Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell letörni a Calcimus...

Hogyan kell letörni a Calcimusk ampulla tetejét, hogy ne kerüljön bele üvegszilánk?

Figyelt kérdés
Ha simán letöröm belemegy a szilánk (szinte mindig), ha fejjel lefele fordítom akkor meg kifolyik a cucc.
2011. nov. 9. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi kiskanálra öntjük ki és abban megnézzük, került-e bele szilánk. Más módszert én sem tudok.
2011. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kocogtasd meg mielőtt feltöröd, hogy az összes levegő az ampulla fejébe menjen, és egy határozott mozdulattal törd le a fejét. Rengeteg ampullát törtem fel de még soha nem ment bele a szilánk.
2011. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 2. válaszolóhoz.2 gyerek mellett én is elég sok ampullás cuccot használtam/használok(sokszor az algopyrint is így írattam fel,mert gyorsabban szívodik fel,mint a tabletta),de még soha nem ment bele szilánk.Én is mindig megpöckölgetem,aztán határozott mozdulattal letöröm.Most éppen a férjem kap vérzéscsillapítót(mandula műtéte volt,és kicsit bevérzett utána a torka),szintén ampullásat.Ebben az a pláne,hogy mindkét felét le kell törni,úgy lehet csak kiönteni.Ezt viszont csak a pohár fölött lehet végrehajtani.Ezekből sem ment bele még egy szilánk sem.
2011. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi rengetegszer használtunk Calcimuscot, két dolog nem történt még meg, nem ment bele üvegszilánk illetve soha nem folyt ki a cucc. Szó szerint úgy kell kiütögetni belőle, fordíthattam én azt fejjel lefele. Mert vákum keletkezik.


Úgyhogy nem tudom milyen Calcimusc ampulláról beszélsz.

De ha nektek kifolyik akkor elárulhatnátok hogyan, mert én viszont ezzel szenvedek.

2011. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
5 ampullát használtunk el a dobozból eddig - úgy törtük fel, ahogy a 2. és 3. válaszoló írta, de 4-ben volt üvegszilánk, hol kisebb hol nagyobb. Az ötödiket próbáltam fejjel lefelé eltörni hogy ne bele hulljon az üvegszilánk, (ami a fejrészben volt lötty az úgyis kuka), de mellé még a fele kicsorgott. Szóval eddig 5-ből 5.
2011. nov. 10. 08:34
 6/9 anonim ***** válasza:

2/5


Még az is eszembe jutott, hogy az ampulla fején van egy (talán kék ) jelölés, alatta az ampulla nyakán egy bevágás is. Itt a legvékonyabb az üveg, úgy kell pattintani, hogy itt törjön le a feje.

2011. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is elég sokat használok a kislányomnak, de még nekem sem került szilánk bele. Legelső alkalommal a kórházban kapott és a nővérke elmondta,hogy kell letörni, de az első az volt, hogy mindenképp ki kell pöckölni belőle a löttyit és csak utánna letörni.
2011. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem még sosem tört szilánkosra.

Úgy szoktam én is, hogy addig kocogtatom, míg minden cucc lemegy a tetejéből, majd egy határozott mozdulattal eltöröm ott, ahol a kék vonal van.

Így mindig sikerül.

2011. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6/8 köszönöm, ez volt a megoldás!!! a kék pöttynél kell megnyomni, és akkor nem törik szilánkosra! Hogy erre nem jöttem rá a nagy eszemmel:-)))
2011. nov. 15. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!