Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy viselitek a...

Anyukák, hogy viselitek a "láblógatsz, ingyenélő vagy" beszólásokat?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a lányom, voltam osztálytalálkozón és hát elég sok volt osztálytársam gondolja úgy hogy aki 30 alatt szül az ingyenélő és nem akar dolgozni. Teljesen kiakadtam.


Ti hogy kezelitek az ilyen szitukat?


2012. nov. 9. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Lesz@rom... :)

Biztos magukból indulnak ki... :)

Ne foglalkozz velük. Sztem bőven van mivel törődnöd egy 1 éves mellett.

(Szintén 1 éves lányka anyukája)

2012. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Kit érdekel, ilyeneket azok a karrierista elkényesztetett nők mondanak, akiket csak a pénz érdekel. Ne is foglalkozz velük, attól mert egy nő húsz és nem harminc évesen szül még nem ér kevesebbet senkinél.
2012. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
89%

Megértelek! (Bár én inkább most azt kapom meg, hogy hülye, aki ilyen idősen szül.... az elsőnél 21 voltam, most 42...)


A legutóbbi ilyen kedves beszólásra: igen szuper, egész nap csak tv-t nézek és hagyom, hogy a kicsi szétpakoljon, leessen, kiégessen, eltörjön, lehányjon, eltépjen ..... a kisebbek lányomért ugyan még elmegyek, de juszt sem tanulok vele, különórára sem cipelem a kicsivel,nem hallgatom meg mi történt vele, nem ápolom a kis lelkét az átélt sérelmekért, a két nagyobbhoz pedig nem is szólok, kit izgat mit tanul, hogy tanul, hova tervezi a továbbtanulást, munkavállalást, hogy halad a szakdolgozatával, nyelvvizsgáival, képzéseivel, nem főzök, nem mosok, nem takarítok..... és egész nap azon gondolkodom, hogy Te hogyan bírod ki, hogy ülsz egy kényelmes irodában, néha felveszed a telefont, nagyképűen juszt sem segítesz az ügyintézésében csóró ügyfélnek, körmöt festesz, telcsizel, pletykálkodsz és aztán szépen nyugodtan hazasétálsz, útközben esetleg fodrászhoz mész,tornázol - mert ugyebár nem kell szervezned, izgulnod beteg lesz-e valaki....- és nyugodtan nézed a filmet, mert senki nem akar tőled semmit. Nem sír, nem nyafog, nem hány le..... szóval gyerekkel nehéz, de szuper, de gyerek nélkül minek élsz? - hatott! Azóta nem nyaggat. Ja ha akarod elmesélheted neki, hogy ezek a gyerekek fogják kitermelni - ha lesz még - a nyugdíjukat. Ők a jövő orvosai, akik meggyógyítják, ápolónői, akik ápolják.............. Ki mint vet, úgy arat. Nem lesz gyereke? Szuper maradhat az alakja esetleg, de nem is lesz, aki rányitja néha az ajtó!

Fel a fejjel. Irigyek. Bevallják vagy sem. Nincs kinek szülniük, fontosabbnak gondolják a fránya nagy karriert, ami nincs, vagy nem lesz..... Meg fogják bánni, de már későn.. Ha meg nem, akkor jobb is, ha nem szülnek. Milyen anya lesz az ilyen?

2012. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

3. válaszoló tökén ragadta az igazságot! :)

Nagyon jó, szívemből szóltál!


Valóban ennyi, irigyek, nem kell velük foglalkozni...

Én rendesen sajnálom az ilyen embert, szegény azt sem tudja miről beszél, szánalmas...

2012. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Bevallom, láblógató vagyok.

A szennyes magától mászik a mosógépbe, onnan a szárítóra, sőt a szekrénybe is maguktól kerülnek hajtogatva. A vasaló is önműködő. A porszívó tudja a dolgát, ha kiszór a gyerek valamit, magától elindul. A kád is önmagát súrolja ki, a kertben a leveleket valami láthatatlan kéz sepri össze.

A boltból is gondolatra hazasétálnak a dolgok, kiporciózzák magukat, besétálnak a fagyasztóba. A főzéshez is varázspálcám van, de sajnos, az már egy kézmozdulatot igényel.

A gyerek egyedül jön le reggel - csak miután beágyazott- magát pelusozza át, egyedül eszik, elmosogat, nem hisztizik, nem pakol szét, nem ejt le dolgokat, nem borít ki semmit, egy falat sem repül mellé, magától fekszik le...

Ja, arról már ne is beszéljünk, hogy 5 évet melóztam, kőkeményen adót fizettem, csak úgy, mint a férjem.

Úgyhogy vállalom, lógatom a lábamat és ingyenélő vagyok. :)

2012. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam én is mondani hogy azért van házimunka, erre a válasz: ezt mindenki más is megcsinálja 8-10 óra munka után.


Tudom, hogy nem kéne velük foglalkozni, de nagyon bánt. Én is dolgoztam, kapok max gyed-et szóval nem a "semmire" szültem :-(

2012. nov. 9. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Én még soha senkitől nem hallottam ilyet, hogy aki 30 alatt szül az ingyenélő lenne. Ezt azokra szokták mondani egyesek, akik soha nem dolgoztak, zsinórban szülnek több gyereket a semmire, állandóan panaszkodnak, pedig más dolgozó embertől elvett adóból kapnak annyit, mint egy fél fizetés. Mert sajnos lehet azt mondani, hogy mire elég a havi 40 ezer (GYES+családi), de amíg másnak nem sokkal többért kőkeményen dolgozni kell, addig ez sokaknak fogja szúrni a szemét.


De ez a 30 alatti teljesen hülyeség. Miért lenne ingyenélő az, aki pl. dolgozott 7 évet és szül 25 évesen, vagy 28 évesen? Nem is értem, hogy mondhatnak ilyet.

2012. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
szóval ,aki gyerek előtt nem dolgozott, az mégiscsak láblógató, ingyenélő! Igaz-e? Na figyelj: egyetem végétől vagyok GYES-en, ami ugye 28körül van havonta. Ha én szülök zsinórban mondjuk 3 gyereket, és 6 évig kapom a gyest, akkor számoljuk csak ki, még mindig olcsóbb vagyok az államnak, mint aki 2évig van maxGYEDEN. Szóval: akkor ki és miért ingyenélő???? Mit számít egyébként az, h gyerek előtt mit csináltam? LÉnyeg, h felneveljem! Aki meg csak gyeses hülye mint én, mert nyilván az mind hülye, meg szellemi fogyatékos, az végülis CSAK a saját helyzetét nehezíti meg, másodsorban pedig egy csomót SPÓROL az államnak azzal, h keveset kap! (nem mintha akarna)
2012. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Kedves 8-as, légyszíves olvasd már el még egyszer, amit írtam. Nem azt írtam, hogy ez a véleményem, hanem hogy egyesek mondanak ilyet, de én olyat, amit a kérdező írt még soha senkitől nem hallottam. A saját véleményemet nem igazán írtam le.

2012. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki soha nem dolgozott, akkor nem fizett be a közösbe semmit. Ha ez az ember 6 évig GYES-en van, azt más fizeti neki.

Én 2 évig kaphatok max. GYED-et, de sokkal többet fizettem be a közösbe, mint amit összesen visszakapok.

Ettől függetlenül én azokat sajnálom igazán, akik dolgoznak évekig, tisztességesen adóznak, majd ugyanúgy csak GYES-t kapnak, mint aki nem dolgozott soha, mert pl. megszűnik a munkaviszonyuk.

2012. nov. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!