Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném a gyerekeim jövöjét...

Szeretném a gyerekeim jövöjét megalapozni. Milyen megoldást javasoltok? Ti mit csináltok ennek érdekében?

Figyelt kérdés
Mindkét gyereknél nyitottam Start számlát, és havonta 5000 Ft-okat fizetek, hogy a max adható évi támogatást is megkapjuk. Még tudnék egy keveset így havonta félre tenni, de nem tudom, mit érdemes. Nem értek a pénzügyekhez. Olyat szeretnék, ami biztos, hogy nem vész el.
2009. aug. 7. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a takarékszövetkezetben nyitottam számlát,bár mi még csak a babára "gyűjtünk"!De oda tesszük majd neki később is a pénzt!Ott nincs semmilyen levonás,sem számla fenntartás!Csak a + kamat(meg a kamatadó,ami a kamat 20%-a...az kevés!)

Ha addig nem nyúl hozzá(és nem fog!)akkor 18-20 éves kora körül elég szép summa lesz neki!

Kérdezd meg ott!Érdemes,mert a pénzed csak gyarapszik és nincs semmilyen -!

2009. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen számlájuk már van. Végülis a start számlára is bármikor fizethetek be. Inkább valami más megoldás érdekelne, csakhogy több lábon álljunk.
2009. aug. 8. 08:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is van a startszámla, amire fizetünk minden hónapban, ezen kívül kötöttünk életbiztosítást is.

Így havi 10.000 ft-ja van a babámnak.

2009. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami biztosítás, de hogy mi jó...

Most a havi 5000 ft később nem sokat fog érni-én ezt hiszem

2009. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi vettünk hitelre egy lakást, amit kiadunk albiba. Az albérleti díjból fizetjük a részletet. Ha lejár a gyerek megkpja kérót:-)
2009. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!