Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. babám januárban születik....

2. babám januárban születik. GYEDEN leszek addig az elsővel de a munkahelyen időközben megszűnhet felszámolás miatt. Kaphatom a rendes TGYÁS-t illetve GYED-et? Ez hogy érinthet?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Passzív tgyást,majd passzív gyedet fogsz kapni!Szintén ebben a helyzetben voltam/vagyok.A felszámolás elég sokáig is eltarthat!Minél tovább tart Neked annál jobb:)
2009. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A passzív TGYÁS és GYED összege megegyezik az eredetivel? Illetve ha a felszámolás megtörténik akkor hogyan tovább?
2009. aug. 11. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Összeg ugyanannyi.A felszámolásról értesítenek,megkapod a papírokat.Amennyiben a 2. baba születésekor gyeden leszel akkor csak le kell mondanod a gyedről és megigényelni a tgyást.Ha már nem lennél gyeden hanem gyesen akkor azt érdemes átadni apának és te kaphatsz állásker.járadékot és innen kell trükközni az ellátásokkal(én most így leszek majd dec-től tgyáson).De mivel neked gyedbe születik bele a baba így könnyű dolgod lesz:)
2009. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj elfelejtettem írni,hogy attól,hogy megtörténik a felszámolás az Neked nem zavar be a mostani ellátásodba sehogyan!Egyszerűen passzívvá válik.
2009. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Amúgy ha a kettő baba között nincs meg a két év, akkor lehet a TGYÁS-t csak a nagyobbik fiam GYED-nek lejáratakor igényelni? 20 hónap lesz a gyerkőcök között. Még járna 4 hónapig a GYED-em.
2009. aug. 12. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Asszem ennek igénylésére is 6 hónap van(visszamenőleg)!De jobb azonnal lemondani a gyed-ről mihelyst megszületik a 2. baba!Hamarabb jön a nagyobb lóvé(hiszen a tgyás több mint a gyed):)
2009. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!