Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról?

Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 21:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
62%
Kegyetlen dolognak tartom. Kivéve abban az esetben ha a babának vmi baja van, akkor viszont érthető az abortusz.
2009. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
83%
Összességében az, hogy nagyon sajnálom azt a babát, akit elvetetnek :( De sajnos tudom, hogy van helyzet, amikor ez egyike a megoldásoknak, és manapság "elfogadott", nem itélek el érte senkit. Nekem is volt, 2x is, tiniként, igy visszatekintve óriási felelőtlenségnek tartom, szörnyű.
2009. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
67%
Nem szólok bele másnak az életébe. Egy tizenéves csitri igen, inkább menjen abortuszra, minthogy tönkrevágja a gyereke életét meg a sajátját is, meg esetleg a szüleiét is ,mert azoknak a nyakán élősködne, kereset meg saját lakás stb nélkül. Egy felnőtt nő meg fel bírja mérni a tettei súlyát.
2009. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy miért kell minden nap abortuszos kérdést feltenni?

Mindenkinek a "szíve" joga, hogy hogyan áll az abortuszhoz.

Én megvetem, elítélem azokat akik nemtörődömségből vetetik el a babájukat.

Ha beteg a gyermek, akkor persze nincs más lehetőség, de ha nem védekezett, és azért megy abortuszra, azt nagyon elítélem!!!!!!

Inkább az Egyéb kérdésekbe, vagy az Egészség rovatba kéne feltenni ezt a kérdést, nem pedig a Terhesség témakörébe, mert ide a terhességgel, annak megtartásával és kihordásával kapcsolatos kérdéseknek kellene kerülniük.

2009. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok mellette, de tényleg vannak olyan helyzetek ahol jobb. Pl ha beteg a baba, vagy valakit megerőszakoltak és úgy lesz terhes. Illetve ha valaki 14-15 évesen esik teherbe és olyanok a körülmények.
2009. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
60%
három babát vesztettünk el meghaltak, és akkor van aki meg megöli ?!
2009. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
71%

Ha olyan eset van, hogy babának baja, vagy valami nagy kockázat, akkor belátom lehet rá szükség.


De amúgy én nagyon elvetem! Nem tudom elképzelni, hogy nem lehet odafigyelni, ha valaki nem akar még babát!

Én az állam helyében, oké hogy bizonyos esetekben engedi de én a 12 hétet soknak tartom, akkor már szíve...van már a kicsinek!

No meg aki ittasan hozta össze, és nagyon nem tudná felnevelni, és csak a gyereknek lenne szar egy élete, mert pl nem szeretné úgy a felelőtlen anya mert hogy ez az ő életét félre vitte, hát akkor lehet tényleg jobb annak a picinek meg sem születni, de elítélem azt az embert.

Igen is gondolkozzon! Az állatok szexelnek védekezés nélkül, na de ők szórakozásból nem is űzik.

2009. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
78%
Én nem ellenzem. Nem értem miért nagyobb gonoszság egy csírázó életet elfojtani, mint az anyáét aki nem akarta, vagy nem tudja felnevelni, és a gyerek egész életét (akit nem akartak) elrontani... Végülis nem ugyanolyan "gyilkosság"? Egy pár hetes életke még nem lehet ugyanolyan szinten mint egy ember. Persze a kései abortuszokat én is ellenzem, amik más lassan kifutnak vagy már ki is futottak az időből. Akik nem védekeznek, felelőtlenek, korán kezdenek szexelni, stb azokat elítélem. De ez a "ha már részegen d*gott a buliban, akkor megérdemli" vélemény nem jön be. Hiszen végülis saját maguk ellen beszélnek akik ellenzik az abortuszt, mert jobb megszületni és leélni egy életet úgy hogy az anyja 13 évesen a buliben részegen lett vele terhes?
2009. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
42%
Én nagyon elítélem bizonyos helyzetekben. Szerintem amit az utolsó mondott nagyon önző álláspont. Aki szexel, legyen felelősségérzete. Ha nem szexelne, inna a 13 éves, nem történne ez az egész. Egyébként én azóta még jobban ellenzem az abortuszt, mióta a kórházban láttam, hogy az abortuszosok hogy állnak a dolgokhoz...egyeseket abszolút nem visel meg, olyan természetesnek veszik. Szerintem azzal van a gond, hogy ezt természetesnek veszik, mert ennek nem fogamzásgátló módszernek kellene lenni.
2009. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó előtti vagyok. Én is mondtam, hogy legyen felelősségérzete... De arra a szerencsétlen gyerekre nem gondoltok aki ilyen helyzetbe születik? Nehogymár a gyerek legyen a büntetés amiért felelőtlen volt. Megérdemli, de a gyerek aki megfogant nem.
2009. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!