Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik évszakban a legjobb...

Melyik évszakban a legjobb szülni szerintetek? és miért?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat!
2012. okt. 11. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem Júliusi a lányom. Október 4-én fogant.


Minden szempontból örültem neki, hogy ekkor született.

Nyári éjszakákon sokáig tudtunk a friss levegőn sétálni. Nem nézett ki úgy, mint egy eskimó.

Télre az immunrendszere is kialakult.

Nem volt még soisem beteg szerencsére.

Nyáron tanult meg járni, mindent feltudtunk/feltudunk fedezni így.

1 éves korában nyilt ki a világ számára, ahogy járni kezdett. Jobb volt így állatkertbe és kiállításokra/múzeumokba (nyaralás alatt külföldön) menni vele, mint télen.

Nekünk 1 évesen ajánlották a közösségi fürdéseket is. Nyáron jobban szeretek lubickolni a vízben, mint télen.

2012. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tavaszi, és őszi babám van.

Tavasszal jobb szerintem, mert:

-nem dagad be mindened az utolsó hetekben

-melegszik az idő, sokat tudtok a levegőn lenni

-kisebb az esélye, hogy elkap valami nyavalyát

-mire elkezditek a hozzátáplálást minden a legtöbb gyümölcs éppen szezonális, frissen adhatod

-1 év múlva, mikor járni kezd, nem hidegben, latyakban, és sárban kezdi a világ felfedezését.

-a szobatisztaságra szoktatás is nyárra jön ki, így az is egyszerűbb (legalábbis nálunk így volt.)

2012. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szept végén született a lányom.

Jó volt, mert:

- nem kellett nagyon beöltöztetni, amikor meg már kellett, nem volt gond vele.

- nem kellett kismama ruhát venni, mert a nyári nadrágjaimat lehet kismama nadrágként is használni, ill a ruháim is pont jók voltak pocakban

- nem kellett hatalmas hassal cipőt kötni, rétegesen öltözni

- az idei hőséget jól viselte a kicsi, szerintem jobban mint egy újszülött

Nekem nagyon bejött, annyi volt rossz, hogy nem bírom a meleget, és pont a kánikulában voltam nagypocakos, meg vizesedtem borzasztóan...

2012. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jégtánc ***** válasza:

Mindhárom gyermekem téli


jan 28,febr 7,es febr 4.Szóval nem tudom hogy melyik évszak lenne jó:) Nyáron lehet hogy jobb,mert nem kell annyi ruhát ráadni.:)

2012. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a lányom tavaszi, fiam őszi. Tavasszal talán jobb szülni, mert már jó idő van, amikor ki lehet vinni, és amikor járni kezd, az is jó időre, nyárra esik.


A fiamnál az volt a rossz (bár ehhez kellett az én "paranoiám" is), hogy ahogy akkora baba lett, hogy már lehetett kijárkálni vele a szabadba, akkor "indult" az influenza járvány, én meg nagyon aggódtam, nehogy valahol összeszedjen valamit, így szinte csak a kertben levegőztünk. Utána meg jöttek a kemény fagyok, akkor meg azért nem mertem kimozdulni vele.


De végül is, nem ezen múlik szerintem, mindegyik évszaknak meg lehet az előnye is, hátránya is.

2012. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindennek meg van az előnye-hátránya.

Talán ősszel szülnék, ha lehet választani, mert akkor:

- pici korában vagytok bezárva és mikor már tavaszodik, elég nagy a játszótérhez

- hozzátáplálás szempontjából is ideális. pont akkor kezditek, mikor jön a jó idő

rákövetkező egy évre a biliztetést is próbálgathatjátok (bár ez elég egyéni, könnyen lehet, hogy úgyis a télbe csúszik)

2012. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!