Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert én nagyon elítélem. De egyesek csak fogják magukat és elmennek rá, mint egy mandulaműtétre. Én megértem, hogy lehet olyan élethelyzet (pl. ne adj' Isten, valakit megerőszakoltak), de én akkor sem értek meg rengeteg nőt, akit az anyagiakra, élekörülményekre, stb. fogja. Más meg mindent megtesz egy babáért. Bocs mindenkitől, akit esetleg megbántottam, de egy ismerősöm most megy az 5. beültetésre és nyilván ezért (is) vagyok ezeken ennyire felháborodva. Vagy én vagyok nagyon szélsőséges?
2010. febr. 12. 19:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

én is elítélem !

gyilkosság

2010. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Én sem támogatom, de nem ítélem el.

Ha lenne egy kiskorú lányod, aki megesne nem engednéd elveteni neki sem? Nehéz dolgok ezek. Például aki szüli sorba őket és nem tud mit enni adni nekik azt nem ítéled el? K

2010. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Én is elítélem és nem lenne olyan helyzet, hogy önszántamból abortuszra mennék... (sajna már kellett, beteg baba miatt) Aki dugni tud, ismerje a következményeket is! Már bocsánat...
2010. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Én egyrészről egyet értek vele,másrészről elítélem.A magam részéről sose lennék ilyenre képes.Ami miatt nem értek vele egyet az az,hogy ha nem akar valaki gyereket,az védekezzen,legyen annyi esze,és ne utána vetesse el a magzatot.Másrészt viszont inkább vetesse el,minthogy a gyerek úgy nőjön fel,hogy besikerült és a szülők nem akarták egyáltalán,nem szeretik,és ezt érezze egész életében.
2010. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Nincs jogod ítélkezni senki felett sem. Neked nem tetszik, adott esetben nem élsz vele. Ennyi. A saját házad táján kell sepregetni.


Az,hogy más mit nem adna egy gyerekért, igencsak gyenge érv,nem lehet egymás mellé állítani a két dolgot.

2010. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
én nem elítélem, de idejétmúlt eljárásnak tartom, egyes nőknek fogalmuk sincs, milyen veszélynek teszik ki magukat ezzel! annyi kockázata egyszerűen NINCS a fogamzásgátló szereknek, amennyi abortusz van (mielőtt valaki ezzel jönne).
2010. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem ítélem el, aki szegény és szüli sorba a gyerekeket, amennyiben ezt nem a családi pótlékért csinálja. Nyilván nem flelősségteljes az a gondolkodás sem, de legalább a gyerek kap lehetőséget az életre. A kamasz kislány ismét más kérdés, reményeim szerint ha normálisan kezeled, akkor ilyenre nem kerülhet sor.

Pont ezért írtam, hogy vannak élethelyzetek, amikor elfogadható (ahogy a válaszoló is írta: beteg baba), én azt nem értem, hogy ha minden adott, miért kell abortuszra menni. Ezt is kérdeztem, szerintem elég egyértelműen.

2010. febr. 12. 20:15
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

szia!


Nem akarom belinkelni Kertész László versét (A nyitott száj némán is sikolt), mert egyeseket felkavar , mások meg felháborodnak rajta. Aki szeretné, üsse be. Viszont az nem igazán igaz, hogyha "becsúszik" meg " nem tervezik" akkor ez a megoldás. Arra ott a 72 órás tabi. Ez a véleményem.

2010. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Csak leírtam, hogy elítélem, és a véleményeket kértem. És nyugodj meg, a saját házam táján ilyen témákat nem kell sepregetni. A gyenge érvről meg annyit, hogy azokat kérdezd meg, mennyire gyenge, akik már voltak ilyen élethelyzetben.
2010. febr. 12. 20:17
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez a dolog nem ennyire fekete fehér. Alapvetően ellenzem a dolgot, (mióta van egy babám még jobban) de megértem azt is aki az életkörülményeire tekintettel nem tartja meg a babát. (persze ott az esemény utáni, én is ezt választanám, de olyat is tudok, aki terhes maradt a tabletta bevétele után is)

Meg te is azt írod az utolsó kommentedben, hogy "ha minden adott" Hát ez az, és ha nem adott minden? Sőt semmi? Pl nekem meghalt az egész családom (anyu és a mama, apám sose volt) tehát a felmenőimre nem tudok már támaszkodni. Na most tegyük fel, ha én egy futó kalandból teherbe esnék, és az apuka nem vállalná, akkor hol, miből, hogyan nevelném fel? Albérletben a 90 ezer Ft-ból? Még kenyerünk sem lenne. Szóval szerintem nem szabad így általánosan ítélkezni azok felett akik ezt az utat választják. Minden ember, minden élethelyzet egyedi, és anélkül hogy ismerénk nem ítélkezhetünk.

2010. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!