Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalsz csak 1 gyereket?

Miért vállalsz csak 1 gyereket?

Figyelt kérdés
A miértekre vagyok kiváncsi! Azok válaszát várom akiknek 1 gyermekük van.
2009. aug. 6. 14:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Alapvetően is csak 1 gyereket akartunk a férjemmel,de aztán az,hogy a szülés alatt problémák voltak,a gyerekemet csak 1 hét múlva foghattam meg mert ox.hiányos lett,stb ez nagyban befolyásolja,hogy soha többé nem akarok szülni,és csak neki élek!(Aki egyébként makk egészséges,tökéletesen fejlődik,és gyönyörű szép baba.)Hát ezért...:-)

2009. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Mi már a baba tervezésénél megbeszéltük, hogy egy gyereket akarunk. Remljük, hogy őt tisztességben fel tudjuk nevelni, és meg tudunk neki mindent adni, ami ahhoz kell, hogy kiegyensúlyozott felnőtt legyen. Nem szeretnénk, ha nélkülözne, ha mindig csak azt hallaná, hogy erre most nincs, és arra most nincs. Ez nem azt jelenti, hogy 5 évesen mobilt kap és 10 évesen autót. Csak, hogy ami alapvető, az gond nékül meglegyen. Sajnos szülői segítség híján hitelt kellett felvennünk, hogy lakásunk legyen. Az én keresetem egy az egyben elmegy a rezsire+a hitelre.

És tudom, hogy sokan jönnek, hogy a pénz nem minden, persze, de nagyon is fontos ahhoz, hogy élhető életet tudjunk élni.

Ráadásul a sterhességem és a szülés is eléggé koplikált volt, a szülés után súlyos szövődmények léptek fel, szóval már ez alapján is meggondolnám, hogy vállanék-e mégegyet, ha amúgy terveztük volna.

Mi így hárman vagyunk teljesek.

2009. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Mi is gondolkodtunk ezen különböző okok miatt, de engem az tántorít el, hogy nincs jogom ahhoz, hogy megfosszam a testvérétől. Hiszen ha van tesója, akkor ők mindig ott lesznek egymásnak, akkor is, ha fölöttem eljár az idő. Nekem nagyon jó a kapcsolatom a tesómmal, lehet, hogy ezért még egyszer bevállalom a nehézségeket, hogy a lányom is átélhesse, milyen jó, ha van testvéred.
2009. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én amig nem érzem ugyanazt a vágyat, hogy legyen második baba, mint az elsőnél, addig nem vállalok testvérkét. Elvben nincs ellene kifogásom, de azért nem szeretnék 2. vagy x. gyereket, mert szocpol, vagy hogy kicsi legyen a korkülönbség, vagy hogy legyen testvére. Ez is komoly indok, de felnevelnünk nekünk kell, nem a testvérének. Szóval én várom a vágyat, aztán hajrá a következő.
2009. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mire sikerült a babám addig sajnos volt 2 vetélésem. Nagyon rosszul viseltem a terhességet ,legalábbis az első 4 hónapot. Vele is bepecsételtem és kórházban kötöttem ki. Nagyon féltünk nehogy őt is elveszitsük. Azt mondtuk mindég ,legalább 1 sikerüljőn. És szerencsére sikerült ,aki már 9 hós és győnyörü. .Hiába sikerült egy, úgyis bennem lenne a félelem és az mindvégig elkisérné a 9 hónap terheséget. Talán idővel vagy 4-5 év múlva nem ezt fogom mondani, de kétlem.
2009. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Az elején,mikor még az első gyereket terveztük,azt mondtuk,bőven elég egy.

Felnevelni,ruházni,etetni,iskolázni,nem kevés.

És persze szeretni.Nem tudtam volna elképzelni,hogy lehet egy másik gyereket is ugyanúgy szeretni,megosztani magam köztük.

Aztán eljött az idő,amit korkülönbségnek tűztünk

(titkon 2re vágytunk ám!!!!!),

és azt mondtuk,oké,vágjunk bele.Szeretni fogjuk,és megadunk minden tőlünk telhetőt,hogy tisztességben nőjön fel.Nem lesz könnyű,hisz a szüleinknek sem volt az,de mégis itt vagyunk,és felnőttünk.Bár manapság nagyobbak az igények,és ettől félek picit,mégis úgy gondolom,nem maradhat egyedül a fiam.

Úgyhogy most várjuk a tesót,akit eddig csak álmunkban akartunk,és aki még csak két centi,de már el van döntve a neve...

2009. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
75%
Bár a kérdés engem még nem érint, de csak azt tudom mondani, hogy örülök, hogy volt egy bátyám gyerekkoromban. Ő tanított meg focizni, rengeteget hülyültünk együtt, és biztos sokkal unalmasabb lett volna az életem egykeként :)
2009. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
10 éves a fiam.Egész kis korátol ugy neveltuk,hogy egyke lesz,nincs szuksége a tesora.Neki ez volt a normális,soha nem mondta,hogy kellene neki.Mi,hogy miért így gondoltuk?Nehéz szulés,2 évig nem alvás a síros gyerek miatt,kozben építkezés,majd én rátaláltam egy nagyon jo munkahelyre.5-6 év mulva kezdett foglalkoztatni,hogy mégis csak jo volna egy gyerek,de a férjem nem akart.Na meg én is úgyvoltam vele,hogy akartam is meg nem is,a konkrét dontést ,hogy na akkor legyen,nem mertem bevállalni.De a sorsunkban az volt megírva,hogy igenis lessz egy baba,így váratlanul,a véletlennek koszonhetoen terhes vagyok 10 év után.A fiamnak megmutattuk a terhességi tesztet,eloszor kinevettet,hogy hulyéskedunk,de mikor rákérdeztunk,hogy hazahozzuk a korházbol vagy hagyjuk ott,azt felelte nagy bolcsen,hogy o most már a miénk.Szebbet nem is mondhatott volna,amugy nem is gondoltunk arra,hogy nem tartjuk meg .Ez így jo ahogy van,és most látom a fiamon,hogy igenis kell a testvér.A fiam még plussz erot ad hozzá,hogy látom rajta mennyire orul neki,pedig kényelembol mástneveltunk bele.
2009. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Egyelőre az anyagiak miatt. Nem azért mert rosszul élünk, csak nem merek két évnél többet kihagyni a munkából. Eredetileg egy évre terveztem, de végül úgy alakult, hogy a mostani munkahelyemre nem szívesen mennék vissza. Így tovább maradok itthon, közben tanulok. Nagyon sok energiát, időt, pénzt fektettem eddigi életem során a szakmámba és nem akarom hogy ez kárba vesszen. Plusz nagyon nagyon szeretnénk egy családi házat, két gyerkőccel a mostani lakásunkban (ami ráadásul jogilag csak a férjemé) igen szűkösen lennénk. Viszont 5-6 év távlatában reméljük lesz majd tesó. Nekem is és férjemnek is van és ahogy öregszünk, egyre jobban értékeljük. Nem akarom ettől a klassz dologtól megfosztani a kisfiamat sem.
2009. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Nekem is van 1 gyerkőcöm és egyszerüen nem tudjuk a férjemmel rávenni magunkat, hogy legyen még egy (titkon mindd a ketten szeretnénk tesót) mert ez az egy szem is nagyon lefáraszt minket és félünk nem lesz energiánk már 2 gyerekre.....
2009. aug. 6. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!