Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van összefüggés a gyerkőc...

Van összefüggés a gyerkőc életkora és kisbaba-szeretete között? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy bizonyos életkorban (vagy bizonyos életkor alatt/fölött) jobban szeretik a kisbabákat, mint előtte/utána?

Van esetleg olyan tapasztalatotok, hogy mittudomén a gyerkőc onnantól kezdett nyitni a kisbabák felé, hogy három éves lett. Vagy két éves koráig odavolt a picikért, aztán egyre alábbhagyott a lelkesedés...

Ilyesmikre gondoltam.


2012. okt. 11. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyfelöl gyerekfüggő de egy kétéves még nem sok mindent tud kezdeni egy újszülöttel. 3 évesen megy oviba nem a kistesó foglalkoztatja és bár ez szokott lenni az általános korkülönbség nekünk nem jött ki jól mert a pici csecsemő mellé az akkor kezdő ovis nagy sorban hozta haza a vírusokat ..


saját példát tudok mondani két év 8 hónap a korkülönbség a két gyerkőc között és most hogy a nagy 4 éves lesz kezdenek el egymáshoz szeretettel fordulni . hogy nem kell szólni hogy csendben menj aludni mert öcsi alszik már ne keltsük fel., hogy úgy fogja ahogy neki is jó és én se kapok szívrohamot. eljátszanak sokszor vagánykodnak a vitáikat meg lerendezik maguk közt. nem sok mindenbe szólok bele lezongorázzák maguknak szv. nincs védve a kicsi csak mert Ő a kisebb. és a nagy sincs leoltva hogy jaj Ő még pici nem szabad ezt meg ezt ...

csak akkor szólunk rájuk ha be kell avatkozni . ezt nem mindegyik életkorban lehet szerintem és ideális a 3 év korkülönbség pont ezért de az ovis betegségek hazahurcolása szempontjából én nagyon megszenvedtem velük hogy a négyhósat már komolyan gyógyszerezni kellett mert a nővére mindenfélét átadott sajnos neki.

2012. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első v. még egy mondat erejéig .


szv. ha a nagyobb gyermeket is ugyanugy szeretitek önmagáért mint addig mig nem volt tesója kap figyelmet szeretetet van rászánva idő amikor csak vele foglalkoztok akkor szeretni fogja a kisbabát is mert nem látja azt hogy őt már elfelejtették . ezt elég nehéz megoldani mert sokszor a házastársaknak sincs elég idejük egymásra egy újszülött- v. apró baba mellett de meg lehet oldani .

2012. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a lányom, és most kezd oda lenni a pici babákért!

Babusgatná őket, gondoskodna róluk!

Bízom benne nem növi ki hamar, mert kistesója lesz:)

2012. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
teljesen változó. nagyon függ a gyerekek értelmi szintjétől, gondolkodásmódjától stb... saját példám: majdnem 3 éves voltam , mikor az öcsém megszületett. utáltam mindig, nem tudom miért, a szüleim szerint féltékenység. a szüleim mindig másképpen bántak vele, mint velem, mert korához képest szellemileg mindig le volt maradva, míg én 4 évesen tudtam mi az a fotoszintézis, 5 évesen jártam boltba mint a kisangyal, mindig szótfogadtam, ahogy tudtam, segítettem a szüleimnek. az öcsém nem. ő egy önző dög, nagyon buta,11 évesen engedték el először boltba. 5.es létére megbukott, pedig külön tanárokhoz járattuk. mindent megteszünk érte, ő ellenben semmit nem tesz értünk, és saját magáért sem. mindegy is. azóta is utálom, és ez róla a véleményem, szégyellem magam emiatt, de ez van. nem tudom mikor öleltem meg őt utoljára... talán 3 éve karácsonykor.. és slussz. ellenben a húgomat mindennél jobban szeretem, olyan mintha a lányom lenne. 14 éves voltam mikor született, most 17 vagyok :) talán ez annak is köszönhető, hogy anyukámék rengeteget dolgoznak, olyankor én vagyok vele. viszont unokatesóméknál ugyanez a helyzet, 2 és fél éves volt a kislány mikor született a húga, néha megtépik egymást, de ugyanakkor nagyon szeretik is egymást, nem tudnának külön szobában aludni sem.:)
2012. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd kislány másfél volt, mikor az én 2. babám született. Teljesen odáig volt érte, tologatta, nézegette, miközben a saját bátyja (az 1. gyerekem) 2 évesen le se tojta.

Most 4 éves a fiam, és nagy érdeklődéssel figyelte a barátja kis húgát. Miközben a szomszéd kislányt (aki most 3,5) teljesen hidegen hagyja a kicsi...


Szóval gyerek függő, és jön-megy az érdeklődés...

2012. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!