Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anya vagyok a legnagy...

Dórika2005 kérdése:

Főállású anya vagyok a legnagyobb gyerekem 18. évet betöltötte de még tanul tovább. Kaptam a mák-tól egy megszüntető levelet és nem tudom hogy fellebbezhetek-e? A legkisebb gyerek 6 éves. Meddig jár valójában a főállásúanyaság?

Figyelt kérdés

#főállásúanyaság
2012. okt. 24. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt elég korrektül leírják.

Megszűnik a jogosultság akkor is, ha a legidősebb gyermek betölti a 18. életévét.

2012. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jégtánc ***** válasza:
100%

Jogosultság feltételei: Gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő, vagy a gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy ennél több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek harmadik életévének betöltésétől nyolcadik életévének betöltéséig jár. A legkisebb gyermek harmadik életévének betöltését azért jelöli ez a jogszabály, mert hároméves korig járnak az egyéb gyermekgondozási támogatási formák. Amennyiben a legkisebb gyermek is betölti ezt az életkort, akkor kell bejelenteni a gyermeknevelési támogatásra szóló igényt. A jogosultság alanyi jogon jár, és független a család anyagi helyzetétől. A gyermeket közös háztartásban nevelő szülők bármelyike igénybe veheti az ellátást.

Igénybejelentés: 2008. január 1-től az ellátás igénylését a lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához, vagy annak kirendeltségéhez (családtámogatási és szociális ellátási iroda) kell benyújtani. Ezt tláltam

2012. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jégtánc ***** válasza:
Na akkor ebből a cikkből kifelejtették a 18 éves korhatárt:(
2012. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Három vagy több kiskorút nevel --> ebben a mondatban benne van minden: 3 fő 18 év alatti gyermeked van. Mivel a nagy már nem kiskorú, így természetesen már nincs 3 kiskorú gyermeked, mert a legnagyobb már nagykorú.
2012. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
Miért kéne a mi pénzünkből (adó) finanszírozni azt, hogy te nem akarsz dolgozni? Ha a férjed eltart, maradj otthon továbbra is, neki kötelessége rólad és a gyermekekről gondoskodni anyagilag, nem az államnak.
2013. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!