne felejtsétek el mellékelni, hogy te lemondtál a gyerek utáni ellátásról.

2011. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mert nem lehet hogy én táppénzen vagyok párom GYESen mert már megszünt ezt mondták
2011. nov. 22. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

2009-ben még lehetett így.

2011. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rosszul mondták, nem szűnt meg.

Igényeljétek meg nyugodtan, ha elutasítják, akkor jogszabályi hivatkozást is kell írni, akkor okosabbak lesztek, hogy miért nem jár a párodnak. Mert így, általánosan nincs olyan, hogy ha te táppénzen vagy egy terhesség miatt, akkor a férjed nem lehet gyesen. Olyan van, hogy egy személy egy ellátást kaphat, olyan is van, hogy egy család egy jogcímen egy ellátást kaphat.

Szóval, igényeljétek meg most, mert visszamenőlegesen csak két hónapra jár!

2011. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!