Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon hülye kérdés, de nekem...

Nagyon hülye kérdés, de nekem fontos! Szülők ti megkéritek a gyerekeiteket arra, hogy segítsenek a házimunkában?

Figyelt kérdés
Kicsit bővebben megtanítjátoka lányotok/lányaitok főzni mosni meg ilyenek? vagy ez csak régebben volt divat ? és a fiúkat a fiús munkákra?
2012. nov. 3. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy meg. Ez nekik lesz Jó a jövőben.
2012. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Én boldog lennék, ha Anyukám megtanított volna ezekre. Most eléggé életképtelennek érzem magam. A rendrakás, takarítás, főzés elég nagy kihívás nekem, mert gyerekkoromban sosem kellett ezzel foglalkoznom, nem lett ez belém nevelve sajnos.

De már kezdek belejönni, igyekszem én majd máshogy csinálni.

2012. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem hülye kérdés,miért ne tanítanám?Ez egy fontos dolog!

Nekem fiam van,2 éves, segít főzni(nagyon szereti szagolgatni a fűszereket, műanyag késsel vágni a zöldséget),segít port törölni,porszívózni,rendet rakni, hozza a kis szennyesét és bedobja a mosógépbe.Nem gondolom, hogy e miatt "lányosan" nevelném.Sőt, neki jó buli, nekem meg tényleg segítség, főleg, hogy decemberben születik a 2.fiunk:)Ja és a teregetés a kedvence, kirázza a ruhákat és fel is teszi a szárítóra,persze át kell teregetnem, de nem ez a lényeg:)

Szerintem ezzel sokat tanulnak!Pl ha mondom neki, hogy még nem kell leszedni a ruhákat a szárítóról(mert leszedni is szereti),akkor már tudja, hogy azért,mert vizes, meg is fogja és érzi és ott hagyja.

2012. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Majd meg fogom. Mosni úgyis mosógéppel fog, szóval azt nem nagyon kell tanítani, a mosogatás sem nagy kunszt, na de a főzés-sütés az már más. Arra minden féle képen megtanítom a lányomat, de ha lesz fiam, akkor őt is, ha érdekelni fogja. Nem lesz neki rosszabb vele, ha tud főzni-sütni. :)
2012. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Az óvodában az óvónők a szülőin megkértek minket, hogy fogjuk be a 3-6 éves gyerekeket a saját játékaik elpakolásában, és kérjünk tőlük segítséget a háztartási munkáknál is.

A közel 4 éves fiam úgy pakol, mint a katona:) és magától:)

2012. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Egy hónap múlva érkezik picilányom, és én például szeretném már egészen picin megszerettetni vele a házimunkát is. Például a söprést így akarom neki megtanítani:

[link]


A férjem szokta mondani, látja a szemei előtt, ahogy bevonom a főzésbe, sütésbe. :)

2012. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

3 éves a fiam, de már most be van vonva a házimunkába. Jó, még nem olyan komolyan, de a saját szobájában ő porszívózik (persze azért utána még én is átporszívózom), és ha portörlés van, akkor is ő törölget a saját szobájában. A mosásban is segít, ő pakol be a gépbe, és a mosószert is ő rakja bele. Főzésbe még nem vonom be, az még veszélyes neki, de attól, hogy fiú, majd később a főzésbe is bevonom (már ha fogja érdekelni), meg azért a mosogatásba is. A párom is segít a konyhában is (pl. zöldségpucolás), meg az egész háztartásban (ablakot is ő pucol nálunk, valamiért imádja).

Szóval igen, együtt élünk, nem vagyok senki rabszolgája, legalább maga után pakoljon össze mindenki.

2012. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért érdekel ,mert msot kezdek rájönni mennyi hiányosságom akadt abból,hogy a szüleim nem kérnek tőlem semmit. Én nagyon szívesen segítenék,de leordítják a fejem ,hogy menjek onnan ne idegeljem őket meg stb.. :( AZ ém pofámról ég a bőr,hogy miylen önállótlan vagyok még mindig egy rántottát nem tudnok magamtól megcisnálni.. gyufát se mertem meggyújtani még az első barátom taníott meg rá és 15 évesen szerintem az már ciki volt nagyon.. amúgy most 17 éves lány vagyok
2012. nov. 3. 14:13
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Majd fogom ha lesz :)


Anya engem is befogott mosogatni, de nekem ez 100%-ban játék volt :) kaptam gyerek méretű kötényt (anyának is volt a derekán) és amit ő forróvízben elmosott én elöblögettem hideg vízben :) imádtam (székre állva csináltam)


Illetve volt saját gyerek méretű, de ugyanolyan fonott kosaram mint anyának, és együtt jártunk boltba :)

2012. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

A 19 hónapos kisfiam is már lelkesen segít a házimunkában. Igaz, úgy, mint a Sport szeletes csávó, de segít. :)

Felül a hokedlire, a zöldséghámozóval répát pucol, ha összevágok valamit, kis tálba pakolhatja, ha kérem hozza a hagymát, krumplit. Segít szennyest válogatni, ha kiborít valamit, hoz törlőt, feltörli simán.

A teregetés és a ruhák beszedése szintén favorit.

2012. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!