Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátom gyereket szeretne,...

A barátom gyereket szeretne, de én még korainak érzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,most kezdtem az utolsó évemet a gimiben. A barátom 2 évvel idősebb nálam. Már nyár eleje óta kezdődött,hogy finoman utalgatott rá,hogy mi lenne,ha családot alapítanánk. (2 éve vagyunk együtt) Erről beszélgettem anyukámmal,és a barátnőimmel is,ők mind azt mondják,hogy igaza van a barátomnak,már itt az ideje. De én ezt nagyon korainak érzem,mert mi van ha pár hónap,és különmegyünk,én meg nem szeretnék egyedül maradni egy gyerekkel. Ha meg kerek perec megmondom neki,mit gondolok,félek,hogy elhagy. Mit tegyek? Segítsetek,kérlek.

18/L


2012. okt. 21. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

eszedbe ne jusson szülni ilyen alapokra, ne azért szülj valakinek gyereket, nehogy elhagyjon, meg mert mások úgy gondolják, itt az ideje, hanem azért mert te szeretnéd.


pláne 0 munkára iskola mellett ... miből fogod eltartani???

2012. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem,hogy mindketten dolgozunk.
2012. okt. 21. 15:45
 3/14 anonim válasza:
54%
Hat szerintem meg mindd a ketten tul fiatalok vagytok! Meg varjatok ezzel par evet!Egy gyerek nagy felelosseg!Es ezt a parod is meg kell ertse!Ha pedig elhagy e miatt,akkor pedig az is azt bizonyitja hogy mennyire jol dontottel (ha nem vallalsz most meg gyereket)!
2012. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Mi is 2 éve vagyunk együtt, ugyanekkora a korkülönbség, csak egy évvel vagyunk idősebbek. Nálunk is volt már téma, de végül abban egyeztünk meg, hogy ha véletlenül becsúszik, akkor megtartjuk, de direkt még nem csináljuk, mert tényleg korai. 2 év nagyon kevés idő. Még sok mindent nem tudunk egymásról ilyen korban. Nem tudom, hogy együtt éltek-e, de pl mielőtt terhes leszel, mindenképp ki kell próbálni, h a hétköznapokban mennyire tudjátok elviselni egymást, ne utána derüljenek ki a dolgok..

2012. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

16:09

Hát,kicsit zavaros,mert a barátom már elköltözött otthonról. A gimi,ahová járok,elég messze van a szülői háztól,szóval rendszerint,iskolaidőben,nála lakom,amúgy otthon.

2012. okt. 21. 16:13
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ha meg kerek perec megmondom neki,mit gondolok,félek,hogy elhagy"

Itt a válasz a kérdésedre. Épeszű (bocsánat) ember ilyennek nem szül gyereket. Ha Benned ez felmerül, akkor baj van a kapcsolatotokban.

2012. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
még koraia gyerek vár még ugy 2-3 évet minimum ,gyerek felelöség .barátod szeret akor elfogadja az éssz érveidett.
2012. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha azért elhagyna mert megmondod neki mi a véleményed a gyerekvállalásról akkor isten ments hogy szülj neki.Ott maradnál egyedül egy babával..
2012. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélgessetek erről,mond el a véleményed,ha szeretitek egymást akkor meg fogja érteni.Amúgy egy másik dolog,ha mindketten dolgoztok,együtt is éltek,mindketten szeretnétek szerintem semmi akadálya,nem az számít,hogy két év vagy 10 év,18-20 évesek vagy 30évesek,hanem az,hogy akarjátok-e, el tudjátok-e tartani magatokat is a babát is,van hol lakni,van mit enni és bármi váratlan kiadást is megtudtok oldani akkor miért ne jöhetne, 10 év házasság után 30 évesen is lehet válás.De ha még korainak érzed kedves kérdező,beszéld meg a barátoddal,hogy te még várnál 2-3 évet ha szeret akkor megérti hidd el.Mi 1 éve voltunk együtt,pont összeköltöztünk,mikor teherbe estem enm szándékosan,mert védekeztünk rendesen,2.éves főiskolás voltam 20 éves párom 19.Mi megtartottuk,mert van lakűásunk,van kocsink,és dolgoztunk főiskola mellett mindketten,most kisfiunk bölcsis mi meg dolgozunk,fiunk 1,5 éves, 3 éve együtt vagyunk,nagyon szeretjük egymást,és a kisfiunkat is 23 éves vagyok,a párom 22 nem vagyunk idősek, mégis úgy gondolom,hogy nagyon jó döntés volt a részünkről.Kérdező egy kapcsolatban a legfontosabb a kommunikáció anélkül nem tud működni,hidd el nekem.
2012. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Már éppen itt az ideje??? Hát azért én ezt nem mondanám. Az, hogy egy 23-24 éves nőnek már azt mondják, eljött az ideje, hogy gyermeket szüljön, azt mondom rendben van. De 18 évesen amikor még a gimiből is van egy éved? Tovább tanulni nem szeretnél? Vagy legalább rendes munkahelyet, hogy utána GYED-et is kapj? Az, hogy azt mondod dolgozol, gondolom Nálad diákmunkát takar, az nem számít munkaviszonynak, nem kapsz utána semmit. Ahogyan már mások is mondták, ha azért elhagyna mert Te még nem szeretnél babát, akkor nem szeret Téged igazán, csak önző módon a saját vágyaira gondol! (amelyek lehet, hogy csak hirtelen jött vágyak, ki tudja később nem bánná -e meg)

Ha Te nem akarod még a babát, NE VÁLLALD BE! Mert ha mégis elhagyna időközben akkor aztán nézhetnél körbe-körbe, egyedül, 18 évesen semmi munkával, lakással, jövedelemmel ... Tanulj még, éljétek az életeteket, majd később ráértek még a családalapítással! Nekem van egy barátnőm, akit úgy szült 19 vagy 20 évesen az anyukája, hogy Ő nem akarta, csak a férje hajtotta folyton, hogy már gyerekeket szeretne és így szült is Neki gyereket! Na most az anyukája totál depressziós, már többször is megcsalta a férjét és a barátnőmet okolja azért, mert ő feladta a fiatalságát! Folyton bántja őt és mindig csak magára gondol, mert amikor akart, nem élt hanem inkább gyereket szült, csak mert a férje ezt akarta! Úgyhogy így mérlegeld a dolgot! Az legyen a szemed előtt, hogy egy gyerek soha nem egy férfi életét változtatja meg teljesen, hanem inkább a nőét! Mert a barátod bármikor leléphet ha nem tetszik Neki a papás-mamás, de Te ha egyszer megszülsz egy gyereket, azért örökre felelős leszel!!!

2012. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!