Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baratnöm teljesen megbolondu...

A baratnöm teljesen megbolondult szerintem, szerintetek, hogyan tudnam eszhez teriteni egy kicsit?

Figyelt kérdés
22 eves a baratnom, ovis korunktol kezdve baratok vagyunk, mintha a testverem lenne. Most rettentöen megbolondult szerintem... Aprilisban elköltözött az orszagbol tanulasi celok miatt, a masik orszagban megismerkedett egy 46 eves paasival (se gyerek, se csalad), 2 honap utan összeköltöztek. Tegnap voltak együtt fel eve es mar a babat tervezik, a baratnöm abba akarja hagyni a fogamzasgatlot par heten belül. Különösebben nem penzes a pasi, nem is olyan a baratnöm akit ez erdekelne... Teny, hogy a pasi nagyon szereti es mindent megad neki (meg mindig nem az anyagiakrol beszelek!) Tamogatja a baratnömet es nem is szeretne ha a tanulmanyait felbehagyna, de a baratnöm hajthatatlan... Folyton csak azt hallgatom töle, hogy minek varjon amikor ennyire szeretik egymast es minden tökeletes a kapcsolatunkban. De mi lesz ha a baba megszületik es mondjuk 10-12 eves korara mar az apuka nem lesz velük es a baratnöm egyedül marad a picivel esetleg picikkel? Lezethet ennyire feltetel nelküli szerelem? Hogyan tudnam eszhez teriteni a baratnömet? Nagyon aggodom miatta, segitsetek legyszives!
2012. okt. 19. 19:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem, hogy tenyleg nem nez ki 46 evesnek a pasi (en sem hittem el rola mikor talalkoztam vele) es egyaltalan nem is ugy viselkedik, öltözködik, dolgozik. Bar ez nem tudom mennyiben befolyasolja a dolgot...
2012. okt. 19. 19:36
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értelek mit szeretnél?

Azt hogy ne legyen baba, vagy azt hogy később, hisz az az egy indokod, hogy mi van ha a gyerek tíz éves korára nem lesznek együtt. Ez akkor is ugyanúgy fennáll, ha csak öt év múlva szül gyereket.

