Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák vagy apukák kicsi...

Az anyukák vagy apukák kicsi gyerekükkel kapcsolatban miért szoktak időnként többes szám első személyben beszélni?

Figyelt kérdés

Nem zavar a dolog, csak megfigyeltem, hogy ez amolyan szokás. Nincs gyerekem, így nem tudom, ilyenkor milyen érzések vagy gondolatok miatt jön a szülők szájára a többes szám első személyes mondatszerkezet.

Kérdésemet az ihlette, hogy egy kedves ismerősöm nemrég anya lett és a következőt olvastam tőle egy közösségi oldalon: "Juhé, hasról hátra fordultunk :)" Az első kép, ami öntudatlanul beugrott, az az volt, hogy az anyuka meg a baba egymás mellett fekszenek és egyszerre fordulnak hasról hátra. Jót mosolyogtam, de persze tudtam, hogy csak a kislányról írt.

Azért lehet ez, mert kezdetben mindent együtt csinálnak? Gyakorló és gyakorlott szülők biztosan tudnának mondani erről pár sort. A válaszokat előre is köszönöm.



2012. okt. 15. 15:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%
én sosem beszéltem többes számban, nekem mindig bántja a fülemet, ha valaki többe számban beszél a gyermekéről. (Van egy kolléganőm, aki a következőket mesélte: Amikor a szakmunkásvizsgára készültünk...mert neked nincs érettségid??? ja van, a kisfiam készült szakmunkásvizsgára)Azért ez elég vicces..
2012. nov. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Igen, tényleg milyen vicces, hogy az anya ott ül a gyerek mellett és segít neki a vizsgafelkészülésben.
2013. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Négy évvel a kérdésem feltevése után megszületett a kislányom. Pontosabban egynapos volt. Tegnap töltötte a harmadik hónapot, most itt szuszog az ölemben. :) Jelentem, nem használok többes számot, ha róla beszélek. De már jobban értem, hogy sokan miért igen. :)
2017. jan. 15. 16:50
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha jobban megfigyeled akkor a dezodoros stb flakonokon is tobbes egyben irnak sokszor...
2018. jan. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!