Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bunkóság megkérni anyámat,...

Bunkóság megkérni anyámat, hogyha megszületik a második babám, legalább egy hónapig egyáltalán ne jöjjön?

Figyelt kérdés
Nem túl jó a kapcsotunk, de kéthetente egy hétvégét itt tölt. Mikor a kislányom született, eléggé elrontotta számomra az első időszakot, hogy rengeteget volt nálunk, pedig akkor is kértem, hogy ne jöjjön, csak mindig kitalált valamit (rossz a fűtése, a mi városunkban javítják a kocsiját stb.)
2012. okt. 17. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Bunkóság vagy sem, te érzed, hogy kit szeretnél abban az időszakban magatok köré! :) Ha így érzed jónak, tégy így!
2012. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Olyan vacak hogy már most ezen parázok, pedig hol van még a szülés :( Lelkiismeretlennek érzem magam, de tényleg ki tudja lesz-e még babám, annyira szeretném most az első időszakot tökéletes harmóniában, beszólogatások, kioktatások, feszültség nélkül tölteni!
2012. okt. 17. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit,de a saját és a baba érdekeit nézd.

Márpedig mindkettőtök érdeke hogy jól érezzétek magatokat.


6 hétig én se akartam látogatót,anyámék,anyósomék,nagyszüleim jöttek csak,ők is csak 2-3 órára hetente(az kibirható)

2012. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem igen őrölj neki, hogy van aki szeret titeket. Lehet nem jól mutatja ki, de ez akkor is annak a jele.
2012. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Bármilyen nehéz is ezt megértetni egy anyával, azt mondom, hogy meg kell próbálnod. Mikor a lányom megszülte az ikreit, az anyósa minden szire-szóra átrohangált hozzájuk,kéretlenül is örökösen tanácsokat adott (ráadásul olyanokat, amiknek ma már semmi értelmük). Már a saját fiának is égnek állt a haja tőle...A nagyszülőknek meg kell érteniök, hogy az idők változnak, és azzal kell megmutatniok a szeretetüket és törődésüket, hogy szükség esetén segítsenek. Én vagyok a másik nagymama, és h.ülye tanácsok helyett inkább megfőztem vagy kivasaltam nekik, sokszor vigyáztam és vigyázok ma is a kicsikre, elmegyek értük ha kell, stb.

Édesanyádban lehetne annyi józan jóérzés, hogy észrevegye: zavar és stresszel téged örökös jelenlétével és beleszólásaival, rosszallásaival!

Ha magától nem veszi észre, sajnos meg kell neki mondanod, Csak finoman, ne durvítsd el a helyzetet!

Arról nem is beszélek, hogy a gyerekeknek is árt az ideges hangulat, gyorsan megérzik ám ezt a kicsik!


Sok szerencsét!

2012. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Mi az első babánkat tervezzük és teljesen felhőtlen a viszonyunk a szüleinkkel (mindneki szüleivel), mégis megbeszéltük, hogy az első 6 hetet hármasban fogjuk tölteni, látogatások és vendégeskedések nélkül. Nem szeretnénk, ha bármi megzavarná az összeszokást és a ritmus kialakítását, ami nagyon fontos nekünk. Az első 6 hét érzékeny időszak, te ebből 4-et kérsz. Ez természetes dolog. EGyáltalán nem bunkóság. CSak időben szólj neki, és tartsd is magad hozzá, amikor indokokat talál ki. Küldhetsz neki interneten fényképet, és videókat is, ha annyira akarja látni.
2012. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!