Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az abortuszról?...

Mit gondoltok az abortuszról? Inkább fiatal lányok véleményére vagyok kíváncsi!

Figyelt kérdés
Suliba jártok még élvezitek a tini kort és egyszercsak véletlen becsúszik egy baba! elvetetnétek?
2009. okt. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%

Én mindenképpen. Pedig már 23 éves vagyok de még mindig úgy gondolom, hogy ha véletlen csúszott be akkor nem szabad megtartani. Egy egész életet tehet tönkre vele valaki ha megtart egy ilyen gyereket és ráadásul nem csak a saját de a gyerek életét is. Nincs még elég felelősség tudata a lánynak, nincs saját lakása, elég pénze, hogy fel tudjon nevelni egy babát.

Én még tanulok és szeretnék dolgozni ha végzek, semmiképp nem tartanék meg egy véletlen gyereket. Majd ha megteremtem a megfelelő körülményeket akkor esetleg.

2009. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
75%

27 vagyok, de sosem volt olyan hogy csak úgy becsúszna, mert erre mindig odafigyeltem. És én még most is stabil párkapcsolatban sem tartanám meg a babát, mert az életköülményeim nem megfelelőek és nem tartom még magam készen anyakén élni. És inkább élek így, mint a maga szórakoztatására megszülni egy gyereket a semmibe, csak hogy ettől érezzem magam kiteljesedettnek, mert ez egy hózug önző dolog, közben meg lemondásokkal és sanyarú sorsban nevelem fel a gyereket.

ja és fiatalon sem tartottam volna meg, ennyi eszem azért van./volt.

Persze a magzatvédőknem mindegy, csak szülessen meg a gyerek, az hogy hogyan nő fel, vagy netán intézetbe kerül, vagy nevelőszülőkhöz az nem baj, vagy aki hetente 2 xer eszik főtt ételt.

27

2009. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
79%
Én 24 éves vagyok, szintén tanulok. Nagyon szeretnék már gyereket, de nincsenek még meg a megfelelő körülmények sajnos. Mindenesetre számításba kell venni, hogy igenis van rá esély, ha egyszer elveteted, soha többé nem lehet gyereked, vagy nagyon nehézkesen. Én nem merném kockáztatni, de szerencsére nem kell ebben most döntenem. Tényleg nem erkölcsi okokra stb.-re hivatkozva, de már a tudat is, hogy lehet nem lehet többször, igencsak elgondolkodtató..
2009. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
64%

De amúgy a babák nem szoktak "becsúszni", oda lehet rá figyelni, és megfelelően védekezni szerintem...


(előző voltam)

2009. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
78%
20 évesen én is csak azt tudom mondani mint az előttem szólók. se a saját, sem pedig a kisbabám életét nem tenném tönkre azzal hogy ide szülöm anyámék nyakára, a padlásszobámba, nulla keresettel, és egy fél diplomával. ugyanakkor ott lebegne a gondolat hogy mi van ha nem lehet majd emiatt gyerekem... de 99% hogy elvetetném most
2009. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
51%

Abszolut nem itelem el a dolgot. Ha sulis lennek, egyertelmu elvetetnem. Egy gyerek nem egy hetre, es nem egy evre szol, hanem orokre! Ezt sajnos sokan nem ertik meg. Csak a hatarig latnak el, az edi-bedi babaruhaig, meg a babakocsiig. De tovabb mar nem. Azt hiszik, hogy ott megall a babaneveles, pedig megcsak ott kezdodik el igazan!

En azokat a noket is inkabb abortuszra kenyszeritenem, akiknel abszolut nincsenek meg a normalis korulmenyek egy baba fogadasara.

Akik pedig abszolut erzik, es tudjak, hogy nem szabadna szulniuk meg, csak a sok kulso rahatasra megis megszulik a babat, nagyon de nagyon felelotlennek tartom!

Terhes vagy kedves kerdezo?

2009. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
60%

23 éves vagyok, és sajnos még nem állok készen egy gyerek fogadására, bár férjnél vagyok. Sajnos anyagilag nem állunk a legjobban, de ha becsúszna egy gyerek, nem gondolkodnék azon, hogy megtartsam. Én is egy "nem várt" gyerek vagyok, nem a legjobb körülmények között nőttem fel, de felnőttem, és tisztességes ember lett belőlem. Maximálisan tisztelem anyámat azért, mert 17 évesen nem a "könnyebb utat" választotta, hanem megtartott.

Azt gondolom - és ezzel a véleményemmel sosem voltam népszerű-, hogy aki elég felnőttnek tartja magát arra, hogy gyereket csináljon, az tartsa magát elég felnőttnek ahhoz is, hogy tisztességesen felnevelje!

Nálam a "becsúszott gyerek" foglama nem létezik, tisztában vagyok a fogamzásgátlási módszerekkel, illetve azok hatékonyságával, csodák csodájára még sosem lettem terhes. Aki hagyja "becsúszni" a gyereket, annak úgy kell...

2009. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
72%

szia!


Én megértem azt, aki fiatalként vagy "érettebbként" úgy gondolkodik, hogy minek megtartani egy babát azért hogy aztán eldobják , vagy esetleg az anyja sajátkezűleg "intézze" el szülés után. Nos , ezek nagyon negatív példák valóban. De akkor nagyon értelmetlennek tartom az abortuszt, ha azt írják, hogy "még nem vagyok kész rá" vagy " el fog hagyni az apja", vagy "nem állunk úgy anyagilag" vagy "Tönkreteszem vele az életem" Magyarán jöhetne a baba, csak mindig jön egy új kifogás. Középiskolába volt egy osztálytársam, 16 évesen teherbe esett. Magántanuló lett, de velünk együtt érettségizett le. Fényképeket, videót hozott, mi meg bámultunk ki a fejünkből, hogy jé, ilyen egy babafelvétel ? (életemben akkor láttam 2d-set...)Senki nem gondolta róla, hogy "szegény megesett", csak hogy fiatal anyuka. Aki pedig az abortuszt nem tartja emberölésnek, annak ajánlanám, hogy csak 1, azaz 1 videót nézzen meg róla. Bármelyik keresőbe , ha beírja, találni fog jópárat. Na, utána pötyögje le ide , hogy "semmi gond az abortusszal". Ez az dolog még erősebb bennem, főleg hogy babám van, és tudom milyen érzés ELŐSZÖR a kis szívhangját meghallani :)

2009. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:
85%
Ha én lennék ilyen helyzetben,és tudom,hogy a családom mellettem áll,és tud segíteni addig amíg helyre állok,akkor mindenképp megszülném...Tudom,hogy nem várhatom el tőlük,hogy segítsenek,de nem kockáztatnám,hogy később talán emiatt nem is lehetne gyerekem...
2009. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
72%

engem egyik topicban annó abortuszellenesnek tituláltak, lehordtak mindennek, pedig csak azt akartam megértetni velük, hogy az abortusz nem egy fogamzásgátló módszer, mert nagyon sokan így gondolnak rá, hogy becsúszik, nem baj megyek abortuszra és át sem gondolják, stb.

Értelemszerűen ha nem jókor jön fiatal vagy stb, akkor menj, de tleg nagyon kicsi az amikor véletlenül csúszik be maga a baba. Mert ha az óvszer is kiszakad, akkor 72órás, stb.

2009. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!