Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhességed hányadik hetétől...

A terhességed hányadik hetétől voltál táppénzen? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 16:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Úgy látom a kedves pontozók szerint,a munkahely mosdójába kell szülni és már menni is vissza a "posztra"!!!

Nehogy már egy egy nehéz fizikai munkát végző,vagy vegyszerekkel dolgozó kismama ne menjen el táppénzre!!!


Én azonnal táppénzre mentem,mert éjjeli műszakom is volt,veszélyes helyen dolgoztam!Veszélyeztetett is voltam!

Nem fogok ezért senkitől elnézést kérni!!!!

2012. okt. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az első babánál egyáltalán nem voltam. Problémamentes terhesség volt, pedagógus vagyok, végig tanítottam, ő meg nyáron született.

A másodiknál az 5. héttől vérzés, görcsök és fenyegető vetélés miatt (előzményben 2 korai vetélés). Feküdnöm kellett sokat a 20. hétig. Utána dolgoztam megint a nyári szünetig. Minden rendben volt utána végig.

2012. okt. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
engem is lepontoztak pedig vegig dolgoztam .Itt kapsz masik munkat ha veszelyes helyen dolgozol nem divat a betegallomany egyszereun nem irnak ki csak ha korhazban fekszel.Az uzemorvos dont a nodokival kozossen es inkabb konnyitett munkat ajanlanak amit munkaado koteles betartani es be is tart A 36 heten mehetsz szabira.Nagyon szigoruak talan 5%aki nem dolgozik terhessege alatt viszont nem kell ejszakazni csak nappal max 8 ora max heti 36 oraban.Ha veszelyes a munkad beultetnek irodaba bufebe stb korhazban titkarnknek segitesz ha mar agynal nem tudsz dolgozni vagy beteg vagy.A holland nok nagyon strapabiroak egy veteles utan 2nappal mar dolgoznak es szules utan 12hettel mar visszaalnak a munkaba szoptatni van szunet hazamehetsz vagy elugrasz a bolcsibe vagy a babysitter hozza a babat ill fejesre kapssz pihenot.Mas orszag mas nezet a terhesseg es anyasag fele.Kulonben az agynyugalom itt nem irjak fel. nem szokas.
2012. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem mentem el táppénzre. 32. hétig dolgoztam, majd kivettem az éves szabimat ami 4 hét volt. A 36. héttől meg már tgyáson voltam. Így jártam a legjobban anyagilag.
2012. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Június közepén még érettségiztettem, októberben jött a pici.
2015. aug. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!