Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy munkába visszamenés nélkül egymás után közvetlen 2-3 baba születik?

Figyelt kérdés
Ez hogyan hat az anyuka szakmai életére vajon?
2009. aug. 7. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez inkább azokra jellemző, akik nagyon keveset kerestek. Aki jól keresett, az ezt nem teheti meg, mivel valószínűleg a jövedelme szükséges a család fenntartásához. Ahol a nő keveset keres, ott meg valószínűleg úgysem az ő jövedelméből élnek. A szakmai életet olyan szinten befolyásolja, hogy a legtöbb munkáltató ilyenkor a szabadság kivétele után megválik a hölgytől. Ezért érdemes például az APEH-től start-kártyát igényelni (így kevesebb lesz a járulék, amit a cég fizet utánad) és akkor érdemesebb lesz megtartaniuk. Ezenkívül nem árt, ha továbbképzed magad ezalatt az idő alatt. Diploma, nyelvvizsga, okj-s tanfolyamok, stb. Az is növeli az esélyét, hogy lesz munkád miután visszamész dolgozni.
2009. aug. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk, ha visszamennék dolgozni ( illetve, ha találok valamit, mert a régi helyemre nem vesznek vissza, a start kártyára is hivatkoztam nekik, de azt mondták, az csak új munkahelyen vehető figyelembe a régin nem...ez mért van így????)...szóval, ha visszamennék, akkor majdnem 40 lennék már....az öregecske nekem, mert szeretném megélni még az unokáimat ...úgy érzem magam, mint egy buta ütődött, mert körülöttem rohannak vissza, igaz, olyan lányok ők, akik sikeresek a munkájukban. :((((((((
2009. aug. 7. 08:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, nem keresek rosszul, mégis úgy vállaltuk be az első két gyereket, hogy közvetlenül egymás után, 15 hónap lesz közöttük. Igaz, a második terhességem alatt visszamegyek dolgozni, mert csak így marad folyamatos a munkaviszonyom, de csak két hónapra kell másra bíznom a nagyobbik babát és csak heti három napban.

Mi amúgy is a kis körkülönbséget támogattuk, de átgondoltuk azt is, hogy mi a jobb a munkából, szakmából való kiesés szempontjából és ez tűnt jobb megoldásnak.

Itt maximum egy évig lehet otthon maradni a gyerekkel, utána bölcsibe kell adni, vagy megszűnik a munkaviszony. Mivel teljesen más kultúra és rengeteg népcsoport keveredik, így semmiféleképpen sem szerettem volna a bölcsődét, csak oviba mennek majd egyszerre, amikor a kisebbik három éves lesz.

Így egyszerre maradok ki négy évet a munkából, ha külön vállaltam volna, akkor most kimaradok hármat, majd dolgozom egy-két évet és ismét kimaradok hármat. Az összesen hat év és még megszakítás is van, ráadásul a második gyerek után szerintem kétkedve méregették volna az önéletrajzomat azon gondolkodva, hogy vajon akkor is csak egy-két évet kívánok dolgozni és lelépek-e szülni.

Persze az is lehet, hogy nem így lett volna, ez már nem fog kiderülni.

Anyagilag persze nem éri meg, de ezt nem vettük figyelembe. Ha külön vállaltam volna őket, akkor sem lenne jobb a helyzet, mert itt a szociális rendszer úgy van kialakítva, hogy ne a megélhetés miatt szüljenek, összesen 39 hétig van juttatás és ez is tartós életszínvonal romlással jár együtt, ugyanis a fizetésemnek kb a 30-40%-át kapom ekkor. Tehát ha jobban átgondolom, akkor még anyagilag is így jobb, mert így egyszer lesz nehezebb négy évünk, úgy meg kétszer nehéz három év lenne.

De én azt hiszem, hogy elsősorban azt vedd figyelembe, hogy te hogyan szeretnél gyerekeket. Ha egymás után 2-3 gyereket akarsz szíved szerint, mert téged az tenne boldoggá, akkor utána gondold át a szakmai és anyagi oldalát. Ne a szakmai szempontból dönts elsődlegesen, az legyen a másodlagos tényező, az elsődleges pedig a ti családképetek.

2009. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! az én szakmámban nem jellemző, hogy a nők szülés után visszamenjenek dolgozni. egyszerűen pályamódosítás kell - ezt figyeltem meg az elmúlt 10 évben.

amikor a fiamat vállaltam, vállaltam, hogy abbahagyom a karrieremet és esetleg mást fogok csinálni.

aztán mégis elkezdtekkeresni állásajánlattal, ami meglepett és büszkeséggel tölt el. ezek szerint csak letettem valamit az asztalra, hiába van a helyemre millió fiatal.

erre megint teherbe estem 15 hónap lesz a babáim között :)

de már nem aggódom a munka miatt. ha kellek, jó leszek később is, ha meg nem, hát majd lesz valahogy... így legalább lesz a fiamnak testvére, mert ha visszamentem volna dolgozni, biztos nem vállaltam volna még egyszer a kiesést.

szóval most optimistább vagyok :)

2009. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Unokatestvéremnek van 3 kislánya, a legnagyobb most lett 7 éves, idén kezdi a sulit, a kicsi pedig az ovit. Így 7 év után megy vissza dolgozni, ugyanaz a cég, de nem ugyanaz a hely, ahova visszaveszik, hanem irodába és csak napi 4 órába.
2009. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!