Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalsz csak 1 gyereket?

Miért vállalsz csak 1 gyereket?

Figyelt kérdés
A miértekre vagyok kiváncsi! Azok válaszát várom akiknek 1 gyermekük van.
2009. aug. 6. 14:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam most 8 hónapos, felelőtlen nemi élet / szerelem / gyümölcse. Két gyermek volt tervbe véve, ám most meginogtam, sőt úgy érzem egyke marad. A szívem mélyén szeretném, hogy legyen kistesója, ám egyelőre annyira sok energiámba és türelmembe kerül, hogy nem merek második gyerekre gondolni. Ez persze nem jelenti azt, hogy később nem változik a helyzet.
2009. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Mikor megszületett a kislányunk,kérdeztem a férjem legyen e másik.Nem tudott mit mondani.Én mondtam vagy minél hamarabb vagy késöbb nem.Arra kértem mondjuk ki közösen az igent vagy a nemet,mert nem volt jo bizonytalanságban.Egyenlőre abban egyeztünk meg,hogy nem.Az egyenlőre azért irtam,mert ha szerintem véletlen becsuszna,nem ilyednénk meg.Férjem az anyagiak miatt döntött igy,én pedig a 9hónap miatt,ami örökös para volt.Aggodós vagyok,és mindig beképzeltem valamit.Szülés után az aggodás tetőzött.Nem beteg,minden rendben,miért sir,jol érzi magát....?Örökös frászban voltam.Na meg a társaság a munkahely.Terhessáégem 5.hetétől táppénzen voltam,olyan a munkám ahol nem dolgozhatok.8hónap unalom,ráadásul télen voltam terhes.Szinte mindig itthon voltam,unatkoztam.És igen bekell valjam hiányzik a munkám is.De igy most jo,életem legszebb szakasza ez,amit annyira vártam.Annyira szeretjük,hogy ennél jobban nem is lehet.Szeretnénk megadni neki mindent amit csak lehet.Másfél évvel idősebb az unokatesója(kislány),megprobáljuk ugy nevelni őket,hogy mindig számithassanak egymásra.Ő is egyke és ugy néz ki az is marad.
2009. aug. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

Én majdnem meghaltam szülésnél,császár utáni komplikáció.Császár után újraműtöttek, mert a hasamba ürült más fél liter vér.60 as vérnyomás, egy hét gyomorszonda,infúzió,4 egység vérátömlesztés,és a hab a tortán, hogy a szlés után két hónappal, méh és petefészekgyulladásom lett.A lányom két hétig nem láttam mert 8 hónapra született és átszállították egy másik kórházba,mert nem volt koraszülött osztály.én nem voltam szállítható állapotban.fejni sem tudtam,anyatej is alig volt emiatt.DEEEEEE, mégis szeretnék kistesót a kislányomnak, mert majdnem ott maradtam,és nagyon megszenvedtem mind a terhességet(160 gr cuordiéta, terhességi diabétesz), meg sem fordult a fejemben, hogy ne legyen testvérkéje a kislányomnak.Én sem állok fényesen anyagilag, de a második gyerek műr nem kerül olyan sokba, hisz az első babánál mindent megvesz az ember.Szóval én nem szeretnék lemaradni a második babáról, mert biztos egy életen át bánnám.35 éves vagyok, bele kell húznom.:)

Egy 16 hós kislány anyukája

2009. aug. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%

Én csak egyet szeretnék.most vagyok a 7. hétben :)

a gyermekemnek én nem szeretnék kistestvért,de csak mert én a testvéremmel sem jövök ki jól pedig már 16 éves.

17/L

2009. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem meghaltunk mindketten a szüléskor, a lányom koraszülött lett, szóval sokat szenvedtünk, ezért nem vállalok még egyet.De ettől nem érzem magam kevesebbnek másnál, ahogy már egy másik válaszoló is írta, a mi családunk három fővel kerek egész:)
2009. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem szeretnék többet, mert a szülésem borzasztó hosszú volt. Most 11 hós a kislány, elég problémás baba, aki állandó felügyeletet igényel, nincs egy szabad pillanatom sem tőle. Talán ez önzően hangzik, de segítségem sincs, mert nagyon messze lakom otthonról. Megpróbáltunk vele kikapcsolódni, elmenni fürdeni egyet, de azt is végigordította, úgyhogy egyelőre esélytelen egy kis fellélegzés.

Nem hiszem, hogy ezt még egyszer végig tudnám csinálni. Néha sírva fakadok a tehetetlenségtől, hogy bármit csinálok, hogy neki jó legyen, ő csak ordít. :(

2009. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
mi is kettőt terveztünk. miután megszületett a lányunk, aki most 1 éves, úgy döntöttünk, hogy egyke marad. tul.képpen a férjem mondta ki ezt. ennek nagyrészt anyagi okai vannak.
2009. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekem van, 20 évesen szültem. Szeretnék többet is, de nem hiszem, hogy lesz. Most 22 vagyok, lejár a GYED-em, és kezdem az egyetemet, ami 3 év, mesterképzéssel 5 év. Utána szeretnék dolgozni is természetesen, és nem 1-2 évet, hanem többet, szeretnék a munka területén is sikereket elérni, így azt hiszem, nem mostanában engedhetem meg magamnak, hogy 1-2 évig ne dolgozzak. Suli alatt tuti nem akarok szülni, hiszen akkor még később végeznék, és tanulni egy gyerek mellett se könnyű, hát még kettő mellett... Aztán 34-35 évesen én már nem nagyon szeretnék szülni... Addigra már a fiam is nagy lesz, nem szeretném, ha a testvérek között ekkora korkülönbség lenne, meg hát akkor mág gondolom élvezni fogom, hogy én is szabadabban jöhetek-mehetek egy ilyen nagy gyerek mellett, valószínűleg nem pont akkor szeretném az egészet elölről kezdeni.

Szóval én nem hiszem, hogy lesz még egy gyerekem, bár persze azt nem állíthatom, hogy tutira nem lesz, hiszen szervi akadálya nincs a dolognak, és sosem tudhatom biztosra, mit hoz a jövő.

2009. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!