Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi havi bevétellel és...

Mennyi havi bevétellel és milyen körülményekkel vállalnátok biztonsággal 3 gyereket?

Figyelt kérdés
Szeretnénk 3 gyereket, de még egyelőre 1 sincs. Elképzeltem, mennyibe lehet egy gyerek és kíváncsi lennék olyanok tapasztalatára, akinek van 3 (vagy több). Mennyibe kerül egy hónap nálatok? Saját lakásban lakunk, albérleti díj és hitel nincs. De persze ez csak két szoba, mekkora lakás kell 3 gyerekhez, szerintetek? Mi a tapasztalat, el van 2 gyerek egy szobában? Meséljetek kicsit az anyagi oldaláról a nagy családoknak, kérlek! Minden történet, részlet érdekel! (előre elnézést, nem akarok más tárcájában turkálni, csak ezek nagyon fontos dolgok, és a környezetemben csak 1 gyerekes családok vannak).
2012. nov. 15. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Bocsánat,nekem nincs még 3 gyerekem csak leírom az én elképzelésem.

Nekünk van egy 1,5 éves kisfiunk,nem terveztük ilyen hamar még csak most leszek 23 éves,de van lakásunk,autónk.Havi bevételünk 150-200 ezer között van.

Szeretnénk még gyereket legalább 2őt,de csak úgy fogunk hozzá a másodikhoz,ha lesz félretéve min 500-600ezer Ft a havi bevételünk stabilan 300ezer Ft lesz,elköltöztünk a másik városba ahova szeretnénk vagyis az még 1-2 év.A harmadikat úgy,hogy a havi keresetünk kb 500ezer,mindkettőnknek jó a munkahelye van tartalékunk, már letelepedtünk,kész a ház felújítása,esetleg építése.Vagyis az még 4-5 év.

Mindenképp szeretnénk legalább 3at,de én Magyarországon nem merem bevállalni ezek nélkül.Az egészség a legfontosabb tudom,de sajnos pénz nélkül az ember el van veszve.Persze vannak családok akik kevesebből élnek 4en-5en,de én nem szeretnék nélkülözni,és nem szeretném hogy a gyerekek hiányt szenvedjenek.

2012. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Két gyerekünk van de nem lesz harmadik . negyedmillióból gazdálkodunk havonta. ebből mennek a csekkek ami egy százas a többi étel. nyaralni nem járunk havi egy tank benzin kell . oviba étel befizetés egyebekkel számolva.


akkor mernék 3. babát vállalni ha lenne még kb. 30.000,- pluszt tartalékban vagy egy állandó bébiszitter mert ha betegek vagyunk vagy csak kettesben szeretnénk lenni akkor ez már ne legyen luxus. A lányom a nagyobb rá kell sokat költeni mindent megvenni hisz Ő volt az első gyerek Ő töri az utat de úgy szoktuk hogy minden ami kicsit is tartósabb cipők kabátok és a ruhák fele uniszex színü mintátlan hogy el tudjam tenni a tesójának. egy szezonban van kb. 80 db ruhája ebből ha a felét le tudom tenni a tesónak már jó vagyok mert mindig veszek neki is vagány szerkót ha látok ez is folyamatos kiadás nomeg a pelenka. de a tesó már nem kerül annyiba havi szinten mint az első gyerek. Ha ott megveszi anyuka a minőséget akkor az több babát kiszolgál . Így érdemes gondolkodni . hogy legyen folyamatos anyagi biztonság nem a havi bevétel nagysága számít hanem az hogy bármikor becsúszhat egy váratlan kiadás.

2012. nov. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 gyerekünk van, többet nem tervezünk. Havi 400ezer a kiadásunk átlagosan. Van, amikor kevesebb, van, amikor több (pl. télen fűtés). Most 3 szobás lakásban lakunk, de szeretnénk pár év múlva 1 vagy 1,5 szobával bővíteni, ha majd nagyobbak lesznek a gyerekek, szeretnénk, ha mindenkinek külön szobája lenne később. Azaz 1 nappali, nekünk 1 háló és minden gyereknek 1-1 kisebb szoba. Hogy mindenkinek legyen saját magánélete, saját kuckója, ahová elvonulhat. Ill. 2 WC azért hasznos már 5 embernek, kellemetlen a sorban állás vagy egymás sürgetése pl. reggelente. Most a gyerekek még pelenkások, ezért nincs ilyen problémánk.

Ahogy nőnek, egyre több lesz a kiadás, sport, zenetanulás, szakkörök, táborok, nyelvtanulás, hobbi... stb., a ruházkodásról, étkezésről nem beszélve.

Nálunk egy méretet hord mind a 3, így nem tudnak egymástól rihát örökölni, ez is sok plusz kiadást jelent. Pl. most ősszel 6 pár cipőt kellett majdnem egyszerre vennünk (3 szandi, 3 kinti félcipő).1 autónk van, de autóból is olyat kellett vennünk, amiben elfér egymás mellett normálisan 3 gyerekülés és van akkora csomagtartója, amiben 5 ember 1-2 heti cucca elfér mondjuk egy nyaralásnál.

Én azt gondolom, ennyi pénzből abszolút nem dőzsölünk, nincsenek extra pénzszórások, pl. ruhákat turiban is szoktam venni, háztartási szereknél, ételeknél nézem az akciókat, nem naponta a kisboltban vásárolunk, hanem havi 1-2 nagybevásárlás, stb.

A gyerekeknek teszünk félre minden hónpban megtakarítást, ill. mi is magunknak, a váratlan kiadásokra (ez nincs benne a 400-ban, ill. az évi 1 nyaralás sem).

2012. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lettem lepontozva hiszen erre a kérdésre minden válasz szubjektív és úgy gondolom értelmesen válaszoltam senkit nem bántottam,csupán leírtam én hogyan szeretném bevállalni,azért mert valaki másképp gondolja még nem kell dedós módon nyomkodni a piros kezet
2012. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!