Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szültök gyereket?

Miért szültök gyereket?

Figyelt kérdés

Egyszer egy ismerősöm azt mondta, gyereket szülni önzőség. Leesett az állam ,majd megkérdeztem, ezt mégis hogy érti. Hát mert szerinte, gyereket azért szül az ember, hogy saját magát lássa benne, legyen valaki, aki tiszteli ,felnéz rá és átadhatja neki a tudását, ergó ez önzőség. Sosem hallottam még ilyen véleményt.

Én 7 éves korom óta gyereket szeretnék, több okból is, másfél év múlva fogunk elkezdni próbálkozni a párommal, akkor leszek utolsó éves az egyetemen.Alig várom:)

Érdekel Ti milyen okból döntöttetek úgy, hogy jöjjön a baba?Olyanra is kíváncsi vagyok, ha van ilyen extrém eset, hogy pl a pasi maradjon velem, ezért teherbe estem.Nem fogok ítélkezni, lepontozni semmit!Őszinte vélemények érdekelnek.Köszi előre is!


2009. aug. 10. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Te jó isten milyen ismerősöd van. Honnan vesz ilyen baromságokat, még életemben nem hallottam ilyet. Ez aztán a szegénységi bizonyítvány mondhatom. Orvosi eset.

Mért szültem? Azért mert a gyerek az élet értelme szerintem és a párom szerint is. Mert akkor mért élünk? Lehet szórakozni, utazni stb. de igazi boldogságot - egy normális érzelmekkel rendelkező embernek - csak a gyerek jelenthet. Nekem eszembe sem jut hogy magamat lássam a gyerekben, ő egy kis személyiség igaz van benne az én génjeimből, az apjáéból, de attól ő egy teljesen más ember lesz.

2009. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én is gyerekkorom óta tudom,hogy anyának születtem...és ez be is bizonyosodott mióta megszületett a kisfiunk,aki a világon a legnagyobb kincsünk!DE én is úgy gondolom,hogy az ember tulajdonképpen tényleg önzőségből szül.Nem a baba akar jönni,hanem mi döntünk arról,hogy jöjjön...És azért,hogy tudjuk szeretni,ölelni,puszilgatni,nevelni,tanítani stb.

Nekünk azért lett kisbabánk,mert az Istenke le akarta küldeni az egyik angyalkáját,és éppen minket választott hozzá szülőknek...:-))) (Gondolom ezt minden szülő így gondolja.)Sok sikert!

2009. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

igen, én is így érzek valahogy. ez életem értelme, hogy babám lehessen, minden bébi után megfordulok az utcán, rájuk mosolygok!imádom a gyerekeket!

bár azt hiszem, bennem is van egy önzőség, de nem oylan, mint amit az ismerősöm mondott. nekem apukám meghalt mikor kicsi voltam és nagyon sokat voltam egyedül gyerekkoromban, mikor anyu dolgozott vagy napokra elutazott. nincsenek édestestvéreim se ,akikkel együtt nőttem volna fel, ezért mindig is nagy családra vágytam, minimum 3 gyerekkel:) és így talán megélhetem majd egyszer azt, amit gyerekként annyira szerettem volna!és van bennem egy elég nagy adag szeretethiány is, és ezért van nagy szükségem arra, hogy egy kis lénynek én jelentsem a mindent, az én hangom nyugtassa meg, az én ölembe kéredzkedjen fel, és nagyon szeressen, mint amennyire én is fogom őt:)

2009. aug. 10. 17:58
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Második vagyok:

Szívből kívánom,hogy átéld ahányszor csak akarod ezt az érzést,mert ennél nincs szebb a világon.Lehet,hogy ez közhely,de nem lehet semmihez hasonlítani ezt az érzést.Senkit és semmit nem lehet úgy szeretni mint a saját kisbabádat!Nekem 4 hónapos a kisfiam,és a mai napig minden nap elsírom magam ha csak rámnevet...

2009. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Miét szültem gyermeket?

Mert nagyon nagyon szerelmes voltam a páromba aztán össze is házasodtunk és hihetetlen hatalmas vágyat éreztünk hogy legyen egy kisbabánk. Nem tudom leírni ez milyen érzés aki ezt már átélte az tudja. semmi nem tűnt akkor fontosabbnak csak hogy lehessen egy ki gyerekünk aki az övé és az enyém.A szerelmünk gyümölcse. Valaki akinek ránk van szüksége akinek az élete tőlünk függ és akinek mérhetetlen nagy szeretett tudunk adni.

Hát azt hiszem ezért.

2009. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Hú, még sose kérdezte meg senki, hogy MIÉRT szültem :) Nem is tudom, csak úgy jött... Nem terveztük, bár én már régóta ábrándoztam róla, hogy de jó lenne, ha MAJD egyszer születne kisbabám, aztán egyszer csak teherbe estem. Mondjuk akkor rendesen megijedtem, de örültem is. Nem volt miért. Úgy voltam vele, hogy a világon már mindent kipróbáltam, ez még hátra volt. Jó döntés volt nagyon :)
2009. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó volt ezeket a kommenteket végigolvasni,talán segít nekem is a döntésemben:)
2009. aug. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
21:57-es vagyok, így visszaolvasva rájöttem, hogy kissé félreérthető volt az egyik mondatom. Azt, hogy "nem volt miért", nem arra értettem, hogy nem volt miért örülön, hanem annak nem volt miértje, hogy szültem. Nem azért szültem mert..., hanem terhes lettem és úgy döntöttem, hogy megtartom. És jó döntés volt. Szóval nem valami céljából szültem gyereket, pusztán azért, mert mindig is szerettem a gyerekeket és úgy gondoltam, ez biztos nem rossz döntés. És nem is volt az :)
2009. aug. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

értettem így is a mondatodat:)


00:54-es, miben kell döntened?

2009. aug. 15. 01:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Terhes vagyok,és el kellene döntenem hogy megtartom-e.Sajnos azért kell rajta gondolkoznom mert van 1-2nehezen megoldható külső körülmény ami akadályoz rendesen,pedig olyan szép amikor két ember szereti egymást,és megszületik egy közös gyermek:)Azért is olvasgatom a gyermekvállalással kapcsolatos gondolatokat most,mert kíváncsi vagyok ki hogy élte meg,hogyan történt,min kellett keresztül mennie aki vállalta ezt a nemes feladatot:)
2009. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!