Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit dolgoztok? Hogy sikerült...

Mit dolgoztok? Hogy sikerült elhelyezkednetek, és hogy oldjátok meg a gyerek elhelyezését?

Figyelt kérdés
nagy nehezen gyes után eltudtam helyezkedni egy cégnél ahol 5 hónap után elbocsájtottak.nem tudom,hogyan tovább.nem tudom megoldani a gyerekeimet ,hogy valaki vigyázzon rájuk.2 hetente betegek pont ezért küldtek el.sehova nem kellek főleg ha mondom,hogy van gyerekem.ide is 3 szor kellett csak bejárnom.más,hogy oldja meg. nagyszülők dolgoznak.
2012. okt. 24. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem telik baby sitterre nem kellesz sehová. Nagyon nehéz elhelyezkedni. Én 6 évig voltam így.
2012. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én 12 órázom,férjem tíz órát dolgozik a hét hat napján.

én nem dolgozok minden nap,egyik nap nappal,másnap éjjel dolgozom,és utána két szabadnapom van.így eddig még meg tudtam oldani táppénz nélkül a betegségeket,pedig gyakran beteg a fiam.nagyon húzós mondjuk egész éjszakai meló után egy beteg gyerekkel lenni alvás nélkül,de ki lehet bírni.utána alig győzöm magam kipihenni,amikor már megy oviba,mert meggyógyult.nagyszülők nálunk is dolgoznak,így csak hétvégén tudnak rá vigyázni,ha szombaton mindketten dolgozunk

nehezen,de megoldjuk valahogy

2012. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én január 1-től megyek vissza GYES mellett heti 20 órában dolgozni. A kislányunk akkor lesz 19 hónapos. A terv az, h 2 egész és egy fél napot leszek bent a munkahelyen. A férjemnek heti 2 szabadnapja van, azt akkorra kéri, amikor én dolgozom, a fél napot pedig nagymama/nagypapa/szomszédasszony segítségével próbáljuk mjd megoldani.

De ez csak terv, fogalmam sincs, h hogyan fog működni a gyakorlatban...

2012. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olaszországban élek és gyógyszerész vagyok. Már akkor volt munkám 2 éve, mikor terhes lettem, és ugyanoda is mentem vissza. Itt gyógyszerészként elég jól lehet keresni, így én csalok azzal, hogy van babysitter. Azaz, hogy nem egészen babysitter, igazából bejárónő, minden hétfőn jön, meg ha mondom, hogy esetleg tudná e vállalni a gyerekfelügyeletet, mert beteg. Különben meg oviba jár. Hál'Istennek ritkán van ilyen gond. Nálunk az a probléma, hogy egyedülálló vagyok, nincs ki segítsen, szülők is otthon laknak Mo-n, így ilyen formán magamra vagyok utalva. Persze amennyit lehet én vagyok a gyerekkel, tehát én viszem oviba én megyek érte én főzök rá, csak tényleg néha előfordul, hogy mégis otthon kell legyen, én viszont nem hiányozhatok melóból. Igaz, van félretett pénzem, de azért így is elég sok kiadásaink vannak. Plusz ugye évente többször járok haza Mo-ra, így a szabadságaim nagy része arra megy el, mert elhihetitek, ha haza megyek, akkor nem 1-2 napokra...
2012. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanahhoz a céghez mentem vissza, ahonnan 6 éve eljöttem, csak áthelyezést kértem, mert közben elköltöztünk és így 15 perc alatt beérek. Ez a cégnek is jó, mert céges kocsival járok.

Amúgy területi képviselő vagyok egy multinál. A munkaidőm heti 40 óra, amit én oszthatok be magamnak, így szerencsére meg tudom oldani, hogy én viszem-hozom a gyerekeket az oviba, mert a párom 7-17-ig dolgozik, így ő nem jöhet szóba.

Heti 1x ráhúzok 2 órát, olyankor a párom megy értük és így a többi napon kevesebbet dolgozom.

Februárban kezdtem, 2 héttel utána már táppénzre kellett mennem a kicsivel, de nem volt gond. Nagyon jó fej főnököm van, aki igazi emberként kezel minket, ritka kincs ez egy multinál!

Van céges laptopom, telefonom, így ha halaszthatatlan meló van, akkor megcsinálom itthonról. Gondolom ez is számít, mármint hogy ilyen a hozzáállásom.

A párommal felváltva szoktunk táppénzre menni, így igazából nem voltam sokat.

Ettől függetlenül azért bennem van a para folyamatosan, hogy nehogy kirakjanak csak úgy, mert óriási mázlim van ezzel a melóhellyel és nem terem minden bokorban ilyen, főleg 2 gyerekkel... :)

Mindenkinek hasonló jókat és sok sikert kívánok!

2012. okt. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!