Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolába járok még és terhes...

Iskolába járok még és terhes vagyok. Milyen támogatást lehet igényelni az államtól? Babánk tb-je hogy lenne érvényes? Fizetnünk kellene? Nem dolgozom még.

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és a babánkat hordom a szívem alatt. Nem dolgozom még hanem suliba járok. Nyáron születne meg a babánk, az iskolát nem folyásolná be, mert egy héten csak 3 napot kellene mennem 3-4 órára (Okj-s képzés). Miután megszületne a baba utána lenne az utolsó évem és addig ismerőseim és szüleim segítenének a baba vigyázására amíg én iskolában vagyok.

2012. okt. 24. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nem kapsz semmit, majd ha megszületett, akkor 65.000 Ft-ot egyszer, ez az anyasági segély, meg havi 13.000 Ft körül családit és 27000 Ft körül gyest, mivel még nem dolgoztál. Azaz cirka 40. 000 Ft-od lesz havonta a gyerekre+magadra. A baba tb-jével semmi dolgod, a gyerekek biztosítottak.
2012. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyes és a családi pótlék alanyi jogon jár, azt ahogy megszületik a baba, kapni fogod. Ez jelenleg pár forint híján 38000 Ft. Illetve, ha rendszeresen jársz a nőgyógyászhoz a terhesség alatt és megvan a kellő számú orvosi pecsét, akkor kapsz egyszeri anyasági támogatást is.

A babának pedig nem kell külön TB-t intézni, az jár neki, sőt, a gyes ideje alatt neked is rendezve lesz, nem kell fizetni magad után.

2012. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom az elso ket valaszolonak a valaszat. Sokat segitettek.
2012. okt. 24. 17:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Szuleimsegitenek anyagilag meg valamennyivel de az a 40.000 is penz
2012. okt. 25. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!