Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg én csinálom rosszul?...

Tényleg én csinálom rosszul? Mit kellene még tennem, hogy közelebb kerüljön a fiunkhoz?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2,5 éves kisfiam. Apjával nem vagyunk együtt kezdetektől fogva. 2 hónaposan látta előszőr. A barátnője meggyőzte róla, hogy nem az ő gyermeke. Igy nem is foglalkozott vele. Egyszer, mikor olyan 3 hónapos lehetett, felhívott, hogy találkozzunk, kiváncsi a kisfiura. Találkoztunk. Oda volt érte. Azt mondta, tudja, hogy az övé. Aztán megint eltünt. Ment ez igy sokáig. Mikor egy éves lett a fiam, apasági pert inditottam. Ott megint azt mondta, nem biztos benne, hogy az övé. Dns vizsgálat lett. Kiderült természetesen, hogy az övé. Azóta hozz gyerektartást, bár sokkal tartozik. Nem jön a gyerekhez, csak véletlen szoktak találkozni, akkor is kevesebb, mit egy órára. Tavaly karácsonykor megengedtem, hogy elvigye az anyukájához, mégis csak az unokája. Fél óra múlva haza hozta, mert a fiam orditott, nyilván azért, mert nem ismeri őket. A mama csinálta a cirkuszt, hogy nem látja a fiam, nem viszem fel neki. Irtam neki, hogy mikor érne rá, hogy felvigyem hozzá. Nem reagált. Azóta elvagyok mondva mindennek, hogy nem viszem a gyereket. És az apuka is azt mondja, azért nem áll szóba vele a gyermekünk, mert ellene nevelem. Pedig úgy érzem tényleg mindent megtettem azért, hogy szeressèk egymást. De ha ő nem jön hozzá...
2012. nov. 4. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

semmit

te mindent megtettél.

apukának meg úgy tűnik csak akkor jut eszébe a kisfia

ha úgy tartja kedve..

2012. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is igy gondolom. De már tényleg kezdtem elhinni, hogy én vagyok rossz :/
2012. nov. 4. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem csináltál rosszul semmit. Az, hogy az apja, amikor eszébe jut, hogy van egy gyereke és megjelenik, a kisfiad számára egy idegen, a nagymamáról meg nem is beszélve.


Az elején, amíg még ilyen kicsi, szólnék a nagymamának, ha látni akarja az unokáját, jöjjön ő, hogy a megszokott környezetében legyen. Amikor nagyobb lesz majd, és megszokta a nagymamát, akkor menjen csak oda veled.

2012. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom én is mint az első, annyival kiegészitve hogy nekem ez inkább rólad szólónak tünik mint a gyerekről.

Mama akar gyermeket látni jön, apuka szintén, ajtó nincs bezárva. Ha ez igy nem megy nekik akkor a nevük kuss.

2012. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt arrol is szö, hogy a mama jöjjön, de erre sem reagált. Meg az volt, hogy rám nem kiváncsiak, csak a gyermekre. De hát szegénykém fél. A nagypapa rendszeresen látja, mert jár erre direkt, őt is elmondják mindennek.

Sajnálom a fiam is, sokszor emlegeti az apját, csak hát elmenni nem akar vele.

2012. nov. 4. 19:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Ha te mindent megpróbáltál, ne érezd magad rosszul. Az, hogy a nagymama téged látni akar vagy sem, ez szerintem egy ekkora gyereknél, aki ilyen ritkán látja a nagymamát, nem is kérdés. Amíg nem szokja meg, addig nem engedném, hogy ott legyen vele egyedül, és végig sírja az egészet.

2012. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tavalyi karácsonyi esett után mondtam, hogy nélkülem többet sehova.
2012. nov. 4. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, 2,5 éves, de ha nagyobb is lenne, tuti nem engedném el egy számára gyakorlatilag idegen emberrel. Esetleg ha nagypapa, akit ugye ismer, vállalja, hogy vele marad, és benne megbízol. Szerintem ők kellene keccsöljenek utánatok, nem pedig fordítva.
2012. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is. De gondoltam megteszem az első lépéseket én. Mégis csak a fiam mamája. De volt, hogy találkoztunk vásárlás közbe, és rá se nézett a fiamra. Nagypapára nem merem, mert mindig zűr van körülötte. :/

De én feladom azt hiszem. Majd ha jönnek jönnek, ha nem nem. Csak azért jó lett volna, ha viszonylag normális családba élhetett volna a kis Drágám. :/

2012. nov. 5. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!