Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MIért van az, hogy az elmarado...

MIért van az, hogy az elmaradott magyarban gyerekvállalás, nevelés kapcsán még mindenkinek csak a nők jutnak eszébe?

Figyelt kérdés
Senkinek nem tűnk fel,hogy sokkal inkább a férfiak nem akarnak sokszor gyereket? Környezetemben az tapasztalom, hogy a férfiak nem akarnak gyereket,tehát nem a nők vállalkozókedvével van a baj.Fejlettebb országokban, például Norvégiában is sokkal felvilágosultabban állnak a témához,nem kizárólag női oldalról közelitik meg ezt.

2012. okt. 31. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy igazad van. Pontos adatokat egyikünk se tud. De a gyereknevelés terén meg szerintem túlzott anya központúak vagyunk.
2012. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Azt azért nem mondanám ki ilyen határozottan, hogy sokkal inkább a férfiak nem akarnak sokszor gyereket. A férfiak többsége vágyik egy "trónörökösre", akik viszont nem akarnak, azok általában kényelemszeretetből. Nem akarnak éjjel gyereksírást hallani, nem vállalják, hogy egyszer-egyszer megkímélik a feleségüket az éjszakai felkeléstől és ők mennek oda megnézni, miért sír a baba. Ha a gyerekek mindjárt 5-6 évesen jönnének a világra, s első perctől kezdve lehetne velük játszani, meccsre (netán kocsmába) járni, minden férfi akarna gyereket. Többségük a pici gyerek körüli problémákat nem tudja kezelni, és ezért nem akar gyereket.
2012. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Amíg ki nem mentem külföldre dolgozni, meg sem fordult a fejemben, hogy nemcsak én mehetek gyesre, hanem ha úgy alakul a párom is, vagy akár a nagymama. De itt ebben semmi furcsa nincs, hogy ha a nő keres többet, akkor a férfi hagyja ott az állását és "dolgozik" tovább háztartásbeliként.


Magyarországon nemcsak szokatlan (bár törvényi lehetőség asszem van rá), de el is ítélik ezt sokan. Itt még nagyon megmaradt az hogy a nő legyen a konyhában és a gyerek mellett, holott a mai világban a nő is dolgozik annyit a háztartásbeli kötelességei mellett, mint a férfi.

És ha a nő lehet elfoglalt gyárigazgató, a férfi is lehet főállású apa. :)


Habár - és lehet hogy ebben túlságosan magyar vagyok - de még mindig azt mondom, hogy sokkal jobb lenne, ha mi nők megtehetnénk hogy a gyereknevelésnek szenteljük magunkat 100%-ig, hogy ha már gyerek van akkor ne a tévé nevelje, hanem az anya.

2012. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!