Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik évszakban a legjobb...

Melyik évszakban a legjobb szülni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

ősz/tél

Nekem mondjuk mindegy mindegyiknek van előnye hátránya.

2010. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nyáron szültem mindkettőt (illetve szeptemberben az egyiket, de mintha nyár lett volna akkoriban).

Ha lesz harmadik, azt is így szeretném. :o)


Én bírom a meleget, és nem kell pocakkal öltözködni hosszú percekig, cipőfűzés, csak bele egy lenge ruhába és papucsba. A pici babával is könnyebb a testközelséget megoldani, szoptatni is lehet anélkül hogy befagyna a derekam. Nem kell a babát agyonöltöztetni egy sétához, sokat aluszkálhat a friss levegőn. Stb stb.


Persze biztos lesznek tavasz meg télpártiak is. :o)

Aztán olyan is van, akik örülnek, ha végre összejön(ne) a bab, és nem sakkoznak ezen...

2010. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt decemberben szültem,jó volt,nem volt melegem a nagy pocakkal,de kevesebbet tudtunk kimozdulni a Gyerekkel,mínusz 20 fokban,nem tologattam túl sokat. A másodikat Augusztus közepén,35 fokban,azt hittem megzakkanok...elpusztulok olyan melegem volt,és a sebem sem úgy gyógyult.Most majd a harmadik Májusban érkezik.Megtapasztalom legalább a tavaszt is! :)
2010. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én március végén szültem, de utána a tavasz és a nyár olyan jó volt, hogy a picit alig kellett öltöztetni, mehettünk sétálni. Szerencsére jól birta a meleget. Terhesség szempontjából is könnyű volt, 2-3 nadrág, a pólóim nagy része végig jó volt, pár újat kellett csak venni, 2-3 pulcsi és egy nagyobb kabát volt a beruházásom. Most láttam egy júli végi terhességet és babát, hát nem cserélnék vele, hogy ebben a nyálkában vigyem ki a 4 hónapos gyerekemet.
2010. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ősszel szültem mindkétszer.(Szeptember és október)

Jó volt, mert:

-nem kellett télen hóban-jégen nagy pocakkal lavírozni

-mire kitavaszodott, túl voltam a hányásos rosszullevős időszakon, és ki tudtunk mozdulni a szép időben

-a nyári meleget tök jól viseltem, a vége felé már táppénzen voltam, így otthon még könnyebb volt hűsölni ha hőség volt

-a babákat még nem a mínuszokban kellett a levegőzéshez szoktatni, viszont utána télen tök jókat aludtak kint a teraszon, jól bebugyolálva, a babakocsiban. Ez kb. fél éves korukig működött, utána már nem maradtak meg a kocsiban, ki is nőtték a mózest.

- mire jött a hozzátáplálós kor, szépen jöttek a friss gyümölcsök

- mire újra eljött a tavasz/nyár, a gyerkőcök már elég nagyok voltak, hogy jobban ki tudjunk mozdulni, nagyobb programokat csináljunk. (Már nem kellett tápszert keverni a kajáláshoz, ami azért úton elég macera,(sajnos elfogyott a tejem hamar), alvás és evésidőket lehetett lazábban kezelni, stb.)

2010. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nyáron szültem(június),nagyon jó volt,mert nem kellett nagy pocakkal a kabáttal bajlódni.Mire kezdődött a hozzátáplálás(4 hónaposan)sok gyümölcs volt,alma,körte,őszibarack,sütőtök stb
2010. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első gyerkőcöm augusztusi. Jó volt, mert:

- nem kellett a pocakomra kiamamakabátot venni

- könnyű volt szoktatni a friss levegőre

- nem kellett egyből úgy bebugyolálni, h csak az orra hegye látszott ki

- tudtunk még nyaralni

Rossz volt, mert:

- vizesedett a lábam (szerintem a melegtől is)

- meeeeleg volt a plusz 9 kg-hoz is

- a fogadott szülésznőm elment nyaralni, mire beindult a szülés

A 2. gyerekem áprilisi. Jó volt, mert:

- így sem kellett új kismamakabát :)

- kimentünk az overallos időszakból, ami azért is külön előny, mert az első gyerekem sem melegedett be, mire elindultunk sétálni

- a kórházban nincs még nyalalási szezon

- arra hoztuk haza a babánkat, hogy kirügyeztek a fák :)

Rossz most nem jut eszembe.


De akármikor jöhet a 3. babánk, mi bármikor szívesen várjuk, a többi már csak részletkérdés. :)

2010. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyáron! Tömtem magamba a fagyit ezerrel, imádtam! :)))
2010. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!