Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek ha úgy érzem hogy pszichológusra van szükségem, de nem merem megmondani anyának?

Figyelt kérdés
Nehezen viselem hogy apám (valamennyire) alkesz és részegen jár haza, hogy a tesóm nem tölt velem időt, hogy alig vannak barátaim, nem tudok kivel eljárni ergo ismerkedni se tudok nagyon. Tudom, nem annyira eget rengető problémák, hogy lesznek rosszabbai is az életben, de nem tudok mit tenni, nehezen viselem ezeket. Online pszichológusnak van értelme vagy szedjem össze magam és szóljak anyának? Esetleg iskopapszichológushoz elmehetek egyedül? 16/l
2012. jan. 29. 20:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak késve vettem észre hogy van már ilyesmi kérdés, de azért várom a válaszokat.
2012. jan. 29. 20:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, az iskolapszichológushoz elmehetsz egyedül. Csak előtte jelentkezz be hozzá. Ő azért van, hogy segítsen neked, és nem kell hozzá szülői beleegyezés.
2012. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az online-t azt hagyjad, nem ugyanaz a kettő. Az iskola pszichológushoz elmehetsz egyedül, de valószínűleg értesíteni fogják a szüleidet. Döntsed el, hogy elmondod-e nekik személyesen vagy hagyod, hogy mástól tudják meg. Én a helyedben biztosan beszélnék legalább egyikükkel, ha apád tényleg mindig részegen jár haza akkor neki ne mondjad el, a végén még valami őrültséget csinálna.
2012. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az iskola pszichológus nem fogja tájékoztatni a szüleidet, ha Te nem szeretnéd!
2012. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem mindig jár haza úgy..de épp elég az a havi 2-3 alkalom. van hogy egyszer úgy jön haza, néhány nappal később megint olyan, van hogy egy hónapig nyugiban van aztán egyszer csak úgy jön, van hogy hetekig változó..de épp elég hogy stresszbe legyek. Tavaly télen beteg voltam, otársam hozta a házit, előtte való nap direkt mondtam h jön otársam, erre nem seggrészegen jött haza akkor is..elegem van...
2012. jan. 29. 21:12
 6/7 anonim válasza:

csak.....az ikertesóm is ilyen és ki enm állhatom ezért én sem törődök vele túl sokat...nem lehet hogy a tesód azért nem tölt veled időt mert nem szeret a társaságodban lenni valamiért? pl a viselkedésed miatt, a jellemed miatt???

Apukád meg...megértem hogy zavar de bántott már téged valaha mikor részeg volt? ha nem akkor meg? neki is kell néha szórakozás...Én is úgy kezdtem el "ismerkedni" hogy adott volt egyetlen darab fiú haverom és folyton elhurcolt a bandájába hogy ismerkedjek...jóba lettem mindenkivel megismertem az ő ismerőseiket és barátjaikat, mára már ismerem a fél országot mert olyan sokat vittek el az országban bulizni hogy csak na :D

2012. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen idős koromban végelkeseredésemben leültem a szüleimmel italozni egy asztalhoz és még rá is gyújtottam mint ők... Nem tudom mi történhetett de attól a naptól kezdve összeszedték magukat és nem italoznak. Az apám is csak illendősségből ünnepnapokon.
2016. jan. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!