Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet erőteljes tornagyakorlat...

Lehet erőteljes tornagyakorlatokat, hasizomgyakorlatokat végezni 10 hónappal a szülés (császár) után, szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Befolyásolja-e a hormontermelődést és ezáltal a tejtermelődést?

A fő táplálék nálunk most is a cici, és cici után kap mindenfélét, napi 3-4-szer (ha nem alszik bele).

Mivel megerőltetőbb gyakorlatokből keveset csinálva, ugyanúgy lehetne leadni, mint a könnyebbekből sokat csinálva, és egyáltalán nem mindegy időben.

1 hete elkezdtem: 100 erőteljes hasbehúzással cica-kutyahát (hátizmoknak is jó), 70 db térdelésből oldalra kiülés (has oldalsó izmaira), 20 fekvőtámasz. Persze nem ennyivel kezdtem , hanem fokozatosan, és kicsit szeretném még növelni. Eddig minden oké, de nem akarok kockáztatni, a kisbaba az első! Csak a hasam aránytalanul nagyobb lett a császár után, 2 számmal nagyobb ruházat, most már jó lenne valamit lefaragni.


2009. aug. 7. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

Én szülés után 6 héttel elkezdtem tornázni és rengeteg tejem van. 8 hónapos a babám, szinte csak szopik, én meg majdnem minden nap tornázok.

Ez valami tévhit, hogy elmegy a tej a tornától. Ennyi erővel elmegy a takarítástól is. Izzadni meg nyáron is izzadunk.

Vagy nem tudom, lehet hogy nem tévhit, mindenesetre ki kell próbálni, ha a babád ugyanúgy szopik és ugyanúgy van sok tejed, akkor tornázz nyugodtan. Ha negatív változást észlelsz, még mindig abbahagyhatod.

Szia!

2009. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%
Ha fokozatosan csinálod nem árt :) Azt hiszem csak az izomlázas állapot nem jó a tejnek, valamiért. Én is tornáztam szoptatás alatt.
2009. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!