2012. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy korabeli pasival ugyanekkora esélye van arra, hogy szétmenjenek pár év múlva. Ha nem nagyobb...
2012. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a szitu menthetetlen,20éves vagyok,párom 37 (kevesebb a korkülömbség mint az ő helyzetükben)és már most első alkalommal mi is próbálkozunk babával,én nem mondtam senkinek sem,de lelkem mélyén én minden negativ hatáson elgondolkodtam,észnél kell lenni iylen helyzetben.A férfiak sokszor a nők körül forognak és későn megbánják,hogy nem alakitottak ki egy komolyabb kapcsolatot,és ygerekük is nagy lehetne már azóta.Párom ezt vallotta,és már most nagyon akar babát,sőt kapcsolatunk elején is mondta,bár barátnődnek joban meg kellene ismerni a pasit,nem lenne szabad azonal belevágni.PAsi is tisztában lehet azzal hogy kiskoru lehet a gyereke még ha távoznia kellene ne adj Isten...de józan ésszel belegondolva ha szüksége lenne egy gyerekre,a ,,fiatal, anyuka hosszu időig melle tud maradni,nem mint egy szintén 46 éves nő esetleg.Én kivártam a pillanatot,nem akartam hogy ez miatt legyen velem.És igy is lett,most már én is ráadtam a fejem.Két ember boldogsága a legfontosabb,és aztán a család harmoniája,nem is tudom mit mondhatnék még,de átérzem a barátnőd helyzetét,és hidd el te ez ellen nem tudsz mit tenni.Vagy örökké boldog lehet vagy pedig idővel megbánja,csak későn elsz.A jövőt sajnos senki nem ismeri.
2012. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem az eletebe akarok beleszolni ne essen felreertes. Azt szeretnem ha atgondolna a helyzetet! Nem az elhagyasra gondoltam, hanem az elhalalozasra, csak ezt annyira borzaszto leirni... :( Persze nem biztos, hogy apuka meghalna 10-15 ev mulva, de azert mar nagyobb az eselye... Meg hat fel ev utan baba projekt.... Ra sem ismerek a baratnömre, Ö sose volt ilyen... Mindig mindent sokszor atgondolt. A masik orszagba valo költözeshez is 2 ev kellett neki, hogy biztos legyen benne, hogy ezt szeretne. Es akkor most baba fel ev utan... Jo, hogy együtt laknak mar majdnem az elejetöl, de nem korai meg ez?
2012. okt. 19. 19:50
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát szegény pasinak nem sokat adsz, 46 évesen van még 10 éve :D
2012. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4es vagyok ujra.Én a 37 éves pasim előtt 4és fél évig voltam egy sráccal,20éves volt mikor megismertem,25éves mikor elhagytam.Egyszer nem mondtam neki,hogy szeretnék babát,nem csak akkor de nem is terveztem vele,nem beszéltünk róla,pedig harmonikus volt a kapcsolat.Nem sokára jött a jelenlegi párom és sokan mondják,és szerintem is igaz,hogy egy nő megérzi,hogy ki az alkalmas pasi,aki a gyereke apja lehet és szülne is neki gyereket.És az teljesen igaz,hogy egy korabeli pasival soha nem lenne boldog...Párom is 28nak néz ki állitolag,dolgozik,jól tartja magát :) Figyelj elmondani elmondhatod neki a nézeteid,viszont ő érzi,és bizonyos szinten,biztos tisztában van a következményekkel :)
2012. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bocsi hibáztam,ugy akartam irni hogy egy korabeli pasival ,lehet,, nem érezné iylen jól magát és nem tervezne vele :)
2012. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért egy 46 éves férfi még nem öregember.

És igen, szerintem létezhet feltétel nélküli szerelem.

Ha mindketten most szeretnének babát, akkor neked csak sok sikert kellene ehhez kívánni, ha tényleg a barátnője vagy.

Ennek egyébként még a pozitívuma is megvan. Egy 46 éves férfi már sok mindent tapasztalt, megkomolyodott, kevesebb az esély arra, hogy hirtelen felindulásból elhagyja a családját, mondván "ő még élni akar". Ez utóbbi a huszonévesekre manapság eléggé jellemző, tehát ilyen szempontból veszélyesebb gyereket szülni egy huszon- vagy akár harmincvalahány éves férfinek.

2012. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy 46 éves férfi még nem öregember, és ha most találta meg azt a nőt, akitől gyereket szeretne, akkor már ne vállaljon, mert előbb-utóbb sajnos meghal?

A Párom 38, én 26 vagyok. 2009 májusa óta vagyunk együtt, 2 év után vágtunk bele a babaprojektbe, idén márciusban született a Kisfiunk.

Én ugyan már 3 éve dolgoztam (nem akartam a semmire szülni), maximum azt mondanám, hogy a tanulmányait fejezze be.

A Páromnak előttem is csak komoly, hosszú kapcsolatai voltak, de a nők átverték, kihasználták, meg hát meg sem fordult a fejében, hogy ő gyereket szeretne. Viszont tőlem meg igen, amikor szóba került a baba, mikor a barátainknál Babák születtek és szinte hetente mentünk látogatóba, és egyszer azt mondta, hogy készen áll. És én is úgy éreztem.

Imádja a Kisfiát, neki is, nekem is mindent megad (lelkileg, anyagilag, minden téren). Benn volt szüléskor is, de azóta is napi szinten megkíván, én is maradtam 50 kiló, mint előtte voltam (még néha mondja is, hogy vékony vagyok.)

Ha fiatal lenne a párja, korabeli, sajnos akkor is történhetne bármi (balaeset, betegség, elhagyja, elhalálozik), nincs biztosíték semmire. Nem erre gondol előre az ember, ha szeret valakit.

2012. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!