Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom nagyon erőszakosan...

Anyósom nagyon erőszakosan szeretné, hogy a 16 hónapos kisfiam rendszeresen nála aludjon, de én ezt még korainak tartom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elutaztunk egy hétre külföldre, és nagy dilemmázás után arra az időre rábíztuk a kisfiam. Utána egy héttel jött, hogy akkor ő most elviszi két napra, és utána kéthetente elviszi ezután 2 napra. Mikor mondtam, hogy én ezt nem szeretném, teljesen megsértődött, hogy pedig nála milyen jól érezte magát, és én "nem adom oda neki a gyereket". Hogy győzzem meg, hogy a rendszeres máshol alvás még nem kell a gyereknek, sőt, jobb, ha még az anyjánál alszik? Vagy én tévedek?
2011. szept. 8. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

ha jól érezte magát ott a fiad miért ne mehetne.

lehet hogy csak te érzed sűrűnek hogy jön a mama mert 1hétig nem láttad és még nem teltél be vele.

de az nem baj ha a gyerek ott is el van.

más volna a helyzet ha utálna ott lenni.

2011. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem elvált szülők vagytok, hogy kéthetente a másik félnél aludjon a gyerek! Én havonta nem adnám oda egy éjszakára, nemhogy rendszeresen!

az én gyerekem. Ha látni akarja jöjjön el ő, de nem kell a gyereknek, hogy állandóan hurcibálva legyen.

2011. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól érzi magát a mamánál, akkor egyszer-egyszer odaadnám egy-egy éjszakákra, de nem rendszeres jelleggel, csak akkor, ha mondjuk elmennénk este vacsorázni vagy moziba. Én így mondjuk örülnék neki, de nekünk sajnos erre nincs lehetőségünk.
2011. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

nem értem a problémát,ha a gyerek jól érezte magát miért ne?

nézd egy kicsit anyósod szemszögéből: míg kellett a segítsége,aludhatott nála a gyerek,ha meg ő szeretné,akkor nem...Ez olyan "kihasználás"szagú...Semmi baja nem lesz a gyereknek tőle,ha hetente-kéthetente a nagyinál alszik szerintem...

2011. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Ne haragudj, de nem is igazán értem a kérdést...

Ha a gyerek nem szeretne ott lenni, akkor ok, de így ?! Miért nem engeded oda? Szerintem ez merő önzés ebben a formában. A gyerekről kellene szólnia, nem rólad...

2011. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Én tuti nem adnám, de mondjuk külföldre se utaznék el úgy, hogy másra bízok egy pici gyereket. Ha az utazás alatt odaadtad, akkor nem értem, most mi a gond. Korainak tartom hogy egy ekkora gyerek mással aludjon, ne az anyjával, de ha egy hétig oda tudtad adni, akkor tényleg nem tudom, miért nem adod oda egy-két napra. Mi változott?
2011. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Számomra is furcsa, elutaztunk egy hétre külföldre...

A gyereknek jobb, ha az anyjánál alszik?

Nem érzed az ellentmondást? És azért, ha utazás miatt ott hagytam volna a gyerekemet, utána kevésbé kelnék ki magamból.

A másik meg jogos s értődés, amikor nektek kellett, jó vol a nagyi és ott aludhatott a gyerek egy hétig, nem volt gond, még külföldre is mertél utazni, ahonnan nyilván hazaszaladni sem lett volna egyszerű, ha bármi baja van a gyereknek.

Most meg, hogy a nagyinak lenne jó és egy éjszaka aludna ott-kikelsz magadból.Jó nem írtad, milyen messze van a nagyi tőletek, de biztos kisebb távolság, mint külföld és a nagyi háza.

2011. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Használd ki a lehetőséget,két hetente 1 éjszaka nem a világ vége,ti is tudtok pihenni,vagy éppen nyugodtan összebújni.

Fiam ennyi idősen már ment a nagyihoz hétvégére,imád ott lenni,már a lányom is megy.Szeretnek ott lenni,miért ne?

2011. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól érezte magát a gyerek, menjen egy éjszakára, de ha azt, hogy 2 hetente vigye, soknak tartod, akkor mondd meg, hogy havonta ott alhat ha szeretne menni.
2011. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiad mit szeretne? Pici még, de biztos el tudja mondani, hogy milyen volt a mamánál. Én a saját anyósomra nem bíznám, de a tiedet nem ismerem :) Az enyém már akkor kérdezgette, hogy mikor adom oda neki amikor a kicsike még csak 2 hetes volt, és azóta is ezzel nyaggat, de én meg sem hallom.
2011. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!