Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire jellemző gond ez...

Mennyire jellemző gond ez manapság szerintetek, hogy a második baba nagyon nehezen jön össze?

Figyelt kérdés

Kezdek elkenődni.

Kislányom 2 éves lesz nemsokára,és szeretnénk tesót. Így olvasgatok erről a témáról,és mindenhol azt olvasom,hogy a második baba egyszerűen nem akar összejönni.

Mi még csak 2 hónapja próbálkozunk,és a kislányom is a 3. hónapban sikerült.

Lehet,hogy éveket kell várnom?


Ha egyébként nem mindkettőnkkel minden rendben van,akkor mi okozhatja,hogy nem sikerül? (Ezt csak azért kérdezem,hogy tényleg mindent megtehessek a baba érdekében)


2011. jan. 27. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a te szemed most az ilyen kérdésekre áll rá, azért érzed ezt "társadalmi" problémának.

Nálunk az ismerősi körben inkább az a tendencia, hogy könnyen jön a ketteske. Egyedül egy ismerősöm van, aki az első gyerek után már többször elvetélt, nem akar jönni a ketteske :( De ő az egyetlen.

Nekem: spirál és szoptatás mellett lett. Rokon: az elsőre várt éveket, aki 20 hónapos lesz, amikor megszületik a tesó. Barátnők: amikor kitalálták, hogy jöjjön a második, 3 hónapon belül pozitív lett a teszt.

Szerintem nem kell elkenődni, két hónap még nem a világ vége.

2011. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Na ez az, ami miatt nem jön össze a 2. baba sokaknál....AKAROM, AKAROM, "2 PERCE" PRÓBÁLKOZOK ÉS MÉG MINDIG NEM SIKERÜLT (bocs, a kiabálásért, csak ki akartam emelni. Stressz, túlakarás. Lazán kell csinálni, nem kell agyalni, egyszerűen csak élvezni kell a gyerekcsinálást:D Türelmetlenség, nem jó. (mondom ezt úgy, hogy még csak fél éves az első, 2 évet akarunk a kettő között majd, csak tudom, hogy úgy kell majd nekiindulnom, ahogy írom)
2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:-))

Igen,igazad van egyébként. Tényleg ráálltam erre és ezt rögtön kiszúrom!

Tényleg nem a világvége 2 hónap,csak izgulni kezdtem.


Köszi a választ,nagyon sok erőt adott,hogy végre pozitív példát is olvashattam!!

2011. jan. 27. 15:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Második babám a második hónapban összejött!
2011. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi köszi! Jó ezeket olvasni.

Kedves második válaszoló: totálisan igazad van. :-))


De hát kérdem én hogy ne görcsöljek rá,ha annyira nagyon nagyon szeretném???? /költői kérdés/ :-)

2011. jan. 27. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, ugyan annyira jellemző gond manapság, mint jó pár éve. Ne görcsölj rajta, menni fog az, csak még picit várta magára a kistesó...Viszont annál nagyobb lesz az öröm, amikor már tényleg ott lesz a pocakodban. Anyum huga egy éve próbál ismét teherbe esni, viszont nekik az első bébi is nehezen jött össze. Akkor is kicsit több mint egy évet vártak a babára. Még csak két hónapja próbálkoztok, nehogy ilyesmin törd a fejed, hogy lehet még éveknek kell eltelniük... :) Gondolj arra, hogy hamarosan ismét áldott állapotba fogsz kerülni.

üdv.

2011. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nekem is pont ez a gondom! Kisfiam ápr.-ban lesz 3 éves,tavaly nyár óta próbálkozunk a 2.babával,de nem akar jönni.Nagyon akarom,talán ez lehet nálam is a gond.Sokan mondják nekem is,hogy engedjem el a dolgot,de olyan nehéz.Nekünk ez a 6.hónap,az első pici meg szinte elsőre összejött...

De nem adom fel! Neked is drukkolok!

2011. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!!

Drukkolok én is! ;-)

2011. jan. 27. 16:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Az első a 18. hónapban jött össze. Most a másodikkal ez a 17. hónapunk és bizony vannak olyan időszakaim, amikor nagyon el vagyok kenődve. Tegnapelőtt nagyon kiborultam és a férjem egy alapos beszélgetéssel helyre tett. Most eltökéltem, hogy még idén szülni fogok és kész! Megpróbálok mindennek örülni és pozitívan gondolkodni.
2011. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor eldöntöttük,hogy jöhet a tesó akkor abban a hónapban KÉTSZER tudtunk össz-vissz együtt lenni.Meg sem fordult a fejemben h terhes lehetek.Azóta már 9 hetes vagyok.Szóval tényleg próbáld nem görcsösre venni a dolgot és hidd el össze fog jönni.
2011. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!