Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok feldolgozni...

Képtelen vagyok feldolgozni és elfogadni magam. Pszichológus segítségére van szükség vagy másnál is volt így?

Figyelt kérdés

Nem rég volt egy abortuszom. Tervezett baba volt, de megváltoztak a körülmények és nem tudtuk megtartani. Akkor könnyűnek tűnt a döntés, mert nem volt más lehetőség, de azóta rettenetesen érzem magam.

Van egy négy éves kislányom, akit imádok. De ha ránézek folyton görcsbe rándul a gyomrom, hogy neki adtunk esélyt a picinek meg nem. Pedig a lányomat nem is terveztük és a körülményeink akkor is nehezek voltak. Még saját magamat is sokszor méltatlannak érzem az életre. Páromra is neheztelek, amiért rámhagyta a döntést.

Rosszullét fog el, ha kisbabákat vagy terhes anyukákat látok. Sokszor sírom el magam, ha a lányommal vagyok, amit nem tudok neki megmagyarázni. Néha azon kapom magam, hogy a hasam simogatom, pedig tudom hogy nincs már ott.

Mások is ezen mentek keresztül vagy orvosi segítség kell?

Nem felmentetni akarom magam, csak élni tovább az életem.


2012. nov. 10. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Első és nagyon fontos kérdés az lenne, hogy mit értesz azalatt, hogy megváltoztak a körülmények ami miatt nem vállalhattátok? És milyenek voltak a régebbi körülmények amibe az első babát vállaltátok? Ezeket jó lenne tudni, hogy segíthessünk...
2012. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
nagyon sajnálom...én is a páromra haragudnék egyébként egy ilyen helyzetben :((( nem tudom hogy lehet ezt feldolgozni sajnos...egy szakember (pszichológus) ártani nem árthat de ahogy kiveszem a leveledből, nem álltok olyan nagyon jól hogy 6000 ft-ot kiadj alkalmanként (annyi alaphangon egy pszicho) :( nekem még ingyenes pszichológust sose sikerült találnom eddigi életem során,...remélem vki javasol neked itt vmit...
2012. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mintha a mi történetünket írtad volna le...

Annyiban különbözik, h én nem haragszom a férjemre, h rám hagyta a döntést, azt nem tudtam volna megbocsájtani, ha rám erőszakolja a saját döntését.

Annyit tudok mondani, h ami történt, megtörtént, vissza őt már nem hozhatod, és vagy egy gyereked, aki bizonyosan érzi, h veled nem oké minden.

Sajnálom, el kell felejtened, fel kell dolgoznod, el kell őt engedned.Nem szabad, a hasadat simogatni, próbálj meg mással is foglalkozni, a lányod megérdemli, h erős, egészséges, vidám anyukája legyen.

Van egy ismerősöm, együtt szülnénk a jövő héten, én bizony elmentem hozzá többször, sőt a pocakját is megsimogattam, örülök az ő örömének.

A kicsimet vissza nem hozhatom, de az életem megy tovább. Megsirattam sokszor, míg a hasamban volt, de azóta nem.

Anyukám biztos vigyáz rá, odafent.

2012. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
„Ne félj, nem ítéllek el!" - Abortusz miatt szenvedők lelkigyakorlata --> keress rá a goggle-ban. Nagyon sok hasznos infót lehet találni a témával kapcsolatban. Rádióműsorok, könyvek, lelkigyakorlatok helyszínek szerint. Nem csak katolikusok számára, ingyenes, és sokat használhat.
2012. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem mikor történt ez ?
2012. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Korábban adott volt minden egy második gyerekhez. Nem voltunk gazdagok, de páromnak volt munkája, megéltünk belőle, egy kevés tartalékot is tudtunk félretenni. Albérletben laktunk, de jó környéken és szép lakásban.

Aztán terhes lettem, közben a párom elvesztette a munkáját. Ekkor még nem tudtam hogy terhes vagyok. Amikor nem jött meg a vérzésem, akkor is azt hittem hogy a sok stressz és feszültség miatt, mert korábban többször volt ilyen. Közben el kellett költöznünk egy másik albérletbe, mert ezt már nem tudtuk fizetni. Sokkal kisebb lakás volt, nem fértünk volna el benne négyen. Amikor megtudtam, hogy babát várok, csak az jutott eszembe, hogy nem lehet, így a bizonytalanba, a semmibe nem. Párommal szerettem volna beszélni erről, láttam rajta hogy szerinte sem lenne jó ötlet gyereket vállalni így, de azt mondta döntsek, ahogy szeretnék, az én testem. Én úgy döntöttem ahogy helyesnek láttam és ahogy véleményem szerint elvárta tőlem.

A helyzetünk még mindig nem javult, talán hamarosan összejön valami munka neki ismerős által, ami miatt még szomorúbb vagyok. Szívem mélyén szeretném, ha nem kapna munkát egyhamar, még akkor is ha így feléljük a tartalékainkat. Nem szeretném, ha 1-2 hónap múlva kellene szembenéznem azzal, hogy a helyzetünk jóra fordul és felnevelhettük volna a kicsit. De erről vele sem tudok beszélni. Senkivel sem. Mindenki csak legyint, hogy majd lesz még gyerekem, meg hogy örüljek a lányomnak. Vagy hogy még nem is volt igazán ember. De nekem az volt és senki nem ért meg.

2012. nov. 10. 19:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Már egy hónapja történt.
2012. nov. 10. 19:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj segítséget.

A környezetedben élők a legjobb szándékkal mondják,amit mondanak,de a dologgal Neked kell megbirkózni,és ez nem feltétlenül megy majd egyedül.

Egy nődoki,akit én nagyra becsülök,azt mondta,minden ilyen feldolgozatlan történést hátizsákként cipelünk életünk során,nem tudatosan,hanem tudat alatt,és minden kihatással van a későbbi életünkre.Egyetértek Vele.

2012. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!